Tunalı Hilmi Caddesi Eski Haline Dönecek Mi?

0
129

Tunalım – Tunalı İş İnsanları Derneği Başkanı Ömer Sabri Yolaş, dernek ve çok daha fazlasını Ankara Life okuyucuları için anlattı. Kurulduğu ilk günden  bu yana iş dünyasının birbirinden başarılı isimlerini, sivil toplum kuruluşlarını ve yerel yönetimleri bir araya getirmeyi hedefleyen Tunalım – Tunalı İş İnsanları Derneği, destek verdiği sosyal sorumluluk projeleri ile de sosyal hayatta Ankara için katkılarını esirgemiyor. Haydi gelin birde Tunalım – Tunalı İş İnsanları Derneği Başkanı Ömer Sabri Yolaş’tan dinleyelim…

  1. Derneğiniz hakkında bilgi verir misiniz? Kuruluş amacı nedir? 

Derneğimizin kuruluş amacı; Tunalı Hilmi caddesi ve Kavaklıdere civarında bulunan iş insanlarının birbiri ile ticaretinin ve sosyal yaşamının aktifleştirilmesi. Aynı zamanda caddemizin korunması ve geleceğinin planlanması bu konuda aktif çalışmalar yaparak yerel yönetimlere destek vererek projeler üretilmesi için kurulmuş bir dernektir.

 

2.Dernek üyeleriniz kimlerden (kişi yada kurum) oluşuyor?

Dernek üyelerimiz caddemizin iş insanları, Tunalı Hilmi aşıkları ve değerli sivil toplumcular, bürokratlar tarafından oluşmaktadır.

 

3- Yürütmekte olduğunuz projeleriniz var mı ? Varsa nelerdir? 

Aslında bu yıl başlatmak istediğimiz bir projemiz vardı. Fakat dünyanın içinde bulunduğu Covid-19 salgınından dolayı ilerleyen zamana bırakmak zorunda kaldık.

Tunalı Shoping Fast adı altında bir alışveriş festivali düzenleyip her yıl Temmuz – Ağustos aylarında hafta sonları caddemizi trafiğe kapatarak insanların rahatça dolaşmalarını, alışveriş yapmalarını ve Tunalı’nın tadını çıkarmalarını istiyoruz. Ayrıca trafiğe kapatılan günlerde sokak basketbolu, sokak golf turnuvası gibi etkinlikler ile de caddemizi şenlendireceğiz.

4-Yürütmekte olduğunuz projeleriniz var mı ? Varsa nelerdir? 

Derneğimiz henüz istediğimiz seviyede değil. Hala çalışarak daha iyi seviyeye getirmek için devam ediyoruz.

  1. Derneğin geleceğe yönelik planları nedir ?

Derneğin geleceğe yönelik en önemli planı Ankara Büyükşehir Belediyesi himayesinde düzenleyeceğimiz alışveriş festivalini hayata geçirmektir.

 

6.Desteklemekte olduğunuz sosyal sorumluluk projeleri var mı? Varsa hangileri?

Dernek olarak kız, çocuklarımızın eğitim hayatı ile ilgili Türk Eğitim Vakfı ile ortaklaşa bir projeyi bu yıl devreye sokuyoruz. Amacımız geleceğimizin temini olan gençlerimize özellikle kızlarımıza destek olmak.

7- Ömer Sabri Yoldaş kimdir ve başkanlık süreci nasıl gelişti ? 

1971 Afyonkarahisar doğumluyum, iki fakülte mezunuyum ayrıca yüksek lisans eğitimimi tamamlıyorum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Kendimi yaklaşık 23 dernekte aktif görev alan uslanmaz bir sivil toplumcu olarak ifade etsem yanlış bir şey söylemiş olmam.

Yaklaşık 4 yıl önce gönüllü arkadaşlarımız tarafından kurulan derneğimizin yapılan genel kurulunda üyelerimizin teveccühü ile bu göreve layık görüldüm. Başkanlık makamında 2. yılımı geçirmekteyim. Caddenin sorunlarını bilen, cadde iş insanları ile yakın temasta olan biri olarak bu görevi onurla yapmaktayım.

 

 

Aynı zamanda SED Başkanlığı görevin de yürütmekte olan Ömer Sabri Yolaş, gayrimenkul üzerine de önemli notlar paylaştı. Haziran ayı itibari ile sadece Ankara’da 18 bin konut satışı gerçekleştiğini söyleyen Yolaş, faiz oranlarını düşmesi ile konut satışlarında patlama yaşandığını aktardı. Ancak emlak sektöründe sadece faiz oranları değil altın ve dövizin de büyük bir etmen olduğunu ekledi.

Yolaş, gayrimenkul üzerinden yatırım yapmak isteyenlere de tavsiyelerde bulundu. “ Yatırım yapacağınız gayrimenkulün geri dönüş oranı iyi hesaplanmalı”.

İnsanların pandemi sonrasında daha çok villa ve bahçeli konuta daha çok yönelimlerinin olduğunu gözlemleyen Yolaş, pandemi zamanında evlerimizin değerini daha çok anladığımızı da belirtti.

Gayrimenkul sektörünün özellikle Z kuşağına yönelik çalışmalar yapması gerektiğini de vurgulayarak;” Bundan yıllar  önce bir kişi ortalama 50’li yaşlarında konut sahibi olurken günümüzde bu yaş 25’lere kadar indi. Sektörün geleceği açısından çalışmalar yapılırken bu veriler dikkate alınmalıdır” önerisinde bulundu.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here