Sanatın Her Dalı Kulis Sanat’ta!

0
255

Ankara’da varlığını sürdüren Kulis Sanat Okulu; Konservatuvar Hazırlık Eğitimi, Oyunculuk Eğitimi, Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi, Yaratıcı Drama Eğitimi, Diksiyon ve Hitabet Eğitimi, Şan Eğitimi, Enstrüman Eğitimi, Klasik Bale Eğitimi, Modern Dans Eğitimi ve bir sanat okulundan tüm beklentilerinizi karşılayacak her şeyi barındırıyor. Dergimizin bu bölümünde, sanata ve sanatçıya yer verdik. Biz sorduk, Serkan Melikoğlu cevapladı.

Serkan Melikoğlu’yu tanıyalım…

30 Aralık 1988 tarihinde Ankara’da dünyaya geldim. Çankaya ilköğretim Okulu, Anıttepe Lisesi ve Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 2013 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldum.

2010 ve 2013 yıllarında devlet tiyatrolarında görev aldım ve 2013’te ‘Kulis Sanat’ kurucularından olarak birçok projenin içerisinde yer almaya devam ettim.

Öte yandan 2014 yılında TRT ekranlarında ‘Ben Yaparım’ ve ‘Akşam Vakti’ isimli programların sunuculuğunu üstlendim. Bugüne kadar ‘Aşkların En Güzeli’, ‘Beni Affet’ ve ‘Diriliş Ertuğrul’ dizilerinde rol aldım, 2015 yılında ise ‘Şevkat Yerimdar’ isimli sinema filminde ‘Çiyan’ karakterini canlandırdım.

İyi derecede sahne dövüşü, eskrim, orta derecede klarnet, iyi derecede dans, jonglörlük, poi çevirme ve silke tırmanma alanlarda kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Kulis Sanat Okulunda neler yapılıyor? 

 Kulis Sanat Akademi ve Kulis Sanat Tiyatro olarak ikiye ayrılıyor. Akademi kısmında konservatuvar ve dengi okullardan mezun olmuş sanatçılar tarafından eğitim verilirken. Kulis Sanat Tiyatrosu da profesyonel kadrosu ile ayın 26 günü perdelerini tiyatro severler için açıyor.

Kulis Sanat Akademi içerisinde Oyunculuk, Klasik Bale, Yaratıcı Drama, Enstrüman, Şan, Diksiyon, Modern Dans ve Konservatuvar Hazırlık dersleri verilmektedir. Tüm hocalarımız Konservatuvar mezunu veya dengi okullardan mezun, akademisyen olan hocalar tarafından verilmektedir.

 

 Hangi yaş grubuna eğitim veriyorsunuz? 

 Yaş grupları derslere göre değişmektedir. Klasik Bale ve Yaratıcı Drama derslerimiz 4 yaş itibari ile başlamaktadır. Grup dersleri ve özel dersler halinde devam etmektedir. Yaş grupları Okul öncesi, okul sonrası olarak değişmektedir. Hocalarımızın pedagojik formasyonuda buna göredir. Enstrüman, Diksiyon, Kamera Önü Oyunculuk, Şan derslerimiz özel ders olarak planlanmaktadır. Ama güzel olan Yetişkin Bale derslerimiz de mevcut. Burada 45 yaşında öğrencilerimiz var. Oyunculuk, hobi, enstrüman, şan ve diksiyon derslerimiz içinde bu durum geçerli her yaştan öğrencimiz mevcut.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here