Kalıcı Makyajın Adı; Alara Ünlü

0
191

Sabah uyandığınızda canlı bir görüntüyle güne başlamaya ne dersiniz?

Sektörü yakından takip eden kalıcı makyaj uzmanı Alara Ünlü kalıcı dudak renklendirmesine dair merak ettiklerinizi Ankara’nın en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi için yanıtladı.

Kendinizden biraz bahseder misiniz?

Merhabalar. Ben Alara Ünlü, 5 yıldır güzellik uzmanıyım. Güzellik uzmanlığı, çok geniş bir alan. Bu sebeple size uzman olduğum alanlarımdan bahsetmek istiyorum. Kalıcı makyaj, tırnak işlemleri (kalıcı oje, protez tırnak, kuru manikür ve pedikür), kirpik işlemleri (ipek kirpik ve kirpik lifting) gibi birçok alanda uygulamalar yapıyorum.

Son moda trendlere olan ilgimden ve yenilikleri yakından takip ediyor olmamdan dolayı almış olduğum 64 tane sertifikam var.

Yaz aylarında sıcak havanın da etkisiyle birlikte makyaj yapmak oldukça zorlaşıyor. Bu noktada kalıcı makyaj kalıcı ve pratik bir çözümdür diyebilir miyiz?

Kalıcı makyaj işlemleri yaz aylarının özellikle deniz ve havuz sezonunda en çok ihtiyacımızı karşılayan işlemlerden biridir. Lakin kalıcı makyaj işlemlerini, tatile gitmeye 1 hafta kala değil de ,1 ay öncesinde yapılmasını öneriyoruz. Çünkü yaptığımız işlemin iyileşme evresinin yanı sıra rötuş işlemlerini de tamamlamak için 1 ay öncesinden yapılması daha sağlıklı oluyor. Özetle; sezon açılmadan bir ay öncesinden gelip bütün kalıcı işlemleri yaptırmanızı tavsiye ediyorum.

Dudak renklendirme işleminin nasıl yapıldığını anlatır mısınız?

Dudak renklendirme işlemi aynı zamanda dudak gençleştirme gibi birçok farklı işlem adıyla bildiğimiz bir uygulama. Dudak renklendirme işlemi, benim kalıcı makyaj işlemleri arasında en sevdiğim işlemlerden biridir. Çünkü dudağınızda oluşan ufak tefek simetrik bozuklukları, zamanla yaşadığımız pigmentasyon kayıplarını 2 saat süren bir işlemle kamufle edebiliyoruz. Dudak renklendirme işlemine önce, müşterinin dudaklarını anestezi etkisi yüksek kremlerle uyuşturarak başlıyoruz. Sonra ön çizim yaparak dudağın çerçevesinden çokta dışarı çıkmayacak şekilde şekline karar veriyoruz. Daha sonra tek kullanımlık kişiye özel iğnelerle uygulamaya geçiyoruz.

Dudak renklendirme işleminin uygulama aşamalarını ve işlem öncesinde izlediğimiz yolları merak edip, bilgi almak isteyenler için Instagram profilime bir göz atmalarını tavsiye ederim. (alaraunlukalicimakyaj)

Dudak çok hassas bir bölge aslında …

Dudak renklendirme işlemi hassas bir bölgeye yapıldığı için biz de o kadar hassas ve çok dikkatli çalışıyoruz. Hem kendi çalışma konforumuz hem de müşterimizin işlem sırasındaki konforunu sağlamak için çok güçlü anestezi etkileri olan kremler kullanıyoruz.

İyileşme süreci ne kadar sürüyor?

En uzun iyileşme süresine sahip olan uygulama dudak renklendirme işlemi . En başta da bahsettiğimiz gibi çok ince dokuya sahip olan bir alan ve hassas bir bölgeye çalıştığımız için de iyileşme süresi diğer işlemlere göre farklılık gösterebiliyor. Dudak dolgusu yaptıran müşterilerimizin de bildiği üzere bazen ufak tefek morarmalar, şişlikler ve kızarıklıklarla karşılaşmamız da oldukça muhtemel. Ancak panik yapmaya gerek yok. En geç bir hafta on gün içerisinde dudak tamamen toparlanmış oluyor. Mesela şu an dudak renklendirme işlemi yaptırmanın tam zamanı. Yaşadığımız pandemi döneminden kaynaklı olarak dışarı çıkarken maske takma zorunluluğumuz var. Bu sayede iyileşme evresini herkes sorunsuz geçirebilir.

Renklendirme işlemiyle beraber daha dolgun bir dudak görünümünden bahsedebilir miyiz?

Dudak renklendirme işleminde, daha önce de belirttiğim gibi ufak tefek dokunuşlarla dudağın simetrik bozukluklarını kamufle edebiliyoruz. Dudak çerçevesinin çok fazla dışına çıkmadan ufak dokunuşlarla doğallığını da bozmadan daha dolgun bir dudak görünümü elde etmek mümkün.

Dudak renklendirmesini kimlere

tavsiye edersiniz?

Dudak renklendirme işlemini herkese tavsiye ediyorum. Dudağında sürekli uçuk problemi yaşayan kişilere de özellikle öneriyorum. Sabah uyandığımızda, yüzümüzü yıkadıktan sonra ya da tatil sezonu açıldığında deniz ve havuzdan çıktığımızda oluşan o solgun ifadeyi ortadan kaldırır. Aslında çok doğal bir görünüm sağlayan uygulamalardandır. Kalıcı makyaj işlemlerini, daha dinamik ve dinç bir görünüş için kesinlikle tavsiye ederim.

Bu konuda renk seçimi yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Dudak renklendirme işleminde, renk seçimine müşterilerimiz karar veriyor. Kendi zevklerine göre istedikleri renk tonlarında boyaları sunuyoruz. Uygulanacak rengi, kendileri seçiyorlar. Renk hakkında emin olamadıkları veya içlerine sinmeyen bir durum olursa tabii ki hemen müşterilerimize yardımcı oluyoruz. Önemli olan müşterimizin, tenine ve yüzüne yakışan doğru rengi bulması.

Etkisi ne kadar sürüyor?

Dudak renklendirme işleminin kullanım süresi üç ile dört yıl arasında değişiklik gösterebilir. Bu durum kişilerin cilt yapısı ve yaşıyla tamamen doğru orantılıdır. Çünkü dudak çok hassas bir bölge ve çok yumuşak bir doku. Gün içerisinde dudağımız kendi dokusunu üç defa yeniler. Genç yaşlarda hücre yenilenmesi çok hızlı gerçekleşir. Bu sebeple genç müşterilerimizde kalıcılık oranı süre açısından daha fazla olabiliyor. Orta yaşlı müşterilerimizde ise; işlemin kalıcılık oranının daha düşük olduğu gözlemlenmiştir.

Bu tarz işlemlerde cilt tipinin ve yaşın etkisinin rolünü unutmamakta fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here