Sessiz Müzayede’yi Sakın Kaçırmayın!

0
137

“Sessiz Müzayede” platformunda canlı olarak düzenlenen “Büyük Müzayede”, 08 Temmuz 2020 tarihinde, saat 21.00’da ilgilileri ile buluşuyor. RC Art Gallery’nin birbirinden eşsiz eserleri sanatseverlerle buluşturduğu en son müzayedesi 05 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirilmişti. Müzayede de yer alan eserler, farklı resim teknikleri ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Yine, “Sessiz Müzayede” platformunda sergilenen sanat eserleri meraklıları tarafından büyük ilgi gördü.

Gerçekleştirilmeye devam edilecek olan müzayedelerde profesyonel sanatçılar, destekleri ile gelecek nesillere sanatı sevdirmeyi hedefliyor. “Her sahip olunacak resim sizler için bir fırsat, gelecek içinse büyük bir adımdır. Her duvar bir orijinali hak eder…” diyen sanatçılar, çocukların küçük yaşta sanatla ilgilenmelerini önemsediklerini vurguluyorlar.

1998’den Beri Sanat

1998 yılında Rahmi Çöğendez’in öncülüğü ile sanat hayatına adım atan Real Collection Art Gallery, Türkiye’nin birçok noktasında düzenlemiş olduğu 130 sergi ile 10. yılını geride bıraktığında kendi alanında bir rekora imza atmıştı bile… RC Art Gallery’nin, sanat dünyasına katkıda bulunduğu bazı eserler ise şöyle sıralanabilir: Ata’ya Saygı, Fermanlar, İstanbul Laleleri, Renklerin Suda Dansı – Suluboya Koleksiyonu, Yakup Cem Özel Koleksiyonu, Hoşgörü Yaprakları Koleksiyonu, Olgunlaşma Takıları Koleksiyonu, Eski Dünya’nın Gravürleri gibi koleksiyonlar, İsmail Yiğit Çini Koleksiyonu Real Collection, Miras – The Heritage, İz – Yağlıboya Eser Koleksiyonu, Ali Üsküdari Çiçekleri.

Sanat ve Sosyal Sorumluluk İçiçe

İlk olarak 25 Aralık 2011 tarihinde Bilkent Center Sanat Sokağında gerçekleştirilen müzayede ile ününe ün katan RC Art Gallery’nin başarı dolu serüveni hız kesmeden devam ederek günümüze kadar geldi. Müzayedelerin yanı sıra çeşitli sosyal sorumluluk projelerini de katkıda bulunan RC Art Gallery, 2019 yılı itibari ile Türk Eğitim Vakfı’nda (TEV) sanat üzerine öğrenim gören öğrencilere destek olmak amaçlı bir sanat fonu oluşturmuştur.

Sahip olduğu sanatsever kitlesine her geçen gün yenisini ekleyerek günümüze kadar ulaşmış olan RC Art Gallery’nin müzayedeleri sizlerle buluşmaya devam edecek.

Yaz Müzayedelerini Kaçırmayın !

“Büyük Müzayede”nin ardından sırası ile 10 Temmuz tarihinde “Resim müzayede”, 11 Temmuz tarihinde “Aya Müzayede”, 12 Temmuz tarihinde “RC Müzayede”, 17 Temmuz tarihinde “Arp Müzayede”, 24 Temmuz tarihinde de “Borsarts Resim Müzayedesi” Sessiz Müzayede platformunda saat 21.00’da canlı olarak sanat meraklıları ile buluşacak.

Sanatta Yuliya Ergene Etkisi

Ukrayna’dan Türkiye’ye uzanan yaşam öyküsü ve başarısıyla ilham veren, Türkiye’nin ilk yabancı uyruklu müzayedecisi Yuliya Ergene’nin Sessiz Müzayede’deki etkisi oldukça büyük. Müzisyen bir anne ve ressam bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Ergene, içindeki resim sevgisini ve ressam çevrelerinden bahsetmesi üzerine Çöğendez’ in teklifi ile RC Sanat Galerisi’nin kuzey ülkeleri sorumlusu görevine getirilerek Valentin Rekunenko, Aleksandr Melnikov, Vladimir Melnyk, Vladimir Trush, Victor Shevchenko, Aleksandr Uglov gibi birçok kuzeyli sanatçıyı RC Sanat Galerisi ve Türk sanat dünyası ile buluşturdu. 2016 yılında kendi galerisini kuran Ergene, AYA Galeri olarak ilk sergisini İstanbul Zorlu Center’da açtı. Daha sonra Mövenpick İstanbul Golden Horn Otel’ de AYA Galeri olarak her ay farklı bir sanatçının sergisini üstlendi. Şu anda İstanbul Park Dedeman Levent’te bulunan AYA Sanat Galerisi& Müzayede Evi’nde sunduğu müzayedeler ile Türkiye’nin ilk yabancı uyruklu kadın müzayedecisi olan Ergene, Rahmi Çöğendez’in gerçekleştirdiği “ Sizin İçin Sanat”, “ Sessiz Müzayede” gibi projelerini kendi sanat galerisine de entegre ederek Çöğendez ile birçok projede bir araya gelmeye devam ediyorlar. Ergene ve Çöğendez 2017 ‘de dostluklarını iş ortaklığına dönüştürerek Hilton İstanbul Bosphorus’ta bulunan ARP Sanat Galerisi’ni kurdular. ARP Sanat Galerisi’nde her ay birbirinden özel sergilere ev sahipliği yapıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here