Duygu Ustaoğlu: Bakımlı İnsan Hayata Güzel Bakar

0
133

Sosyal medyanın da etkisiyle günümüzde artık güzel görünmek bir zorunluluk haline dönüştü. Peki, görsellik neden bu kadar önem kazanır oldu? Ankara’nın  en iyi güzellik merkezlerinden birinin kurucusu olan Duygu Ustaoğlu, güzellik ve bakım arasında paralel bir ilişki kurarak “kendine değer verip özen göstererek iyi bakan insan, hayata daha olumlu bakar ve mutlu olur. Hatta kendine olan güveni dahi artar. Kendine güveni olan insan da hayatta her daim başarılı olur” ifadesini kullanıyor. Geçtiğimiz günlerde ikinci şubesini birlik mahallesi’nde açan Quenn Güzellik Salonu kurucusu Duygu Ustaoğlu, kentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’nin sorularını yanıtladı…

Sizi tanıyabilir miyiz?

35 yaşındayım evliyim ve harika çocuklara sahibim. Uzman estetisyenim  ve işimi çok seviyorum. Çünkü üretebilmeye, değiştirebilmeye bayılıyorum. Bu yüzdendir ki her sabah işe değil hobilerim için kendime  vakit ayırmaya gidiyorum.

Muhteşem bir anne, harika bir eşsiniz. Bu yoğunluğun yanında ikinci şubenizi çok yakın bir süre önce açtınız. Bu başarının sırrı nedir?

Sizin kastettiğiniz başarı kendini geliştirmekten  geçiyor. Otuzun üzerinde  sertifikam  olmasına rağmen halen devam ettiğim dört tane  eğitim programım var ve hala yurt dışı eğitimerini çok sıkı takip ediyorum. Ama benim için başarı, kapıdan içeri giren her müşterimin evime gelmiş gibi boynuma sarılması. Bu da zannediyorum güven ve samimiyetten ileri geliyor.

“İşimin Sosyal Etkileri Var”

İşinizin sosyal etkisi olduğunu söylediniz. Ne demek istediniz?

Kendine değer verip özen göstererek iyi bakan insan, hayata daha olumlu bakar, nihayetinde de mutlu olur. Bu olumlu tablo sayesinde de kişinin kendine güveni artar. Kendinize olan güveni artırırsanız üretimdeki başarınızı da artırırsınız. Güzelliğin sosyal etkisi işte budur.

İşinizin en çok sevdiğiniz tarafı nedir?

Genel anlamıyla fiziksel güzellik, kişilerde aynı zamanda ruh güzelliğine ve kendine güvenin artmasına neden oluyor. Estetik beklentisiyle benden hizmet alan misafirlerimin gözlerinde yakaladığım mutluluk, benim için her şeye bedel. Bundan daha güzel ve tatmin edici bir kazanım olabilir mi? Bununla beraber bizlere ve Quenn Güzellik Merkezi’ne duyulan güven de beni son derece mutlu ediyor. İnsanların beklentilerini karşılamanın yaratmak kelimenin tam anlamıyla bana huzur veriyor.

Son zamanların popüler uygulamalarından Shape Smart ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

Shape Smart bana göre son zamanlarda çıkan en etkili zayıflama cihazlarından biri. Bu zamana kadar uygulananları çok da inandırıcı bulmuyordum ve merkezime koymayı hiç düşünmedim. Ama bu cihazın tanıtımına geldiklerinde etkilenmemek mümkün değildi. Sonuç garantisi veren  üstelik hemen ve dünyada FDA onayı almış bir cihaz. İşlem öncesinde ve sonrasında aldığımız ölçümlerde 5 ile 15 cm arası incelmeyi uygulama yaptıran kişi de görüyor. Bizlerde ellerimizin altıda şahit olduğumuz bu küçülmeye heyecanlanıyoruz ve Ankara’da 5 shape smart uygulama  noktasından biri olmaktan gururluyuz.

Yaz yaklaşıyor, bu cihazla forma çok kısa sürede girmek mümkün mü?

Tabi ki mümkün. Özellikle de belirli bölgelerde sorunu olan kişiler için çok kolay ve acısız bir sistem.

İşlem sonrası  nelere dikkat edilmeli?

İşlemden sonra alkol alınmaması gerekiyor. Onun dışında kişi işlemden sonra rutin hayatına dönebilir.

Seanslar ortalama ne kadar sürüyor? Sonuca  ulaşılabilmesi için danışanları kaç seans almalı?

Haftada 2 seans şeklinde toplam 10 seans sürüyor. Kalıcı olması için bizimde önerimiz en az 10 seans alınması. Daha büyük sorunları olanlar devam ettirebilir elbette.

Hep güzel kalmak, yaşlanmamak mümkün mü?

Bakımlı olmak güzelliğin olmazsa olmazı gibi. Ne kadar güzel olursanız olun bakımlı olmak zorundasınız.

Biz diyoruz ki en azından güneş koruyucu krem kullanmak gerekir. Çünkü yaşlanmanın yüzde 80’i güneşe bağlıdır. Yıllarca güneşten korunan insanın cilt yaşlanmasıyla, güneşte yaşayan insanın cilt yaşlanması çok farklıdır. Güneşi bol bir iklimde yaşıyoruz. Çocukların dahi korunması gerekiyor.

Kışın dahi bulutlu havada insan cildinde, dudaklarda ve yüzünde kurumalar oluyor. Tabi ki yaşlanacağız, mutlaka yaşlanacağız ama biz o yaşlanmayı çeşitli spesifik bakımlarla en aza  indirebilirsek ne mutlu bize. Özellikle bayanları daha mutlu etmeyi amaçlıyoruz. Çünkü bayanlar erkeklerden daha çabuk yıpranmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here