Gülşah Sam: Enerji Vampirleri Her Yerde

0
130

Hiçbir metabolik ve kronik hastalığınız olmadığı halde gün içerisinde ve hatta yataktan kalkar kalkmaz kendinizi “ölü balık” gibi hissettiğiniz oluyor mu? Gerek Avrupa ülkelerinde gerekse ülkemizde pek çok insanın yakınmalarından bir tanesi; rutin enerji düşüklüğü ve motivasyonsuzluk. Siz de sabahları kendinizi adeta yataktan çıkmakla mücadele eder halde buluyorsanız ve gün içerisinde de uyku atakları, el kol kalkmama diye tabir edilen semptomlar yaşıyorsanız, tıbbi bir hastalığın dışında “enerji vampirleri” tarafından düşürülüyor olabilirsiniz.

Yanlış duymadınız, size bu tükenmişlik duygusunu yaşatan, enerjinizi emen ve sizin farketmediğiniz başkaları olabilir. Yüzyıllardır Astroloji biliminde, dini ve spiritüel disiplinlerde ‘’yıldızın düşük’’, ‘’nazara geldin’’ kavramlarını duyarız. Bazılarımız bunları umursamaz ve ciddiye almazken bazılarımız ise çok ciddi önlemler almaya gayret gösteririz. Kurşun döktürmeler, obje kırmalar, birtakım sembolizmalarla hareket etmeler… Pek çok şeyden medet umarız.

Oysa burada bazı ortam ve insanlarla negatif paylaşımlar içinde olmak ve onlarla enerji frekansımızın tutmamasıdır bizi kötü hissettiren. Burada en önemli etkense bilinçaltı kodlarımızdır. Mesela birini gördüğümüzde enerjimiz negatif alan oluşturuyorsa, ‘’…’yı gördüğümde işim rast gitmiyor’’ deriz. Bazen spiritüelciler o kişiyle yaşamlar öncesi kötü bir karmamız olduğunu söylerler. Oysa sorun, onun ruhsal profilinin bizim ruhsal profilimizde oluşturduğu negatif etkidir. Bizlerse bunu ‘’karmik’’ olarak algılarız. Nasıl ki tıpta alerjiyi önlemenin en iyi yolu, alerjenden uzak durmaksa bizler için de enerjimizi korumanın en iyi yolu enerjimizin çekildiği ortamlardan uzak durmak, eğer önemli bir zorunluluk yoksa iletişim halini kısıtlamak ya da sonlandırmaktır.

Diyelim ki zorunlu bir ortamdayız ve bu kişilerle özellikle iş hayatında çalışmak zorundayız. Enerjimizi nasıl temizleyeceğiz? Size çok uzun yıllardır Şamanların uyguladığı ve benim de faydasını gördüğüm bir yol önereceğim bu yazımda. Akşamları zihnin ve ruhun dinlenmesi ve enerjimizi temizlemek için PALO SANTO ağacı tütsülemek size çok iyi gelecek. Eşsiz bir kokusu bulunan bu  ağacın dallarını internetten sipariş edebilir ve akşamları yatmadan sadece 10 dakika meditatif halde bu güzel kokuyu kullanarak negatif enerjinizi temizleyebilirsiniz. Bir süre sonra “ölü balık” durumundan kurtulduğunuzu göreceksiniz. Enerji vampirleri unutmayın ki her yerde!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here