Dt. Ali Karaağaç: Diş Hekimliği & Sanat

0
124

Hem akademik kariyeri hem de mesleğe bakışı ile dikkatleri üzerine çeken Diş Hekimi Ali Karaağaç, mesleklerinin alışılagelmiş ağız ve diş sağlığı hekimliğinden çok daha fazlası olduğunu söylüyor. Diş hekimlerinin mezuniyet sonrası mesleki ve akademik eğitimlerini aksatmalarını eleştiren Karaağaç, şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi’ne verdiği röportajda diş hekimlerinin vizyonlarını her daim geniş tutmaları gerektiğine işaret ediyor.

Diş Hekimi Ali Karaağaç, mesleğin önemli isimlerinden. Oldukça uzun zamandır diş hekimliği mesleğini icra eden Karaağaç, aynı zamanda da sanata olan yakın ilgisi ve sanat galerisini aratmayan kliniğiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Ressam eşi Şengül Karaağaç’ın çok sayıda ödüllü resmini kliniğinde sergileyen Ali Karaağaç, bu sayede hastalarının plastik sanatlara olan ilgisinin arttığını belirtiyor. Kliniğe gelen hastaların haliyle gergin olduklarını da söyleyen Karaağaç, tabloların hastalarını sakinleştirdiğini de belirtiyor. Ali Karaağaç, düzenli aralıklarla tabloları yenileriyle değiştirdiğini de sözlerine ekliyor.

Diş Hekimleri Teknolojiyi Takip Etmeli

Diş hekiminin yeniliklere açık olduğu kadar teknolojiyi de yakından takip etmesi gerektiğini belirten Ali Karaağaç, kendinde yaşadığı diş sıkma rahatsızlığını, lazer uygulamasıyla tedavi edebildiğini söylüyor. “Bu tarz alternatif yöntemlerin kullanılabilmesi için diş hekiminin geniş bir vizyona sahip olması gereklidir” ifadesini kullanan Karaağaç, sektördeki diş hekimi enflasyonunu da eleştiriyor ve şöyle devam ediyor:

“Çok fazla diş hekimliği fakültesi var. Haliyle de piyasada çok fazla mezun diş hekimi bulunuyor. Diş hekimi enflasyonu var desem hiç de yanlış olmaz. Yeni fakülte açmaktansa, varolan eğitim sistemini geliştirmek daha doğru olacaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here