MONTESSORİ’NİN EĞİTİM SANATI ÖZEL ÇAĞ OKULLARI’NDA

0
449

Çocukların eğitimi, anne-babalar için hayati önem taşır. Özellikle de temel eğitime bakıldığında okul çağına gelen çocuklar için en iyi okullar, en iyi öğretmenler araştırılır. Son zamanlarda okulların da eğitim tarzı açısından üstüne düştüğü sorgulama ve öğrenme üzerine eğitimler, zamanın ezbere eğitiminin üstünü bir kalemde çizdi. Bu okullardan biri de Özel Çağ Okulları.

Özel Çağ Okulları, ‘’burada hiçbir balık yüzmeye, hiçbir kuş uçmaya zorlanmaz’’ sloganıyla yola çıkan, eğitim programını bu yönde hazırlayan ve yolunda bu sözle ilerleyen nadir okullardan biri.

Eğitimlerinin amacını; çocukların Atatürk, vatan, bayrak, aile ve insan sevgisini benimseyen, milli ve manevi değerlere bağlı, kendine güvenen, çevresiyle iyi iletişim kurabilen, dürüst, ilkeli, çağdaş, düşünceli, hak ve sorumluluklarını bilen, saygılı, hoşgörülü bireyler olarak yetişmelerine temel olarak hazırlamak olduğunu söylüyorlar.

Verdikleri eğitimlerin oyun ve sorgulama temelli bir yapıya sahip olduğunu belirten Özel Çağ Okulları, günlük programlarında öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyici olarak sınıf içinde ve açık alanda oyun zamanları da yaratıyor. Aynı zamanda derslerin vazgeçilmez bir parçası da eğitim kadrosu tarafından, eğitim hedefleri göz önüne alınarak özenle planlanan yapılandırılmış oyunları var.

İki dilli eğitim programı

İngilizce dil eğitimine oldukça önem veren Özel Çağ Okulları, aynı zamanda iki dilli bir eğitim programı uyguluyor. İngilizce ile yeni tanışan öğrencilerde dile karşı merak uyandırması için günlük hayatta yabancı dilde kendilerini ifade edebilecekleri eğitimleri konusunda, uygun pedagojik yaklaşımlar ve dil öğrenimi ile ilgili literatüre hakim kadrosuyla da oldukça iddialı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here