Dr. Levent Karafakı: Selülit Tedavisinde ENDERMOLOJİ

0
561

Belki de hayattaki amacımız sadece genç görünmek ya da sosyal medyada iyi görünmeye çalışmak olabilir. Modern cihazlarımızda çeşitli filtreler kullanarak cildimizi daha sıkı ya da daha genç gösterebiliriz. Ama gerçekten bunu istiyorsanız ve filtresiz iyi görünmek istiyorsanız sanırım bizlere ve endermoloji uygulamalarına ihtiyacınız var demektir.

Gün geçmiyor ki mucize bir tedavi çıkmasın selülit ve bölgesel zayıflama için. Kozmetik sektörü, uygulamaları çok hızlı tüketiyor. Ancak tüketemediği ve otuz yıldır sistemin içinde olan, kendisini ispatlamış yöntem endermolojidir. Hakkında pek çok yayın da yapılmış endermoloji yöntemi FDA’den de onay almış ilk cihazdır.

NEDİR ENDERMOLOJİ?
Endermoloji için kısaca derin doku masajı denilebilir. Masaj olduğuna göre basit olduğu ve cildinize bir şey enjekte edilmek zorunda olmadığınız anlaşılabilir. Masaj olarak tanımlanmasından dolayı uygulamanın çok basit ve yeterince etkili olmadığını düşünebilirsiniz. Fakat Endermoloji, bir masaj uygulaması olmasına rağmen FDA onayı almış ilk uygulamadır ve çok etkilidir. Yağ öbeklerini ortadan kaldırmada kullanılır.

Endermoloji yöntemi ya da başka bir deyişle lipomasaj, cilde bir şey enjekte etmeden iğnesiz uygulanabilen ve selülite etkili olan bir yöntemdir. Tedavi yaklaşık 20 seanstan oluşur ve ilk etkiler yaklaşık altıncı seansta alınmaya başlanır. Seanslar 45 dakika sürer ve haftada iki kez yapılabilir.

Vücuda enjekte edilen bir ilaç ya da uygulamada kullanılan herhangi bir iğne yoktur. Tedavi temel olarak bir masaj yöntemidir. Elde taşınan masaj silindiri problemli alanlar üzerine getirilerek cildi yumuşak doku ile birlikte emer. Cildin kan akımı ve lenf akımı artar. Tabi bunun yanında her zaman olduğu gibi düzenli beslenme ve egzersiz mutlaka öneriyoruz.

Endermoloji zayıflama tekniğinde derin masaj sayesinde oksijen ve kan, emme yolu ile etkilenen alana gelir. Bu sayede hücreler arası mesafede bulunan fazla suyun atılması sağlanır. Selülitli alanda ince bir görüntü ve sıkılık oluşur.

Endermoloji, beğendiğiniz pek çok ünlü tarafından yıllardır başarılı sonuçlarla kullanılmaktadır. Formlarını korumak için düzenli olarak bu yöntemi pek çok Hollywood ünlüsü kullanmaktadır.

Şu soru kulaklarımda yankılanıyor; ‘’endermoloji sıkılaştırır mı?’’ Endermoloji kesinlikle cildi sıkılaştırır. Bu tedavinin asıl amacı etkilenen vücut bölümlerindeki selüliti azaltmaktır. Selülit masajı ile dokuların kanlanması artar ve artan dolaşım yağ yakımını teşvik eder. Cilt daha elastik, pürüzsüz ve gergin hale gelir.

Gerçekten bu kadar etkili mi?
Endermoloji, yaklaşık 30 yıldır uygulanan bir işlem. Soz zamanlarda çıkan uygulamalara bakıldığında bu kadar yıldır kullanılan bir işlem yok. Dolayısıyla 30 yıl önce etkili olan endermoloji bugüne kadar etkisini kanıtlayarak gelmiştir. Ayrıca endermoloji vücut şekillendirme, endermoloji masajından farklı bir uygulama değildir. Endermoloğunuz size bu konuda en iyi bilgilendirmeyi yapacak kişidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here