Ankara’da Doğal Kahvaltı: Mannda Baba Yaşamkent’te

0
1568

Ülke olarak kahvaltı olmazsa olmazımızdır. Sabahları işe, okula giderken kahvaltımızı üstünkörü yapsak da en güzel kahvaltı için haftasonunu dört gözle bekliyoruz.

Eğer kahvaltıya Van’a gidemiyorsak tabi ki en doğal ve en lezzetli olanını arıyoruz. Siz zahmet etmeyin, biz sizler için bulduk: Mannda Baba. Mannda Baba; ürünlerini yerlerinde görerek, yerel üreticilerden, en doğalını bulmaya çalışarak müşterilerine enfes bir kahvaltı deneyimi sunuyor.

Öyle bir kahvaltı menüsü var ki; ‘’Gurmelerin Kahvaltısı’’ adının da hakkını vermişler. Baktık ki adında gurme geçiyor biz de neden gurmelerimizle bir ziyaret etmeyelim diye düşündük ve Doç. Dr. Can Ergin, Op. Dr. Sema Özden, Op. Dr. Hakan Yüzer ile kendimizi Mannda Baba’ya attık. Neler yoktu ki menüde…

Mannda sucuklu kavurmalı yumurtadan Mannda pastırmalı humusa, menemenden pişiye, fırında soslu patatesten Mannda yoğurtlu göçmen kızartmasına kadar tadına doyamayacağınız tüm lezzetler gurmelerimizin keyfine keyif kattı.

Kahvaltının tadına doyamayan gurmelerimiz aynı zamanda doğal ürünleri görünce de kendilerini tutamadılar.

Mannda Baba’nın en güzel tarafı da Polatlı’da özenle üretilen unlarla en az 20 saat mayalanarak yapılan %100 ekşi mayalı, katkısız, tam buğday, çavdar ve siyez ekmekleri.

Mannda Baba kahvaltısı tam gurme kahvaltısı. Gurmelerimizden de tam not alan Mannda Baba Yaşamkent’te…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here