Serkan Kızılbayır ile ‘O İş Bende’: ARTA AESTHETICS

0
454

Ankaralife okurları selamlar! Bahar’ın enerjisi, kokusu, renkleri hayatımıza en derinden işlesin. Bol sevmeler, bol eğlenmeler, bol bol huzur getirsin. Bu ay ben bir güzellik merkezindeyim, Arta Aesthetics. Ama öyle böyle bir yer değil. O kadar gezer tozarım, buradaki cihazları ve uygulamaları ben bile yeni gördüm. Sevgili Tanya ile oradan buradan, güzellikten sohbet ettik. Gelin bakın siz de bu keyifli sohbete…

Tanya dilersen önce seni tanıyalım biraz.
Ben Türkiye’de yeniyim Serkan:) Bulgarım, eş durumu diyelim. Eşimin işi dolayısı ile Türkiye’deyiz. 9 yıldır da estetisyenlik yapıyorum. Sofya’da çalışıyordum. Şimdi de aynı işimi burada yapıyorum.

9 yıl uzun bir süre çünkü henüz sen de çok gençsin.
Evet, ben küçük yaşta başladım çalışmaya. Bence bir kadın güçlü olmalı. Kendi çalışmalı, üretmeli. Kadının ürettiği her şey güzel olur. Ben de güçlü olmayı, güçlü kadınları seviyorum. Bu yüzden işimden çok keyif alıyorum. Kadınlar benim yanımdan çıktıklarında kendilerini iyi hissediyorlar ya, o anki mutluluğumun tarifi yok.

Mesleğine aşıksın yani…
Kesinlikle! Ben sadece aşık değil çok titizim. İlk etapta benimle çalışmak zor gelebilir. Ama başladıktan sonra herkes memnun kalıyor, hem çalışanlarım hem müşterilerim. İki tarafın da mutlu olması lazım. Ben aradaki dengeye çok dikkat ederim.

Bu iş zaten baya titizlik istiyor.
Tabi ki. Bazen müşterilerimiz duydukları, gördükleri şeyleri ısrarla istiyorlar. Ama benim için doğru olan önemli. Onlara olabilecek doğru uygulamayı ben de ısrarla tavsiye ederim. İnatçıyımdır zaten 🙂

Peki Türkiye ve Bulgaristan arasındaki fark ne bu sektörde?
Türkiye’de kadınlar kendilerine çok güzel bakıyor. Çok daha işin içindeler. Yani bu sektör Türkiye’de çok gelişmiş ama tabi bu durumun eksi yönleri de olmuş. Talep artınca herkes bu işe girmek istemiş. Bazen gelen müşterilerimize uygulanan yanlış işlemleri görünce üzülüyorum biraz da sinirleniyorum ne yalan söyleyeyim. Lütfen her yerde her işlemi yaptırmayın.

Güzellik ne peki senin için?
Mutlu insanlar. Mutluysanız çok güzelsiniz. Bunu da sağlamak bana çok iyi geliyor işte. Yani buradan ayrılan, memnun kalan, gülümseyen insanları görmek paha biçilemez. Bu arada güzellik demişken tabi ki bakımlı olmak, sağlıklı olmak çok önemli ama neden güzellik, bakım konularında ilk akla kadınlar geliyor? Ben bu bize dayatılan güzellik algısına da çok karşıyım. Bize söyledikleri gibi ölçülere, göze, kaşa sahip olmak zorunda hissetmeyelim kendimizi. Güzellik içtedir, dıştaki kusurları gidermek kolay zaten gelin buyrun:) Hem şunu da belirtmek isterim; sadece kadınlara değil bu bakımlar beyler, sizi de bekleriz. Bence siz de bakımınızı eksik etmeyin.

Vay evet güzel bir mesajdı… Peki size en çok ne işlemler için geliniyor?
Bize gelen müşterilerimiz cihazlarımızla çok ilgileniyor. Çünkü biz cihazlarımızı özel getiriyoruz. Her yerde yapıyoruz dedikleri işlemler var tabi ama yaptıranlar farkı, sonuçlardan görüyor. Lifting uygulaması, altın iğne ki bu uygulama kesinlikle çok beğeniliyor. Çünkü leke ve akne tedavisinde çok güçlü, kadınların en çok ve düzenli tercih ettikleri epilasyon ve tabi ki zayıflama.

Bu arada Türk mutfağı gerçekten çok güzel. Ben de hak veriyorum bu anlamda. Çünkü kadınlar evet, çok bakımlı kendilerine dikkat ediyorlar ama bu yemekler de insanı etkiliyor 🙂 Ben kendi adıma da geldiğimden beri yediklerimden çok memnunum.

Arta Aesthetics şubeleşecek mi peki?
Ben her zaman işimi dediğim gibi büyük titizlikle yaptım. Yapmaya da devam edeceğim. Herkes bilsin bizi ve yaptıklarımızı. Mutlu, memnun olsunlar. Markanızın iyi olması işinizde gizli. Tabi ki büyümek isterim ama emin adımlarla.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here