Sağlıklı Dişler, Daha Mutlu Gülüşler: G&E Dental Clinique

0
422

2017 Yılında Uzman Diş Hekimi Gürkan Erenel tarafından kurulan G&E Dental Clinique, son teknoloji cihazlarla donanmış olup her türlü diş problemine çözüm bulmaktadır. G&E Dental Clinique’te diş kaybı yaşanmadan hastanın ağız sağlığına kavuşması konusunda öncelikli çalışmalar yapılmaktadır. Diş kaybının önlenemediği durumlarda bile işlem öncesinde, sırasında ve sonrasında hastanın konforunu korumak en önemli hedef olarak belirlenmiştir. Ödün verilmeyen kalite ve mükemmellik anlayışı; en küçük muayene işleminden anestezi altında diş ameliyatlarına kadar tüm işlemlerde öne çıkmaktadır.

Sürekli eğitim ve gelişim anlayışının hakim olduğu bir çalışma sistemi içinde hekim ve asistanlar her konuda son teknolojiyi takip edebilmekte, yenilenen ve uluslararası platformlarda geçerlilik kazanan tedavi yöntemlerini öncü kliniklerden biri olarak uygulamaya alabilmekte ve söz konusu uygulamalar ile ilgili olarak eğitimler verebilmektedir. Bu sayede Türkiye’de diş hekimliğinin gelişmesine katkı sağlayan Dr. Dt. Gürkan Erenel, eğitimine lisans ve doktora eğitimi ile başlayıp çalıştığı hastaneler ve muayenehaneleri de birer şans ve eğitim süreci olarak değerlendirmiş, ayrıca yurt içinde ve yurt dışında önde gelen kişi ve kuruluşlardan eğitimler alarak eğitim sürecine devam etmiştir. Hemen her konuda kendini geliştirme fırsatı bulan hekim, her türlü diş hekimliği alanında tedavileri gerçekleştirmektedir.

Dijital diş hekimliği ile öne çıkan G&E Dental Clinique’te; teknoloji kullanımı üst seviyededir. Basit gibi görünen ama bazı hastalarda mide bulantısına yol açan ‘ölçü alma’ işlemi bile ‘ağız içi tarayıcı’ sayesinde herhangi bir malzeme ısırmaksızın dijital olarak alınmaktadır. Hata oranı oldukça düşük olan bu işlem ile tek seferde ölçü alınıp diş son haline getirilerek gerekirse aynı gün içinde tedavi tamamlanmaktadır. Özellikle şehir dışından ve yurt dışından gelen hastalar için beklentinin çok üstünde bir konfor olan aynı gün içinde ‘implant’ dahil olmak üzere işlemlerin tamamlanması G&E Dental Clinique’te başarı ile gerçekleştirilmektedir. En ufak bir detayın atlanması hastada önemli komplikasyonlara ve uzun süreli çözümsüzlüklere sebep olabilir. Önemli araştırmalar ve ön çalışmalar sonucunda ‘Diş hekimliğinde görmek her şeydir’ mottosu ile yüksek büyütmeli çalışma sistemine geçiş yapılan klinikte tedavinin kalitesi ve başarı oranı açısından oldukça önemli olan ‘Mikroskop’ kullanımına ‘Dört Elli Diş Hekimliği’ ile devam edilmektedir.

Çağın yeniliklerine uyum sağlayan portatif çalışma sistemi, motivasyonu yüksek ekip ruhu ile kişiye özel çözümler sunan G&E Dental Clinique, evde bakım hastaları için de hizmet vermeye devam etmektedir. Özellikle yaşlı ya da yatağa bağımlı hastaları yerinde muayene ve tedavi, gelişen teknolojinin sunduğu en önemli rahatlıklardandır.

G&E Dental Clinique’te hasta hakları her zaman her detayı ile yasal olarak da güvence altına alınan bir konudur. Klinikte önemli önceliklerden bir diğeri de hastanın memnun ayrılmasıdır. Bunu gerçekleştirebilmenin ilk yolunun hastanın haklarına saygı göstererek koruma altına almak ve bunu kendisine hissettirmek olduğu belirtilmiştir. Böylece klinik hastanın konfor alanı haline getirilmektedir. Bu sayede hastalar memnun gelip güvenerek diş koltuğuna oturmaktadır. İşin sağlığını ve güvenliğini garanti altına alırken çalışanların ve hastaların güvenliğini sağlamak da klinik tarafından önem verilen konulardan biridir. Ayrıca hastaların tedavi sürecini büyük ekrandan tedavi boyunca izlemeleri hastaya ayrıca güven telkin etmekte, işleme başlamadan önce verilen bilgi dahilinde işlem yapıldığını görerek ve şahit olarak uygulanan tedaviyi takip etmektedirler.

Vücudumuzu bir ev olarak düşünecek olursak bizi dışarıdaki kötülüklerden koruyan, güvenliğimiz için sağlam olması gereken yeri olan kapısı; ağzımızdır. Zararlı bakterilerin doğrudan vücudumuza giriş yolu olan ağız ve dişlerin bakımı ise sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazların başında gelir. Günde en az iki kez fırçalamak, ağız temizleme suyu veya diş ipi kullanmak bireysel ve günlük olarak evde yapabileceğimiz kişisel temizlik ve bakım uygulamaları. Fakat bunları yapsak dahi gerek biyolojik sebeplerden gerekse dış faktörlerden dolayı dişlerde aşınmalar, bozulmalar ya da daha kapsamlı bakacak olursak ağız ve diş sağlığında aksaklıklar meydana gelebiliyor. Bu gibi durumlarda ise yapılması gereken ilk iş bir uzmana danışmak. Fakat asıl yapılması gereken düzenli kontrolleri gerçekleştirerek ağız ve diş sağlığımızın bozulmasına engel olmak, problemler meydana gelse bile erken evrelerde tedavilerini gerçekleştirmek.

Sağlıklı yaşama önem vererek sağlıklı nesiller yetiştirmeye çalışan ve her türlü hastanın problemini büyük bir özenle ele alan G&E Dental Clinique, ağız sağlığına titizlikle yaklaşan ve sağlık problemlerine çözüm arayan herkesi ‘Sağlıklı Gülüşler’ dileği ile karşılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here