Helpa Akademi: Sebep Bahar Mı, Geçmişiniz Mi?

0
382

Baharın gelişi bahanesidir yorgunlukların. Tıbbi, psikolojik, psikosomatik her rahatsızlığın yükünü bahar ayları çeker “Bahar Yorgunluğu” kavramıyla. Havaların ısınmasıyla birlikte birçok kişi eklem ağrılarından, halsizlikten, sürekli uyku isteğinden bahseder. Bahar aylarında sıkça karşılaşılan bir durum olan yorgunluğun nedeni insan metabolizmasında gerçekleşen bazı değişikliklerden kaynaklanır. Bahar mevsiminde havadaki elektrik yükü artar. Bu yük, havada bulunan pozitif ve negatif yüklü iyonlar aracılığıyla taşınır ve mevsim değişikliklerinde taşınma sırasında vücutta birtakım değişiklikler ortaya çıkabilir.

Yorgunluğunuzun sebebi baharsa masum kabul edilebilir bir neden olarak görebiliriz. Ama yorgunluğunuzun sebebi vücudunuzda yaşadığınız ve sizi yoran psikosomatik (tıpta teşhisi konulamayan vücut sinyalleri) belirtilerden biri ise bu durumda bu yorgunluğunuzun yaz aylarına da sıçraması muhtemeldir. Bunu anlamanın tek bir yolu var. Hayatınızın özellikle son 6 ayının gözlemini yapmak. Şimdi rahatça oturduğunuz yerde gözlerinizi kapatın ve son 6 aylık döneminizi gözden geçirin.

Yaşadıklarınız arasında kronikleşen ya da teşhisi konulamayan sağlık problemleri var mı? Periyodik olarak aynı tipte insanlarla, aynı ilişkileri yaşıyor ve aynı sonuçlara mı ulaşıyorsunuz? Maddi açıdan kazandığınız paranın bereketi var mı, yoksa günler, saatler içinde elinizden uçup gidiyor mu? Belli belirsiz zamanlarda baş ağrıları yaşıyor musunuz? İnsanların çok kolay elde ettiği şeyler sizin gözünüzde mi büyüyor? İletişim sıkıntınız olduğunu düşünüyor musunuz? Yaşınız 30’lara 35’lere dayandı ve siz hala bekâr mısınız? Enerjiniz herkesinkine göre daha mı düşük?

Bu sorulardan bir ya da birkaçına cevabınız “Evet” ise durup düşünmeniz gereken bir noktadasınız demektir. İnanın bunların suçlusu bahardan başka her şey olabilir. Bu gibi durumların çözümünde bir “hipnoterapi” metodu olan Regresyon ile harika sonuçlar elde edebiliyoruz.

Temelde karanlıkta kalmış olan duyguların ve anıların açığa çıkarılarak yaşanması gerektiği gibi yaşanmasına yardımcı olan ve bu sayede bilinçaltınızda gereksiz anıların olmadıkları gibi depolanmasının önüne geçen bu uygulama ile ferah bir zihin elde etmeniz mümkün.

Biz kişisel gelişim uzmanlarının uyguladığı bu teknikte kişinin bilinçaltı kayıtlarına inilerek yaşamda meydana gelen kısır döngüleri ile ilgili kayıtları silebiliyoruz. Sonrasında kişinin bilinçaltı kayıtlarından bu düşüncenin silinmesi kısır döngünün kırılmasında ve fırsat yaratımında muhteşem sonuçlar doğurabiliyor.

İnsan olarak hatalarımızı ya da eksikliklerimizi temeli olmayan sebeplere dayandırarak bahaneler üretmeye oldukça yatkınız ki bu davranışımız da aslında sorunlarımızı çözmek bir yana dursun onları daha da düğümleyerek zihnimizde gereksiz yüklerin birikmesine sebep oluyor. Başarılı, mutlu ve sağlıklı bir hayatın sırrı zihinsel ve fiziksel dinginlikten, düzenden geçiyor.

Günümüzü organize etmemiz mümkün fakat zihnimizde bu durum o kadar da kolay olmuyor maalesef. Bu denli kırılgan bir alanda atılacak yanlış bir adım işleri daha da karmaşıklaştırıp daha büyük sorunlara yol açabilir. Bu yüzden bir profesyonel rehberliğinde yol izlemek faydalı olacaktır.

Hayatınızın kabus gibi bir döngüde takılı kalmasına sebep olan bu olumsuz bilgilerin ortadan kalkması ile artık karşılaştığınız fırsatları fark etmek, onları kendi hayalleriniz çerçevesinde yorumlayıp şekillendirerek hedeflerinize ulaşmak çok daha kolay olacak. Olumsuz bilinçaltı kayıtlarını olumlularla değiştirmek kişide tarifi imkânsız yeni güdülenmeler oluşturuyor. Helpa Akademi, sağlıklı bir bilinçaltına ve hayallerinize ulaşmanız için bir çözüm olan Regresyon uygulamaları ile sizleri bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here