Bakımlı Kadın Olmanın Püf Noktaları

0
2380

Günün her saati siz de bakımlı ve hoş görünebilirsiniz. İşte bunun için size ufak tüyolar…
Bakımlı kadın, her şeyden önce temiz olmalıdır. Kullandığı ürünlerin kalitesinden ziyade içeriği oldukça önemlidir. El ve yüz temizliği, bakımı ve hijyenikliği bir kadının en önemli bakım unsurudur. Bu sebepten dolayı kadında bakım, görsel zenginlikten öte nitelik olarak temizliği sağlamaktır.

El Bakımı
Bakımlı olmak ellerden başlar hanımlar için. O sebeple de ellerinize gereken özeni göstermeniz çok çok önemlidir. En azından ayda bir manikürünüzü yaptırıp bunu kalıcı oje veya protez tırnak ile daha kalıcı hale getirebilirsiniz. Günlük nemlendiricimizi de ihmal etmeyelim. Tırnaklarınızın güçlü olması için tırnak etlerini nemli tutun. Ojenizi sürdükten sonra orta kısmına parlatıcı uygulayın daha dar ve uzun bir hava verir.

Ayak Bakımı
Güzellikte el bakımı ve vücut bakımı kadar ayak bakımı da çok önemlidir. Doğal ayak bakımını evde kendimiz de yapabiliriz. Ayak bakımında kullanılan peeling ve nemlendirici ayak maskesi ile günlük bakım yapabiliriz. Haftada bir kez ayaklarınızı ponza taşı ile temizleyin. Ayak temizliğinize dikkat edin. Özellikle yaz aylarında hoş olmayan görüntü ve kokular sizi rezil edebilir. Yine en azından ayda bir düzenli pedikür ve kalıcı ojeden faydalanabiliriz.

Pürüzsüz Bir Cilt
Dış etkenler ve olumsuz hava koşulları direkt olarak cildinize yansır. Fakat hemen telaşlanmayın hanımlar. Çaresi elbette var. Evde düzenli cilt temizliği, haftada bir peeling, nemlendiriciler ve serumları ihmal etmeden bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Renkli nemlendiriciler kullanın. Sivilcelerinizi asla sıkmayın. Yatmadan önce mutlaka makyajınızı çıkarın. Yaz kış güneşe karşı koruyucu özelliği olan bir nemlendirici kullanın. Yüz temizliğinde süt formundaki ürünler kullanın. Kalın kapatıcılar kullanmayın. Nemli bir sünger yardımı ile likit fondöten kullanın. Cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Yazın sık sık güneş koruyucunuzu yenileyin. Alkol içermeyen temizleyiciler kullanın. Makyaj hileleri ile güzelliğinizi tamamlayabilir ve her daim bakımlı ve güzel bir hanım olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Yine ayda bir düzenli salon bakımlarınızı bir güzellik salonunda derinlemesine yaptırmak da çok faydalı.

Bakımlı Saçlar
Bakımlı ve güzel görünmenin olmazsa olmazı bakımlı saçlardır. Saçlarınızı her gün yıkamayın. Kuru şampuan kullanın ya da toplayın. Eğer kuaföre gidecek imkanınız yok ise saçlarınızı şekle sokmak ve şeklini sabitlemek için doğal saç spreyi kullanabilirsiniz. Saçlarınıza bukleler eklemek için her zaman sıcak maşa kullanmak yerine bigudi deneyin. Saçlarınıza ısı uygulamadan önce mutlaka ısıya karşı koruyucu ürünler kullanın. Saçlarınız için pırıltı veren serumlar kullanın. Saçlarınızı mümkün olduğu kadar doğal yolla kurumaya bırakın.

Vücut Bakımı
Dizlerinizi ve dirseklerinizi kurumalara karşı sürekli nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Haftada bir kez, duştan önce tüm vücudunuzu kuru fırça ile fırçalayın. Vücudunuzdaki tüyleri düzenli olarak temizleyin. Doğru parfüm seçimi yapın.

Makyaj
Göz kalemini bolca kullanın.
Göz makyajında pırıltı kullanın.
Gözlerinizdeki kırmızılığı azaltmak için alt göz kapağınıza beyaz kalem kullanın.
Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için alt ve üst dudakların orta kısımlarına parlatıcı uygulayın.

Yanaklarınıza daha yüksek elmacık kemikleri için hafifçe bronz allık uygulayın.
Dudaklarınızın dış kısımlarına, ten renginizden bir ton daha koyu renkte kalem uygulayarak daha kalın bir görüntü elde edin.

Kırmızı ruj sürmekten korkuyorsanız ruju dudaklarınıza birkaç kez dokundurup parmaklarınızla yayın ve üzerine parlatıcı sürün. Çok daha hoş ve sıcak bir hava verir.
Dudak renginizin kalıcı olmasını istiyorsanız ruj yerine kalem kullanın.
Gece makyajı için alt göz kapağınıza gümüş-mavi kalem oldukça çekici bir seçenektir.
Havalı bir görünüm için kaşlarınızın altına ve elmacık kemiklerinin üzerine aydınlatıcı kullanın.

Allık sürerken daha doğal bir hava elde etmek için açılı fırça tercih edin.
Göz makyajında krem şeklindeki ürünleri tercih etmemeye özen gösterin.
Makyajınızı rimel kullanmadan tamamlamayın. Hatta hiç makyaj yapmasanız dahi dışarı çıkmadan önce kirpiklerinizi mutlaka rimelleyin.
Maskaranızı en geç 3-4 ayda bir değiştirin. Mineral içeren makyaj malzemelerini tercih edin.

Kalıcı Makyaj
Günümüzde bakımlı ve güzel görünmek isteyen, kontak lens, gözlük kullanan, makyajsız kendini solgun hisseden, aktif spor yapan, makyaj yaptığında gözleri sulanan ve makyaj yapmaya vakit bulamayan birçok kadının tercihi organik kalıcı makyaj oluyor. Güne bakımlı ve güzel uyanmak isteyen, acil bir toplantı ya da görüşme çıktığında makyaj yapmaya vakti olmayanlar için bitkilerden elde edilen boyaların kullanıldığı kalıcı makyaj, kadınların kurtarıcısı niteliğinde. Güneşe karşı alerjisi olanların, elleri titreyenlerin, göz düşüklüğü olan kişilerin ve iş kadınlarının kalıcı makyaj yaptırmasını özellikle tavsiye ediyorum. Kalıcı makyaj, kaş, dudak ve göz bölgelerinde daha çok tercih edilen güvenilir ve sağlıklı bir yöntemdir. Doğal, antialerjik boyalarla ve steril iğneler kullanılarak gerçekleştirilir ve alerji riski taşımaz.

Yataktan kalkınca kendini güzel hissetmek isteyen kişilerin yanı sıra makyaj yapmak, makyaj silmek sıkıntısına son veren bir uygulamadır. Kimi kadınlar sırf zamansızlıktan ya da üşendikleri için makyajlarını silmiyor ve üzerine makyaj yaparak birçok hastalığa da davetiye çıkarıyor. Göz hastalıklarından korunmak için düzenli temizlik yapmaları ve hijyene önem vermeleri gerekiyor. Kalıcı makyaj yaptıracak kişilerin sertifika sahibi olan deneyimli ve

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here