RUNO OPTİK ile Artık En Havalı Lakap “Dört Göz”

0
545

Günümüzde moda sektörü öylesine gelişip yaygınlaştı ki artık sınırlarını görmek mümkün değil. Bu sektörün en ilgi çekici parçalarından biri de aksesuarlar ve aksesuarlar arasında en dikkat çekeni ise gözlükler. Gözlük kullanmak için artık bir göz rahatsızlığına sahip olmanıza gerek yok. Tamamen estetik amaçla optik gözlükler kullanabilir, mevsim fark etmeksizin güneş gözlükleri ile şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Runo Optik ise size bunun için eşsiz seçenekler sunuyor.

Göz sağlığını korumak ya da belirli hastalıklar için gözlük kullanmak ilk başlarda zor olsa da alışma evresini tamamladıktan sonra gözlüğünüz artık ayrılmaz bir parçanız oluyor. Ona öylesine alışıyorsunuz ki bazen yüzünüzde olduğunu unutup kaybettiğinizi sanıp aramaya başlıyorsunuz. Eh, bu seviyede adapte olduğunuz bir aksesuarın size en uygun olanını bulmak da oldukça önemli elbette. Bunun için dikkat etmeniz ve üzerinde durmanız gereken pek çok faktör var. Bunlardan bazıları göz rahatsızlığınız, cam kalınlığınız, kullanmanız gereken cam tipi, yüz tipiniz, saç renginiz, ten renginiz, göz renginiz… Liste uzadıkça uzuyor ve bu liste uzadıkça doğru tercihi yapmak kullanıcılar için daha da zor bir hal alıyor.

Bu yüzden Runo Optik, alanında uzmanlar ile sizi karşılıyor ve size kalan sadece arkanıza yaslanıp seçenekler arasından zevkinize en uygun olanını seçmek kalıyor. Rengarenk, model model, desen desen çerçeveler arasında seçim yapmak güç olsa da seçeneklerin çokluğu sayesinde size hitap edeni bulabiliyorsunuz.

Yetişkinler için gözlüğünü seçip beğenmek kolay. Çünkü yetişkinler kısmen de olsa zevklerinin ve isteklerinin bilincinde olmaları sebebiyle durumun daha kolay üstesinden gelebiliyor. Peki ya çocuklar?

Çocuklarda gözlük kullanımı başlı başına bir konu. Aslında en baştan başlamak gerekiyor. Çocuğunuzda göz rahatsızlığı olup olmadığını tespit etmek. Tabi ki rutin doktor muayenelerinde bir terslik olup olmadığı ortaya çıkacaktır. Fakat bunun dışında evde bireysel olarak da dikkat edebileceğiniz noktalar var. Bunlardan bir tanesi gözde leke. Eğer çocuğunuzun, bilhassa bebeğinizin gözünde beyaz bir leke görüyorsanız ve bu leke sizi şüphelendiriyorsa en kısa zamanda bir uzmana başvurmanızda fayda var. Çünkü bu, doğumsal kataraktın habercisi olabilir.

Bunun dışında özellikle çocuklar için en belirleyici şikayetlerden bir tanesi de etrafta duman görmek. Çocuğunuz odada duman olduğunu söylüyorsa, uzaktaki bir cisme bakarken gözlerini kısıyorsa, bir yazıyı okurken veya ekranda bir şeyler izliyorken yakınlaşma ihtiyacı duyuyorsa bu da çocuğunuzda bir göz rahatsızlığı olduğu anlamına gelebilir. Bu durumda ebeveynlere çok önemli bir rol düşüyor. Öncelikle iyi bir gözlemci olarak bu durumu fark etmek. Bunu fark ettikten sonra ise çocuğunuzu bu konuda uyarmak yerine en kısa zamanda göz doktorunu ziyaret etmek.

Unutmayın, ekrana yakınlaşma isteği ya da defteri ile arasındaki mesafeyi azaltma isteği ortada anormal bir durum söz konusu olduğuna işaret ediyor olabilir. Muayenenin ardından eğer ki çocuğunuzun gözlük kullanması gerekiyorsa bu noktada da oldukça hassas davranmanız gerekiyor.

Neyse ki Runo Optik burada da sizi yalnız bırakmıyor. Pedagojik formasyon eğitimi almış kişilerden oluşan ekibi sayesinde kendileri için özel olarak hazırlanmış bölümde gönüllerince oyun oynayıp eğlenirken bir yandan da bu uzmanların verdiği eğitim ile gözlük kullanımı hakkında bilinçleniyor. Bu eğitim sayesinde hem gözlük kullanmaya daha sıcak yaklaşıyorlar hem de gözlüklerini daha bilinçli kullanarak tedavi süreçlerini kolaylaştırıyorlar.

Tüm bu hizmetlerin yanı sıra Runo Optik, satın aldığınız gözlüklerin bakımını ve temizliğini ömür boyu üstleniyor. Bu sayede evinizdeki imkanlarla ulaşamayacağınız temizliği Runo Optik’te elde edebilirsiniz. Gözlük kullanımında en önemli noktalardan bir tanesi de bakım. Düzenli bakım yapılması sayesinde gözlüğünüzün kullanım süresini uzatabilir, daha kaliteli bir görüntü ve görüş elde edebilirsiniz. Runo Optik’in uzman ekibi nu konuda da gereken her şeyi yapmaya hazır.

Gelen müşterilerin memnun bir şekilde ayrılmaları için gereken her şeyi bünyesinde barındıran Runo Optik, ürünlerinin kalitesi ve uzun yıllar sektörde bulunmanın verdiği tecrübe ile burayı tercih eden herkesin güler yüzle ayrılmasına yardımcı oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here