Nihal Coşkun: Mutluluğun Sırrı Cilt Bakımında

0
361

Bebek gibi bir cilt… Herkesin hayalini kurduğu ve elde etmek için uğrunda denenmemiş yol bırakmadığı bir özellik. Güzellik merkezlerinin ve cilt uzmanlarının üzerinde en çok durduğu ve özellikle kadınların en çok talep gösterdiği konu. Bebeksi bir cilde sahip olmak için ilerleyen teknolojinin de desteğiyle günümüzde onlarca cihaz ve uygulanan teknik mevcut. Kişiye göre uzmanlar tafından uygulananlar, evde kişisel olarak yapılabilenler derken ortaya çıkan karmaşada yanlış bir uygulama ihtimalinde cildinize zarar vermeniz an meselesi. Vücudunuzun en değerli parçalarından biri olan cildinizin böyle bir hasara uğramaması için bir uzmandan destek alarak sizin için en uygun olan yöntemleri uygulamanız hem güzelliğiniz hem de sağlığınız için oldukça önemli. Nihal Coşkun Güzellik Merkezi sahibi Nihal Coşkun, bu sayımızda cildine değer veren Ankara Life okurları için cilt bakımından ve merkezlerindeki uygulamalardan bahsetti.

Nihal Hanım, merkezinizden bize biraz bahseder misiniz?
Teşekkür ederim. Merkezimiz danışanlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kurulmuştur. Nihal Coşkun Güzellik Merkezi’nde buz lazer, kalıcı makyaj, cilt için buhar ve ozon uygulaması, dermapen, microblading, karbon peeling, kaş dizayn ve profesyonel cilt bakımı uygulamaları yapılmaktadır.

Kalıcı makyaj uygulamasında cilt üzerinde kalıcı fondöten etkisi yaratan uygulama uzmanlar arasında tartışma konusu. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
BB Glow dediğimiz kalıcı fondöten aslında bildiğimiz fondötenin kalıcı olanı değildir. BB Glow, uzun süreli fondöten görünümü sağlar. İşlem kalıcı makyajda kullanılan cihazlarla ve özel iğnelerle uygulanan acısız bir uygulama. Fakat bu uygulamanın eğitimini almış olsam da BB Glow uygulamasını yapmayı tercih etmiyorum. Çünkü ne kadar bitkisel, kök boyalar kullanılsa da cilt tonunda değişime gidiyorsunuz ve cildinizde herhangi bir değişiklik olduğunda bu yapılan işlemi de etkilemektedir. Yaptırdığınız yerde en ufak bir hata cilt tonunuzda dönüşü olmayan bir yola sokabilir sizi. Ayrıca, hava değişimlerinin bile cildinizde yarattığı etki, yapılan BB Glow üzerinde de yaratabilir.

Bahar artık yüzünü göstermeye başladı. Yeni bir mevsime geçerken yaza kadar cildimize nasıl bakmalıyız?
Baharın gelmesiyle beraber mevsim şartlarında yaşanan değişim, cildimizde de yaşanmaktadır. Özellikle bu aylarda diğer aylara göre cilt daha fazla reaksiyon gösterir. İlkbaharda sağlıklı bir cilt bakımı ile cildinizi mevsim geçişlerine hazırlamanız alerji gibi problemleri daha rahat atlatmanızı sağlayabilir. Öncelikle her zaman yapmanız gerektiği gibi cildinizin temizliğini aksatmamalısınız. Güneş ışığına maruz kalan ciltte kurumalar ve soyulmalar olabilir. Bu nedenle cilt temizliğine ekstra özen gösterilmesi gerekir. Yağlı ciltler daha fazla yıkanmaya ihtiyaç duyarken, kuru ciltlerde ise az yağlı bakım ürünleri tavsiye edilebilir.

Tabi ki en önemlisi vücudu susuz bırakamamaktır. Su, cildimizin sağlıklı görünmesi için olmazsa olmazların başında gelmektedir. Özellikle hava ısısının artmasıyla su tüketiminin de artması, cildinizin kurumasını engelleyecektir. Bunun yanında düzenli uyku da cildinizin mat ve cansız görünümünü engelleyecektir.

Ama en önemlisi her cilt tipi için de her mevsim geçerli olmak üzere, en az ayda bir kere profesyonel bir cilt bakımı yapılmalıdır. Profesyonel cilt bakımının yanında ayrıca her cilt tipine uygun maskeler ve serumlarla bakım tamamlanmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here