Hedefiniz Fit Olmaksa Adres BourneFit!

0
467

Sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazlarından bir parçası da spor. Spor denince akla sadece alet kullanılarak yapılan egzersizler gelmemeli elbette. Farklı ihtiyaçlara ve vücudun farklı noktalarına uygun olarak hazırlanan programlarla fit ve sağlıklı bir bedene sahip olmak mümkün. Bu bedene sahip olmak için ise bireysel olarak çalışmak yetmiyor elbette. Hayatımızı ve bilhassa sağlığımızı etkileyen böylesine önemli bir konuda uzman rehberliğinde yol almak şart. Bournefit Sports Studio, modern dokunuşlarla tasarlanıp dekore edilmiş salonunda hayatına fit bir beden ve enerjik bir ruhla devam etmek isteyenleri bekliyor.

Güler yüzlü rehber hocalarının anlayışlı tutumu ve titiz çalışma prensipleri ile yıllardır ertelediğiniz aktif olma kararını bir günde verip günlerinizi spor saatlerinize odaklamanız kaçınılmaz. Peki, Bournefit Sports Studio’ya gelenleri neler mi bekliyor? Öncelikle güler yüz ve sizi de harekete geçirecek olan, içinizin kıpır kıpır olmasını sağlayan yüksek enerji. Bu güzellikler ile mental olarak kendinizi harekete hazırladıktan sonra ise işin uzmanları size aletli pilates, fonksiyonel antrenman, EMS (AQ8), yoga, insanity ve kickbokstan oluşan geniş bir seçenekler zinciri ile karşılıyor.

Karakterinize, vücut tipinize, sağlık geçmişinize ve hedeflerinize bağlı olarak hazırlanan size özel program ile spor serüveniniz başlıyor. Bunca seçenek arasında hangi alanın size uygun olduğuna karar verememeniz oldukça normal. Dilerseniz yol haritamızı tanımak adına bu alanlara kısaca bir göz atalım.

Aklınızda olan, “Acaba başlasam mı?” dediğiniz spor aletli pilates ise bunun size sağlayacağı özellik daha sıkı bir vücut ve kusurlu gördüğünüz bölgelerin toparlanması olacaktır. Temel olarak eklem ve kemiklerinizi hayatınız boyunca korumak amacıyla zayıf kalan kaslarınızı güçlendirmeyi ve esnetmeyi hedefleyen bir egzersizdir. Özellikle postür bozukluğu sorunu yaşıyorsanız aletli pilates ile bu sorununuzdan kurtulmanız oldukça kolay. Kas güçlendirme ve esnetme için özel aletler ile yapılan hareketler denge ve nefes teknikleriyle desteklenerek en iyi sonuç alınması sağlanır.

Diğer bir seçenek ise fonksiyonel antrenman. Günlük yaşamınızın koşullarından dolayı azalan aktivite sürenizin veya daha önceden yapılan yanlış antrenmanların, alışkanlık haline gelen kötü ve yanlış duruşların veya yaralanmaların eklemlere binen yükün dengesizleşmesine sebep olması sebebiyle sakatlanmalar ya da kasların işlevini tam olarak yerine getirememesi gibi sonuçlar doğabilir. Bu sonuçların çözümü için başvurulan geleneksel antrenman yeterli olmadığı için etkili sonuç alınamayabilir. Bu gibi durumlarda fonksiyonel antrenman ihtiyacı ortaya çıkar. Fonksiyonel antrenmanda amaç; tüm vücut kaslarını çalıştırmak ve vücudun işlevselliğini arttırmaktır. Bu amaç için farklı yoğunlukta ve sürede hareketler ile program hazırlanır ve kademeli olaral arttırılabilen zorluk seviyeleri ile vücudun daha dengeli, daha esnek, daha dayanıklı ve daha hızlı olması sağlanır.

Bu iki seçenek dışında Bournefit Sports Studio, biraz daha az hareket ederek veya sağlık durumları sebebiyle diğer spor dallarını uygun bulmayarak fit olmayı amaçlayanlar için EMS (AQ8) imkanı da sunuyor. AQ8 EMS sayesinde günde yalnızca 20 dakikanızı ayırarak hayal ettiğiniz ölçülere ulaşmanız mümkün. İlerleyen teknolojinin de yardımıyla özel olarak tasarlanan bio giysi ile vücudunuzdaki sağlıklı kaslar uyarılarak uyarılan kasların performansı iyileştiriliyor veya kolaylaştırılıyor.

Tabi ki olmazsa olmazlardan biri olan yoga da burada. Yogada egzersizler, günlük hayatın stresi, depresyon, panik atak gibi rahatsızlıkların hafifletilmesi ve hatta atlatılması için gereken nefes tekniklerinden ve hareketlerden oluşuyor. Meditasyon tkniklerinin kullanıldığı bu egzersizde hem ruhun hem de bedenin dinlenmesi sağlanarak vücuttaki baskıdan kurtulabiliyorsunuz. Tüm bu hareketler esnasında ise doğru nefes almak ve nefes tekniklerini doğru bir şekilde uygulamak oldukça önemli.

İçinizdeki canavarı ortaya çıkarmak istiyorsanız uygulamanız gereken program insanity! Amerika’nın en popüler fitness programı olan insanity ile her seansta 1000 kalori yakılarak vücuttaki yağ oranı azaltılırken kas oranı da hedeflenen seviyeye ulaşması sağlanıyor. Normal programlar ile daha uzun sürede elde edilen sonuçlara insanity sayesinde 2 ayda ulaşmak mümkün. Bu programın amacı bölgesel zayıflamadan ziyade tepeden tırnağa fit bir vücuda sahip olmak. Insanity fitness programının bir diğer özelliği de hormonlara olan etkisi. Kadınlarda östrojen hormonunu %88 oranında arttırırken erkeklerde testosteron hormonunu %69’a kadar çıkarıyor.

Son olarak spor yolunuzu Uzak Doğu’ya kadar uzatmak ilginizi çekiyorsa kickboks tam da size uygun olan dövüş sporu. Aslında teknik olarak Uzak Doğu sporlarının bir araya gelmesiyle oluşan bir spor olan kickboksta tüm vücut kaslarınızın çalışması sağlanırken aerobik özelliği ile maksimum kalori harcıyorsunuz. Bunun yanı sıra kickboks; el-göz koordinasyonunu arttırırken stres atmanıza da yardımcı oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here