Dr. Levent Karafakı: Ozan Tedavisi Nedir, Ne Değildir?

0
1917

Ankara Life dergisindeki ilk yazımla karşınızdayım. On beş yıllık ozon tedavisi, medikal estetik hikayemde geldiğim bu noktada siz okuyucularıma düzenli olarak ulaşarak doğru, kendime de uyguladığım veya araştırıp doğruluğuna inandığım sağlıklı yaşam sırlarını sizlerle paylaşmaya çalıştım.

2004 yılında Ankara’da ilk defa ozon uygulamalarını yapmaya başladığım zaman pek çok zorlukla karşılaştım. Meslektaşlarım ne yazık ki beni bu konuda çoğu zaman yalnız bıraktı. Haklı oldukları noktalar yok değildi ne de olsa insanlardan kan alıp içerisine hava verip hastalara geri veriyordum. Torbalama, bağırsak içi, cilt, eklem içi ne çeşit bir gaz ki hangi dokuya verirseniz verin oluşturduğu reaksiyon dokulara iyi yönde etki ediyor. Mucize gibi bir şey.

Aslında mucize olan ozon gazı değil insan vücudu. Sevgili okurlarım oksijen düzeyini artırıp antioksidan sistemini de iyi çalıştırdığınızda mucizeyi insan vücudu gerçekleştiriyor. Vücut gençleşiyor ve tamir edebilme yeteneği artıyor.

Geçen on beş yıl içerisinde ülkemizde tamamlayıcı tıp uygulamaları konusunda hatırı sayılır bir yol kaydettik. Kliniğimde ozon tedavisi konusunda altmış bin uygulamayı aştığım şu günlerde tamamlayıcı tıp uygulamaları konusunda geldiğimiz nokta yüz güldürücüdür. Üniversitelerde verdiğim dersler ve kongrelerde yaptığım sunumlarda hep bahsettiğim konu ozon tedavisinde tedavi planlamasının kişiye özel olduğudur. Bu noktada hastalarımdaki bilinç düzeyini yükseltmek için vermiş olduğum çabalarımın hastalarıma sağlıklı bir yaşam olarak geri döndüğünü görmek bir tıbbiyeli olarak beni gururlandırıyor. Yürüdüğüm bu yolda hastalarım bana güvendiler, inandılar ve beni hiç yalnız bırakmadılar.

Size burada ozon tedavisinin ne olduğunu değil ne anlama geldiğini anlatmaya çalışacağım. Yaşadığımız yüzyılda ne yazık ki, içtiğimiz sudan yediğimiz yiyeceklere, soluduğumuz havadan çevremizdeki manyetik kirliliğe, kullandığımız ilaçlardan maruz kaldığımız strese, pek çok sebep var bizim hücrelerimizdeki hasara sebep olan. Vücudumuz belirli bir düzeye kadar koruma mekanizmaları ile kendisini koruyabilmektedir. Ne zaman ki vücudun baş edebileceğinden daha fazla hasar oluşmaya başlar ve birikimler ortaya çıkmaya başlarsa o zaman kronik hastalıklar, kanser, hızla yaşlanma, çağımızın vebası fibromiyalji, kronik yorgunluk sendromları bu noktada ortaya çıkar.

İşte bu noktada yüz yıl önce bulunmuş ve tıbbi olarak kullanılmaya başlanmış ozon tedavisi yardımımıza yetişti. Uyguladığımız zaman kanın oksijen taşıma kapasitesini artırarak dokuları oksijene doyuran, hücrelerin içerisinde birikmiş olan ve hücreye zarar verme kapasitesi yüksek olan oksijen radikallerini temizleyen enzim miktarlarını artıran, bağışıklık sistemi ile ilgili vazgeçilmez olan ana maddelerden bazılarının salınımını tetikleyen ve bu sayede bağışıklık sistemini düzenleyen bir tedavi yaklaşımıdır ozon tedavisi. Yani kaybettiklerimizi geri kazandırır.

Ozon tedavisini uyguladıktan sonra hastalarımızda gözlemlediğim, benim de kendimde sürekli deneyimlediğim, sürekli bir canlılık, sabah erken kalkma, yorulmama etkilerini görüyoruz. Cildimizi parlatır ve canlı görünmesini sağlar. Performansı belirgin şekilde artıran bir tedavi yöntemidir ozon tedavisi.

Ozon tedavisi sadece hastalık durumlarında değil hastalıklardan korunma, yaşam kalitesini artırma ve anti-aging uygulamalarda da başarı ile uygulanabilmesinin yanı sıra vazgeçilmez bir parçasını teşkil eder. Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı oksijen, oksijenlenmenin anahtarı da ozon tedavisi diyerek yazımı sonlandırıyorum. Bir sonraki yazımız ozon tedavisinin anti-aging uygulamalardaki yeri olacak. Her zaman söylediğim gibi sağlık olmadan güzellik olmaz. Esen kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here