Başkentte Keşfedilmemiş, Geleneksel Bir Mekan: ÇITIR KEYİF RESTAURANT

0
2088

Beni bilirsiniz, yemek denilince Serkan Kızılbayır için akan sular durur. Nerede yeni bir mekan var, nerede yeni bi tarif denenmiş, nereye bir dünya mutfağı açılmış, ben hemen oradayımdır. En lezzetli, gidilmesi, görülmesi gereken mekanları etrafımdakiler ve sizlerle paylaşmaktan da mutluluk duyarım. Ama en sevdiğim de yeni bir mekan keşfetmek…

Ankara Life Gurme ekibi ile birlikte gezmelere doyamadık ama karnımızı hep iyi doyurduk. Yediğin içtiğin senin olsun, sen gezdiklerini anlat derler ya; yok ben gidilen bir mekanda mutfağı ile yakından ilgilenenlerdenim. Bu ay gittiğimiz duraklardan biri de Çıtır Keyif’ti. Kendisi de yemekleri gibi henüz tazecik. Şimdilik iki aylık bir mazisi var Başkent’te ama uzun bir zaman daha çok duyarız ve doyarız.

Yemek yemeyi sevmek, bilmek ve yemek yerken vakit geçirmek diye bir kültür vardır. Yemek yerken dertleşebilir, dedikodu yapabilir, evlenme teklif edebilir, iş bağlayabilirsiniz. Ben de yemek yerken yapılan her eyleme varım! Aslında her tada açık, farklı mutfakları denemeye meraklı biriyim ama söz konusu geleneksel tatlarsa akan sular durabilir mi?
Çıtır Keyif’te geleneksel yemeklerin altına çok güzel imza atılmış. Pidelerinden bahsederek başlamak istiyorum.Tabi ki aradığınız her çeşit pide nasıl seversen sana öyle… Ama porsiyonlarının göz doyurduğu da kesin. Lezzeti muhtemelen hem pişirme hem de kullanılan malzemede. Zaten bir mekan bu işi biliyorsa ağız tadı vardır, kendi yemediğini müşterilerine yedirmez ve yemeğinin her noktasına dikkat eder. İşte Çıtır Keyif de öyle bir yer.

Güveçte pişen köfteler de çok başarılı. Et yemeklerini direkt güveçte servis ediyorlar. Et severler için baya keyiflidir güveçte yemek. Bunu sizinle aynı duyguları paylaşan biri olarak söyleyebilirim.

Lahmacun ve ızgaraları direkt o sıcak ocağından çıkarıp masalara servis edilmesini de çok sevdiğimi söyleyebilirim. Köz domatesi, biberi de servis tabaklarına eşlik ediyor.
Mutfağı ve kullanılan reçeteleri, çiğnenip yutulan her lokmada oldukça tatmin edici ama sadece bunula bitmez verilen hizmet. Yapılan sunum, gösterilen ilgi de benim için çok mühimdir. Sanırım bu işlerin asıl püf noktası bu.

Bu konuda da başarılı ve bir o kadar da samimi bulduğum Çıtır Keyif ekibine sevgiler. Biz Ankara Life Gurme ekibi olarak mutlu ve yeni bir durak keşfetmiş olarak çıktık oradan. En kısa zamanda yolunuz düşsün siz de tanışın, sağlıcakla kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here