Av. Elif Şahin Taşkın: Boşanmak Ya Da Boşanamamak

0
389

Elif Hanım, avukat denilince akla asık suratlı, ciddi kişiler geliyor ama siz bu önyargıyı yerle bir ediyorsunuz resmen. Bu enerjinin kaynağı nedir?
 Çokça sorulan bir soru bana.. Açıkçası ben de kaynağını bilemiyorum, sanırım bu da benim olumsuzluklardan kaçış yöntemim. Yaptığımız iş, olumsuzluklar üzerine kurulu. Düşünsenize gün içinde telefonunuz sadece “sorun” için çalıyor, arayan herkes bir sorununu anlatmak için arıyor.. Kafanız sürekli “ bunu nasıl çözerim..” diye çalışıyor.. Hal böyle olunca; mizahı öne çıkarmak gerekiyor. Demek istediğim, dram zaten var.. O zaman engel olamadığım mizah çıkıyor kalemimden, yüreğimden.. Yoksa durum fena 

Nasıl bir çocuktunuz?
Ooo.. Nasıl bir çocuktum ? Anneme, babama sormak lazım belki.. Benim hatırladığım çocukluğum güzel. Mahalle içinde komşularla geçen bir çocukluk.. Tadına vararak yaşadığım çocukluk.. Şimdilerde çocuklara yaşatamadığımız..

Elif Taşkın’ın en büyük tutkusu nedir?
Mesleğimi büyük tutkuyla yapıyorum. Bir de sanırım annelik. Ötesinde olan herşey geliyor ve geçiyor.

Bir hafta içinde istediğiniz bir yıla ve istediğiniz bir yaşa gidecek olsanız hangilerini seçerdiniz?
Mümkünse cep telefonunun olmadığı zamana geri dönmek isterdim. Her an ulaşılabilir olmak, her gelen mesaja cevap verme stresi beni yoruyor.. Sanırım birçok kişinin de durumu benzer.

Ankara’yı sizin gözünüzden fotoğraflasak neler görürüz?
Of, fena soru.. İstanbul’dan taşındım Ankara’ya ve 10 senedir Ankara’dayım. “Ankuru” derim ben Ankara’ya.. Biraz fazla gri, biraz fazla monoton.. O kadar ki, trafik stresi bile yok. İlk taşındığım zamanlarda, bir İstanbullu olarak, randevulerime yetişmek için çok erken evden çıkıp her yere erken varırdım. Ve o yolda gecikmeden kaynaklı stresi özlediğimi hissettim. Bir de trafik sıkışınca bir anda sağdan soldan çıkan muz satıcılarını, telefon şarjı satıcılarını,simitçileri..

Kendinize nasıl bakıyorsunuz, bu güzelliğinizin sırrı nedir?
Ay, utandırdınız  Özel bir şey yapmıyorum. Ti-ye alıyorum, gülüyorum, kendi kendime eğleniyorum..

Eğlenmek için nereleri tercih ediyorsunuz?
Latin danslarını çok severim, bu mekanları tercih ederim. Bir de tiyatro hayatımdan eksik kalmaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here