Son Zamanların Trendi MICROBLADING

0
599

Kadınlar yaratılıştan itibaren gerek doğayı gerekse farklı alternatif yöntemleri kullanarak daha da güzelleşmek için her yolu denemişler. Çağlardan beri devam eden bu güzellik arayışı günümüzde de teknolojiyle birleşmiş ve hızlı bir şekilde de yöntemler değişiyor. Son zamanların trendi olan kalıcı makyaj uygulamalarından Microblading’e olan yoğun talep de göz ardı edilecek gibi değil. Daha çok seyrek kaşlar için tercih edilen bir yöntem olsa da kaşları düzgün göstermek isteyenler de bu yönteme başvurdu. Biz de işi uzmanından öğrenelim dedik ve Rabia Alparslan’ın kapısını çaldık.

Rabia Hanım, öncelikle kendinizi nasıl tanımlarsınız?
Umutsuzluktan uzak, kötü şeyleri hemen unutan, iç sesini sürekli dinleyen, hayalleri olan ama hedefleri olmayan, hırsı hiç sevmeyen, her şey için totem yapan, aşktan beslenen iki çocuk annesi bir kadınım.

Güzelleşmek isteyen kadınlara kalıcı makyaj uygulamaları yapıyorsunuz. Peki, seyrek kaş şikâyeti olanlar için ne gibi çözüm önerileri mevcut?
Seyrek kaşların durumuna göre ya tamamen ön tasarım yaparak uygulama yapılır ya da seyrek olan kısımlar kendi renginde kıl tekniği ile doldurulur.

Microblading nasıl bir işlem? Herkese uygulanabilir mi?
Microbilading, kalıcı makyaj sanatında dünyada kaş yapımında son nokta, olağanüstü doğallıkta manuel bir yöntemdir.

Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi, klasik kalıcı makyaj kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince ve çoklu iğneler kullanılarak yapılır.

Vücudun hormonal değişiklik gösterdiği durumlarda gebelik gibi ağır hormon tedavisi uygulandığı durumlarda tedbiren uygulanmaz.

Kullanılan pigmentler organiktir, buna rağmen aşırı alerjen bünyelerde uzman kişi ön test yaparak uygulamaya başlamalıdır.

Bu işlem sırasında anestezi uygulanıyor mu?
İşlem sırasında anestezik krem uygulanarak kişinin daha konforlu olması ve işlemi daha acısız sonlandırması sağlanıyor.

Peki, tek seansta tamamlanan bir yöntem mi?
Kalıcı makyaj uygulamalarının tamamı 2 seanstan oluşur. 20 gün arayla uygulanır ve 2. seans rötuş amaçlıdır.

Kalıcılık süresini uzatmak için nelere dikkat edilmesi gerekir?
Kalıcı makyaj uygulamalarında ilk 10 gün bakımı çok önemlidir. Kaş uygulamasında 3 gün 2 saat arayla vazelin kullanmak, kalıcı dudak uygulamasında uçuk kremi uygulamak, kalıcı dipliner ve eyeliner işlemlerinden sonra antibakteriyel bir göz pomadı uygulamak kalıcılık süresini uzatacaktır. İşlem yapılan bölgeye 3 gün süreyle kozmetik bir ürün değmemelidir. Renk değişimi yaratabilir.

İşlemlerinizde doğallığı nasıl sağlıyorsunuz? Ressam olmanızın bir katkısı var mı?
Kıl tekniği uygulamalarında özellikle salaş çalışmayı tercih ediyorum. Bana göre kıllar nizami değil çünkü. Yağlı boya resim çalıştığım için renk bilgisine sahibim.

Kişiye uygun rengi hangi boyaların karışımından elde edeceğimi biliyorum. Çizim bilgisi ya da tecrübesi özellikle çok önemli. Rahat çizgiler ile sonuç daha doğru ve doğal oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here