Rüyaların Diyarı’ndan Bir Dokunuş: Dreamland Organizasyon

0
347

Organizasyonlar günümüzde artık alanında uzman kişilere bırakılıyor. Bu sayede özel günler daha özel ve güzel hatıralara dönüştürülebiliyor. Dreamland Organizasyon sahibi Ebru Hanım; hayatı ve her türlü canlıyı seven bir yapıya sahip biri olduğunu söylüyor. Kendisi ev dekorasyonuna ve modaya olan ilgisini müzik sevgisiyle birleştirerek son derece özgün bir tarz elde etmiş. Aynı zamanda bir çocuk annesi olan Ebru Hanım; bu sektöre adım atmadan önce yönetici asistanlığı yapan, disiplin, organizasyon, zaman yönetimi konusunda kendini geliştiren ve aynı zamanda insan ilişkileri ve iletişim konusunda birçok eğitim almış başarılı bir iş kadını.

Dreamland Organizasyon’un oluşum hikayesi nedir?
2016 yılında çok yakın arkadaşım sevgili Tuğba’nın evlenme hikayesi ile başladı. Organizasyon firması deyince yüksek maliyeti düşündük ve o süreçte o maliyeti karşılamak istemedik. Tuğba’nın da bana inancı ile “ben yaparım!” dedim. Nişan, kına, gelin hamamı ve nikah derken tüm detaylarla ilgilendim. Ve sonuç muazzamdı.

Bunu yaparken de çok mutlu olduğumu, ait olduğum mesleğin bu olduğunu fark ettim. Sonrasında başlayan Dreamland Organizasyon insanların her özel gününü kendi nişanım ya da oğlumun doğum günüymüşçesine hazırlayınca tahminlerimin üzerinde bir talep gördü.

Bir kadın olarak bu oluşumu kurma süreciniz nasıl oldu?
“Tek başına yapamazsın, yetişemezsin” gibi olumsuzlukları da duydum. “Hayır, sen yaparsın” diyen sesleri de. Tabii inandığınızı duyuyorsunuz. Hazırlıklar aşamasında sermayem çok kısıtlıydı.

Günlerce neyi nerden alırım diye araştırırken tüm samimiyetimle “ben yeni bir iş kuruyorum, nasıl, nereden temin edebilirim” diye tanımadığım esnaflara akıl danıştım. Bedelinden fazla ödeyerek aldığım ürünler de oldu. Bunun tam tersi de. Özellikle bayan işyeri sahiplerinden destek ve yönlendirme de yaşadım.

Sonrasında kazancımın %50’sini tekrar işime yatırım yaptım ve hala yapmaktayım. Şu anda aynı gün içerisinde 3 organizasyon yapacak ekipmana sahibim.

Tekrarı olmayan günleri organize etmek son derece stresli olsa gerek. Bu zorluk ve stresle nasıl baş ediyorsunuz?
Evet, kesinlikle. Zaman yönetimini çok iyi yapmak gerekli. Hata kaldırmayan bir iş. Her zaman programlı ve disiplinli olmak zorundasınız. Benim yaradılışımda öz disiplin ve zaman yönetimi var.

Asla hiçbir işimi son güne bırakmam. Hatta saat konusunda bile 2 saat öncesinden plan yaparım. O yüzden benim için stres değil, keyif çünkü sonunda biliyorum ki samimi olarak “iyi ki varsınız.” cümlesini duyacağım.

Hayalleri ve hedefleri olan biri olarak Dreamland Organizasyon’un geleceği için neler düşünüyorsunuz?
Dreamland Organizasyon şu anda evinizde ya da istediğiniz bir mekanda kurulum yaparak hizmet veriyor. Önümüzdeki yıllarda büyük bir showroom/parti evi olarak da hizmetimize devam edeceğiz. Çok para kazanmak değil, çok insanın hatıralarında olmayı hedefliyoruz. Ve bunu yapacağıma yüzde yüz inanıyorum.

Büyük bir emek ve ciddi çalışmalar sonrasında ortaya çıkan etkinlikleriniz arasında unutamadığınız bir anınız var mı?
Anılar tabi çok fazla. Hiç unutamayacaklarımdan birisi; yaz aylarında nişan kurulumu için bir eve gittim. Salonda gelinin babaannesi oturuyordu. Beni gördü ve çok sinirlendi. “Neden geldin? Ne kadar gereksiz! Senin başka işin yok mu?” gibi tepkiler verdi.

Babaanne torununa çok sinirliydi. Gereksiz para harcadığını düşünüyordu. Masa kurulumu bitmek üzereyken, her şey şekillendikten sonra sesi çıkmamaya başladı. Sonunda “gel seni bir öpeyim. Ellerine sağlık. Benim torunun kafası çalışır. Okudu, avukat oldu zaten” diyerek beni uğurlamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here