Özel Günlerinizi Ona Bırakın: La Passion

0
402

Finans sektöründe çalışırken ani bir kararla organizasyon sektörüne hızlı bir giriş yapan Funda Hanım, La Passion ile sadece özel günlerinizi organize etmekle kalmıyor, butik sabunlar ve kokulu taşları da kendisi ”sevgisini” ve ”hayal gücünü” ortaya çıkarıyor. La Passion Home’dan La Passion Organizasyon’a giden başarılı süreç ve elinden çıkan yaratıcı aksesuarlar hakkında Funda Hanım ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Funda Hanım, öncelikle sizi tanıyalım.
Merhaba, 41 yaşındayım, evliyim ve 17 yaşında bir kızım var. 15 yıl muhasebe mesleği ile uğraştıktan sonra kendi işimi kurmaya karar verdim ve 4 yıldır da el yapımı hediyelik, kişiye özel pano kapı süsü ve minyatür yapımı ile uğraşıyorum. Bu 4 yılın son 1 yılında da Organizasyon süsleme alanında çalışmaya başladık.

İlk olarak La Passion Home’dan bahsedelim. Kuruluş hikayesi nedir?
Finans sektörü çabuk yoruyor. 15 yılın sonunda artık tükenmek üzere olduğumu düşünmeye başladım. Büyük bir radikal karar ile 4 yıl önce hediyelik, kokulu taş, kapı süsü, isme özel pano ve minyatürler yapabileceğim kendi iş yerimi, La Passion Home’u açtım. Tabi ani ve oldukça radikal bir karar olunca çevremdeki herkes şaşırdı, biraz da endişelendi. Ancak çok bunalmıştım ve keyif alacağım bir iş yapmak istemiştim artık. En büyük destekçim eşim oldu her zaman. İyi ki var…

Dekorasyon ürünlerinizde öncelikli kriteriniz nedir?
En önemlisi benim için fark yaratması ve ürün müşterimin eline geçtiğinde ”işte budur” dedirtmek. Yaptığınız iş kaliteli ve özenli değilse devamlılık söz konusu olamaz. Ortaya çıkan iş önce sizin içinize sinecek ki müşteriniz memnun kalsın. Memnun olunduğu zaman tekrar size müşteri olacaktır. Benim kendi hayatımda da önemsediğim klişe olmasın fikridir. Yani herkesin yaptığından farklı olmasını severim. Giyim, ev düzeni vs. tabi mümkün olduğu kadar. İşimde de bunu sağlamaya çalıştım. Organizasyon son zamanlarda oldukça rekabeti yüksek bir sektör oldu. Bu da taklit edilmek anlamına geliyor. Öyle olunca da yaptığınız iş kısa sürede yayılıyor. Ben de hep bir yenisi için uğraşıyorum.
”Yaptıklarınız güzelleşmek için sevginizi bekler”

Butik sabunlarınız ve kokulu taşlarınız çok ilgi çekici. Böyle akılda kalıcı kokulu ürünleri nasıl hazırlıyorsunuz?
Aslında ürünün ilk halini hazırlamak kolay. Belli sistemler var. Hammadde su ile hazırlanıyor. Esans ve boya katılıyor ve kalıplara dökülüyor. Önemli olan tasarımı hazırlayıp objeye can vermek. O aşamada devreye hayal gücü giriyor. Önce hayalinizde canlanıyor. Sonrasında ellerinizde can buluyor. Hani derler ya lezzetli yemekler için; ”sevgi ile yapıldı” diye. Bu iş de öyle. Güzelleşmek için sizin sevginizi bekler.

Gelelim La Passion Organizasyon’a. Hangi özel günlere eşlik ediyorsunuz?
La Passion Organizasyon son bir yıldır katıldı firmamıza. Doğum odası, doğum günü kutlaması, nişan masası, mevlüt cemiyeti, butik kutlamalar, evlilik teklifi gibi kutlamalarda kişiye özel süslemeler yapıyoruz. Konseptin ne olacağı, ne tür detaylar ekleneceğine müşterilerimizle birlikte karar verip ortaya en iyisini çıkartmaya çabalıyoruz.

Bu iş size neler kattı?
Öncelikle insanların en özel anlarına tanıklık edip bir dokunuşta bulunmak çok keyifli ve özel. İnsan olduğunuzu hatırlıyorsunuz. Yoğun duygular ile bir bağ oluşuyor. Bu çok güzel bir duygu. Ayrıca el işleri ile uğraşmak ruhu temizliyor ve çok rahatlatıcı. Ufkunuz sürekli genişliyor. Daha araştırmacı oluyorsunuz.

En çok hangi organizasyonları hazırlamaktan keyif alıyorsunuz?
Hepsinin keyfi bir başka ancak sanırım işin içinde çocuklar olunca keyif ikiye katlanıyor. Bir de kış konseptlerine bayılıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here