Luxury West: Kalite ve Şıklık Detaylardaki Cesarette Gizli!

0
1407

Moda, aslında kendimizi ifade etmek için en çok tercih ettiğimiz ve sınır tanımayan, evrensel bir dil. Sanatı ve beceriyi içerisinde barındıran bu alanda en iyi olmak ile en kötüler içinde yer almak arasında çok ince bir çizgi var ve bu çizgi ancak profesyonel ellerin yardımıyla aşılabiliyor. Luxury West sahibi Abdullah Özben, tam bir başarılı genç girişimci örneği olarak Kocaeli Üniversitesi’nde lisans öğrenimini tamamladığı inşaat sektöründe ilerlemektense, kendisini yurt dışında eğitimini aldığı modaya adamış bir isim. Estetiğe ve detaylara verdiği önemi arabalara olan tutkusuyla da ortaya koyan Özben, okurlarımıza şu mesajı veriyor; “kıyafetleri denemekten korkmayın, detaylara önem verin!”

Böyle bir yer açma fikri nasıl ortaya çıktı?
2011 yılının ilk çeyreğinde tekstil işine girdim. İlk olarak toptan ticaret ve turizm alanında ilerledim. Yurt dışı seyahatlerimde özellikle Avrupa’da bu sistemi gördüm ve ülkemizde bu sistemi uygulamak istedim. VIP butik ve kişiye özel tasarımın ülkemizdeki eksikliğinin giderilmesinde ilk olmak benim için çok önemli ve değerli.

Size ve ürünlerinize bakarak zevk sahibi olduğunuzu rahatlıkla söylemek mümkün. Peki, Luxury West ürün seçiminde önce neye dikkat ediyor?
İlk önce sezon başlamadan fuarlara katılarak sezon öncesi hazırlık yapıyoruz ve ilk elden yurt dışı markalarının ürün kalitesine bakarak ülkemize getiriyoruz. Bir ürünün marka olması, bizim için kaliteli olması anlamına gelmiyor. Kalite ve markanın dengesini kurmak, sadece kaliteli ürün veya sadece marka ürün değil; her iki özelliği de taşıyor olması bizim için öncelikli.

Yüzyıllardır moda dünyasının vazgeçilmez ögelerinden biri olan denim tekstilin bugün aldığı şekli nasıl değerlendiriyorsunuz?
Biliyorsunuz ki ortaya çıkışı tümüyle kullanışlı ve dayanıklı olma özelliğine dayanıyor. Günümüzde insanların ekonomik ve uzun süreli ihtiyaçlarını karşılayabilecek olması nedeniyle halen tekstilde vazgeçilmez olma özelliği taşıyor. Yılların şekil verdiği denim ürünler her dolapta kendini göstermeye devam edecektir. Denim tekstil sadece pantolon ve ceketlerde değil ayakkabıdan çantaya her giyim alanında kullanılıyor. Kesinlikle başarılı örnekler var ama benim fikrim bunların kişiye özel olmasının fark yaratacağı yönünde.

Giyim tarzımız aslında kişiliğimizi yansıtmak için en çok tercih ettiğimiz yöntemlerden bir tanesi. Bunun için size gelen misafirlerinize nasıl yardımcı oluyorsunuz?
Öncelikle VIP butik anlayışı ile kişileri ve isteklerini daha iyi anlıyoruz, daha fazla vakit ayırıyoruz. Hedefimiz herkesin kendini bulduğu kıyafetlerle giyinmesi. Müşterilerimizin başkaları ile tamamen aynı giyinmesi kendini daha iyi ifade etmesine engel olacağından modayı kendi tarzlarına uygulamak bizim hedeflerimiz arasında. Kendi düşünceleri, fikirleri ile oluşan kişiye özel tasarımlarda ise kendi sanat eserlerinin çerçevesi olacaklar.

Peki, Luxury West ile birlikte ilerleyen zamanlarda nerede, ne yapıyor olmayı hedefliyorsunuz?
Vizyonumuz Luxury West ismini ülkemizde en kısa süre içinde markalaştırarak ülkemizin önemli noktalarında VIP butik hizmeti ile kişiye özel tasarım sistemini yaygınlaştırmak istiyoruz. Sonrasında ilk etapta Ortadoğu ve Arap dünyasına bu hizmeti yaymak istiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here