Lena Organizasyon: Arkanıza Yaslanın, Davetleriniz Emin Ellerde!

0
489

Hepimiz mutlu günlerimizi sevdiklerimizle birlikte geçirmek ve bu mutluluğumuzu onlarla paylaşmak istiyoruz. Fakat kişi sayısı arttıkça ya da günün anlamı ve önemi yükseldikçe zaman, mekan, dekorasyon, müzik, ikramlar gibi pek çok faktör devreye giriyor. Tüm bu karmaşanın içerisinde bir düzen oluşturarak hayallerinizdeki gibi bir gün organize etmek ise kabiliyet, tecrübe, yaratıcılık ve profesyonellik gerektiriyor. Lena Organizasyon işte tam da bu noktada devreye giriyor. İlk gününüzden itibaren hayatınız boyunca özel günlerinizin organizasyonu için yanınızda olduklarını belirten Lena Organizasyon sahibi Yasemin Özen, gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbette başarılarının ardında yatan sebepleri paylaştı.

Yasemin Hanım, Lena Organizasyon’u kurmaya ne zaman ve nasıl karar verdiniz?
Lena Organizasyon’u 2012 yılında kurduk. Öncesinde de organizasyon işlerinden hep büyük keyif alıyordum ama işe dönüştürmeyi açıkçası hiç düşünmedim. Eşim Soner Özen’in fikriydi. Çok kısa bir değerlendirme sürecinden sonra firmamızı kurduk. İlk olarak kına gecesi organizasyonları ile başladık ki o dönemde Ankara’da bu hizmeti veren tek firmaydık. Kurulduğumuz yıllarda tek firma olmanın avantajını çok iyi değerlendirip sürekli kendimizi yenileyerek devam ettik. Zamanla farklı organizasyonlar yapmaya başladık ve yaklaşık 7 yıldır birçok hayale, mutluluğa ortak oluyoruz. Ve bundan ilk günkü gibi büyük keyif alıyoruz. İşinizi severek yapmak çok önemli ve biz bu konuda şanslı olanlardanız. Ekip olarak sevdiğimiz işlere imza atıyoruz.

Lena Organizasyon mutlu günlere nasıl eşlik ediyor?
Aslında büyük bir sorumluluk alıyoruz çünkü geri dönüşü olmayan bir iş yapıyoruz. Her daim inovasyona açık olmamız ve farkımızı, kalitemizi lafla değil yaptığımız işle göstermemiz gerekiyor. Bu düşünceden bir an olsun uzaklaşmadan öncesinde misafirlerimizin isteklerini doğru anlayıp sunacağımız her hizmetin detayını prezente ediyoruz. Sonrasında yazılı olarak iş akışımızı belirliyor ve tüm enerjimizle organizasyon günü misafirimizin yakın bir arkadaşı ve hayallerini planlayan, gerçekleştiren iş ortağı oluyoruz. Bizi tercih eden tüm misafirlerimize yürekten “iyi ki sizi tercih etmişim” dedirtebilmenin çabası içerinde, büyük bir titizlikle çalışıyoruz.

Ne tür organizasyonlar yapıyorsunuz?
Aslında kına gecesi organizasyonları ile başladık ama zamanla gelen talepler doğrultusunda hizmet yelpazemizin genişliği kendiliğinden oluştu. Şöyle bir sıralama yapabiliriz; evlilik teklifi organizasyonu için tanıştığımız bir misafirimiz için söz ve nişan organizasyonu, kına gecesi organizasyonu, baby shower, doğum odası, doğum günü ve sünnet düğünü organizasyonu ile misafirlerimizin hayatı boyunca ihtiyaç duydukları her anda yanlarında oluyoruz.

Hangi fiyat aralığında, nerelerde hizmet veriyorsunuz?
Herkesin bütçesine ve zevkine uygun bir organizasyon planlanabilir. Amacımız en güzelini en uygun fiyatlarla yapabilmek. Türkiye geneli hizmet veriyoruz.

Yaşanabilecek olası aksiliklere karşı da bir hazırlık yapıyor musunuz?
Elbette, her daim olası aksiliklere karşı tedbir almamız şart. En başta zamanla yarışıyoruz. İlk önlemimizi hazırlıklarımıza erken başlayarak almış oluyoruz. Organizasyon günü bütün hazırlıklarımız birkaç saat öncesinde bitmiş oluyor. Bunun yanı sıra dekorasyon ekipmanlarının hasar görmesine karşı stoklu çalışıyoruz. Ve tabi ki bizim işimizin olmazsa olmazı personellerimiz. Organizasyonunun sorumluluğunu alabilecek ve karşımıza çıkabilecek aksiliklerin karşısında krizi yönetebilecek, proaktif personeller yetiştirmeye çalışıyoruz.

Lena Organizasyon’u diğerlerinden ayıran özelliği nedir?
Aynı sektörde hizmet verdiğimiz firmalara rakip firma olarak değil meslektaşım olarak bakıyorum. Firma olarak rekabetle çok işimiz olmuyor. Amacımız sadece çok iyi iş çıkartmak. Hiçbir hayal kırıklığının sebebi olmamak. 7 yıldır işimize göstermiş olduğunuz özen ve hassasiyetin sonuçlarını da elbette alıyoruz. Misafirlerimiz daha önce organizasyonunu yaptığımız bir yakınından ya da organizasyonunu yapmak istediği bir mekandan tavsiye ile geliyor. Tercih edilme sebeplerimize referanslarımız katkı sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here