Kahve ve Seramiğin Aşkı POTTER’S COFFEE SHOP ve PEYOTE SERAMİK

0
477

İşimiz gücümüz yemek olarak bu ay yine bir ilki tanıtacağım size geçtiğimiz ay döner ve resim sergisinin bir arada olduğu bir ilki tanıtmıştım, bu ay yine bir ilk olan Seramik ve 3. Nesil kahve dükkanını bir arada sunan Potter’s Coffee Shop ve Peyote Seramik atölyesindeyiz.

Arkeolog Özge Bozkurt ve Seramik ve Çini Sanatçısı Meriç Türkyılmaz’ın birlikte işletmesini yaptıkları bu sihirli mekan Çankaya’da Kavaklıdere’de Mesnevi caddesinde saklı bir büyü dükkanı gibi keşfedilmeyi bekliyor. Hem ruha hem damağa hitap ediyor ve çok keyifli.

Geleneksel çömlekçilikten modern sanata, kişiye özel tasarımdan, seramik atölyelerine kadar çok çeşitli imkanları bulabileceğiniz bu vahada dünyanın koşuşturmacasından kurtulup adeta başka bir boyuta geçeceksiniz. Hem el yapımı muhteşem lezzetlerin keyfini çıkarırken muhteşem kahveleri kendi yaptığınız kupadan yudumlamanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Hatta kendi kupanı veya termosunu getirenlere özel indirimlerde yapıyorlar bilginiz olsun.

Karşınıza 2 kapı çıkıyor birisi Çömlekçinin Kahve dükkanına, diğeri keyifli bir seramik atölyesine gidiyor hangi kapıyı seçerseniz seçin ortada buluşuyor ve bu iki güzelliği birlikte yaşıyorsunuz.

Ben önce üniversite yıllarından meraklısı olduğum hatta birkaç deneme yaptığım seramik tezgahını görünce dayanamayıp hemen başına oturdum giydim önlüğümü aldım çamuru sevgili Meriç’in destekleriyle çamura şekil vermeye başladım avucumun içinde şekillenen çamurla ben de o kadar dinlendim ve huzur buldum ki fotoğraflarda yüzümün ifadesinden bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Sanatın hangi dalıyla uğraşırsanız uğraşın yeter ki üretmek için çalışın bunun keyfine varın ve biraz kendinizle yalnız kalmayı başarın, seramikte işte böyle bir şey o nedenle kendime yeni edindiğim hobim diyebilirim. İçerinin samimiyeti sıcak atmosferi fonda çalan tatlı şarkılarla tam bir terapi merkezi hissi yaratıyor. Seramik tezgahında çalışıp yorulunca hemen yanı başınızdan gelen mis gibi kahve ve kek kokularına direnemiyorsunuz ve tadına bakmak için sabırsızlanıyorsunuz. Çömlekçinin Kahve Dükkanı olarak söyleyince daha bir anlam bulan Potter’s Coffee Shop Harry Potter’ı çağrıştırsa da öyle olmadığını içeri girince anlıyorsunuz.

Kahvelerden bahsedersek hep nitelikli kahveler ve demleme ekipmanları bulunuyor hatta bana kendi yaptıkları seramik V60 ile demlediler ve kendi yaptıkları seramik bardakla kahve ikram ettiler.

Farklı rakımlarda farklı ve yörelerde yetişmiş asit oranı yüksek, orta ve düşük olmak üzere farklı damak tatlarına hitap eden kahveler mevcut. Bunların dışında espresso bazlı kahvelerde tatmak mümkün çekirdeklerine güvendiklerini söylüyorlar Americano, latte, cappucino, flat white, cortado ve mocha gibi leziz kahveleri bulabilirsiniz.

Kahvenin yanında sundukları her şey ev üretimi ve çok lezzetli, spesiyalleri Banana Bread mutlaka tadılması gereken bir güzellik, üretimi Özgenin kendi özel tarifi ve başka yerde yok. Ben sütlü tatlılara bayıldığım için oreolu ve çilekli magnolyayı görünce dayanamayıp mideye indirdim ve çok beğendim, muzlu ve fındıklı magnolyalar için ayrıca gideceğim çok güzeller çünkü. Çikolata parçalı kurabiye ise çikolata sevenlerin gözlerini yuvalarından çıkaracak ve damaklarını şenlendirecek kalitede mutlaka kahvenizin yanına ekleyin.

Gidin seramik atölyelerine katılın kahvenizi için ve leziz atıştırmalıklarla kendinize harika bir ödül verin hem de başka yerde olmayan bu güzelliklerle.
@peyoteceramic ve @potterscoffeeshop instagram hesaplarından takip edebilirsiniz

Bakalım yeni keşiflerimiz nereler olacak gelecek ay görüşene dek lezzetle kalın. Bana Özgür Aksuna resmi web sitesinden ve @ozguraksuna sosyal medya hesaplarından ulaşabilir lezzet keşifleri için önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here