Güçlü ve Başarılı: Gönül Boyraz

0
499

Gönül Boyraz, kelimenin tam anlamıyla mücadeleci ruha sahip bir kadın. Aldığı eğitimlerin ardından edindiği deneyimlerle Rize ve Ankara’da güzellik hizmeti veriyor. Mücadelelerinin sonucu olarak Gönül Boyraz Güzellik Merkezi’ni açma kararı alan Gönül Hanım, aynı zamanda iki çocuk annesi. Anne olmanın ve başarılı bir kadın olmanın vücut bulmuş hali olan Boyraz, kadınlara, özellikle üretimin bir parçası olmak isteyen kadınlara ilham olabilecek bir hayata sahip. Gönül Boyraz Güzellik Merkezi sahibi Gönül Hanım, mutluluğu bulabilmek için onu aramak gerektiğini savunuyor.

Gönül Boyraz Güzellik Merkezi nasıl bir hikayenin ürünü?
Hayatım boyunca hep zorluklarla mücadele ettim. Hayatımı işime ve çocuklarıma adadım diyebilirim. Yaptığım her şeyi onlar için yapıyorum ve mutluluğu burada buluyorum. Sürekli yenilikleri takip etmeyi ve ilerlemeyi hayat felsefem olarak belirledim. Bu yüzden hep daha iyisini yapmak için çabaladım ve meyvelerini de aldım, almaya devam ediyorum. Güzellik uzmanıyım ve aynı zamanda Make-Up Artist ve usta öğreticiyim. 12 yıllık uzman estetisyenim. Bunların doğal sonucuydu aslında Gönül Boyraz Güzellik Merkezi.

Sadece Ankara’da değil Rize’de de güzellik hizmeti vererek mümkün olduğunca geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyoruz. Kendisini güzel hisseden bir kadının dokunduğu her yeri güzelleştirebileceğine olan inancımız bize güç veriyor.

Hangi hizmetleri veriyorsunuz?
Öncelikle güzellik merkezimize gelen müşterilerimizin kendilerini evinde hissetmeleri için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Doğal güzelliği arayan misafirlerimiz için bir tür serum olan BB Glow hizmeti de sunuyoruz. Ayrıca bakımına özen gösteren ve gençliğini uzun yıllar korumak isteyenlere de cilt bakımıyla destek oluyoruz. Özellikle son yıllarda oldukça yaygınlaşan hydrafacial uygulamasını alanında uzman personeller ile uyguluyoruz. Bunun dışında el güzelliğine özen gösteren misafirlerimiz için protez tırnak hizmetimiz de bulunmakta. Doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmak için kirpik lifting ve kıl tekniği ile kaş tasarımı yapmaktayız.

Kilolarıyla sorun yaşayanlar ve vücudunu şekillendirmek isteyenler için bölgesel incelme desteği sağlıyoruz. Bunların haricinde bay/bayan epilasyon ve bakım işlemleri de yapmaktayız. Ayrıca solaryum hizmetimiz de var. İşimizde profesyonelliği, temizliği ve kaliteyi ön planda tutarak çalışıyoruz. Bilgimizi ve deneyimlerimizi paylaşmak amacıyla çok yakında eğitim vermeye ve bu alanda ilerlemek isteyen kişilere öncü olmaya başlayacağız.

İş dünyasında yükselmeye devam eden başarılı bir kadın olarak karşılaştığınız güçlüklerle nasıl mücadele ediyorsunuz?
Hayatınızı bir şeye adadığınız zaman o artık bir iş olmaktan çıkıyor ve sınırlarınız ortadan kalkıyor. Ben hayatımın her alanında gücümü çocuklarımdan ve geçmişe dönüp baktığımda gördüğüm başarılarımdan alıyorum. Bir konuda ilerledikçe karşılaştığınız eleştiriler ve güçlükler de artıyor ister istemez. Fakat gelişmenin güzel tarafı bu güçlüklere karşı daha dayanıklı bir hale gelmeniz. Buna da deneyim deniyor sanırım. Tecrübeler birbirini izledikçe ve sevgiyi kalbinizde gerçekten hissedebildiğiniz sürece aşamayacağınız engel, üstesinden gelemeyeceğiniz sorun yok.

Kendinize ve şu anda bulunduğunuz noktaya dışardan baktığınızda gördüğünüz resim size ne anlatıyor?
İki kelimeyle; mücadele ve emek. Şu anda bulunduğum nokta dışarıdan görebileceğim bir resim olsaydı bu birbirinden çok farklı renklerin bulunduğu, cesur fırça hareketlerine sahip bir resim olurdu. Çünkü hayatım mücadelelerle dolu. Başarının değerini bu yüzden biliyorum. Emek olmadan ve mücadele etmeden başarıya ulaşmanız ve bu başarının değerini bilmeniz imkansız. Kendime sık sık dışarıdan bir göz olarak bakıyorum. Artılarımı ve eksilerimi değerlendiriyorum zaten. Karşımda gördüğüm tablo ise beni mutlu ediyor. Çünkü hayatımdaki her tecrübeden bir parça alıp hayat tuvalime işledim.

Bu tablonun ressamı olarak Gönül Önçırak eleştirileri nasıl karşılayıp değerlendiriyor?
Her eleştiri yeni bir fikir ve daha iyi olmanız için farklı bir bakış açısıdır benim için. Eleştirilere açık birisiyim yani ama yalnızca yapıcı olanlara. Onur kırıcı sözleri eleştiri olarak algılamıyorum. Bu yüzden de onları değerli sözler olarak kabul etmiyorum. Benim “iyiye iyi, kötüye kötü olmak” gibi bir felsefem var. Yıllardır edindiğim deneyimlerle bunun insanlara en doğru yaklaşım şekli olduğunu düşünüyorum. Çünkü biliyorum ki çok iyi olmak insanın kalbini kırabiliyor. Onur kırıcı yorumların sonucunda yeri geldi zarar gördüm, hırpalandım fakat bu bana ayağa kalkıp mücadeleye devam etme gücü verdi. Sadece doğrularımı değil öz eleştiri yaparak yanlışlarımı ve hatalarımı da kendime gösterdim. Bu sayede başarılarımı sürdürebildim.

Bir güzellik merkezi sahibi olarak aynaya baktığınızda gördüğünüz güzelliğe hangi konuda “iyi ki…” diyorsunuz?
Uzmanlık alanım güzellik olduğu için etrafımda bolca ayna bulunuyor her zaman. Sık sık aynaya bakıyorum ve diyorum ki; “İyi ki hiç pes etmeden hayallerinin ve mutluluğunun peşinde koşmuşsun ve iyi ki bir annesin.” Pozitif bir insan olduğumu söyleyebilirim. Hayatı her şeye rağmen seviyorum. Çocuklarım ve işimden sonra en çok da hayvanları seviyorum. Elimden geldiği kadar hayvan dostlarıma ilgi göstermeye ve bakmaya çalışıyorum. Herkese de tavsiye ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here