Adres Medikal’in Başarı Sırrı Canan Tunç

0
626

Üç sene önce kurulmasına rağmen kendisini ispatlamış ve başarısını kanıtlamış olan Adres Medikal, medikal cihazlar ve dezenfektan ürünlerinin satışını Ankara dışındaki şehirlere de yapmasıyla tercih sıralamasında önde olan bir firma. Bu başarının arkasında elbette başarılı bir iş kadını var; Canan Tunç. Canan Hanım, 15 yıl boyunca bilişim sektöründe çalıştıktan sonra medikal projesini hayata geçirerek sektörde büyük bir adım atmış. Başarılı olduğu kadar zarifliğiyle de dikkat çeken Canan Tunç ile Adresgrup® iştiraki olan Adres Medikal ve kendisi hakkında konuştuk.

Canan Hanım, öncelikle sizi tanıyalım.
Ankara Üniversitesi mezunu, Ziraat Mühendisi’yim. Aile şirketimiz Adresgrup® içinde 2001 yılından beri Pazarlama Müdürü olarak çalışmaktayım. 15 sene boyunca bilişim sektöründe faaliyet gösterdim. 2016 yılında Adres Medikal projemi hayata geçirdim.

Adres Medikal hangi cihazların tedariğini sağlıyor?
Adres Medikal, Medster Medikal’in İç Anadolu bölge bayisidir.

Yurt dışından getirilen Çin menşeli Casp cihazlarının iç pazarda hastanelere satışını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda dezenfektan ürünleri konusunda Deren İlaç firmasının ürünlerinin satışını yapmaktayız.

Tercih ettiğiniz cihazları seçerken hangi kriterleri göz önünde bulunduruyorsunuz?
Hastanelerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda ürün temini yapmaktayız.

Adres Medikal olarak uzmanlık alanlarınız nelerdir?
Sağlık alanı malumunuz çok geniş bir yelpazede değerlendirilebilir.

Biz Adres Medikal olarak şirketimizi sterilizasyon ve dezenfektan ürünleri konusunda uzmanlaştırıyoruz. Şirketimiz hem cihaz satışı konusunda yetkin olabilmek için hem de devlet ve özel hastanelerde, ihalelerde doğru ürünler sunabilmek için Yetkili Tıbbi Cihaz Satış Merkezi ünvanını almıştır.

Yakın zaman projeleriniz neler?
Adres Medikal, sterilizasyon cihazları dışında sarf malzemeleri ve dezenfektan ürünlerinin temini konusunda çalışmakta. Medster ailesinin üyesi olarak yakın dönemde Yalova Devlet Hastanesi’nden sonra Aksaray’da özel bir hastaneye de cihazımız teslim edildi. Medikal sarf malzemeleri konusunda Adres Medikal olarak Filipinler ve Romanya’nın ardından Portekiz’e de ürün vermeye başladık.

İş hayatınız dışında neler yaparsınız?
Ailem ve arkadaşlarımla birlikte vakit geçirmekten ve seyahatlere katılmaktan çok büyük keyif alıyorum. Eşimle birlikte dernek ve vakıf faaliyetlerine katılıyoruz. Sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlayarak huzur buluyoruz.

8 mart Dünya Kadınlar Günü için mesajınız nedir?
Dünya Emekçi Kadınlar Günü her yıl 8 Mart’ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.

Bu tip günlerin toplumsal farkındalık yaratması açısından önemli olduğunu düşünüyorum.

Üyesi olduğumuz dernekler de bu bilinçte ve eğitim gören kız çocuklarından, iş yaşamındaki kadınlara kadar pozitif ayrımcılık seviyesinde bilinçlenme uyandırmaya çalışıyoruz.

GGYD’nin “Nilüferler Yetişiyor” projesiyle eğitim çağındaki kız çocuklarımıza aylık burs sağlarken diğer organizasyonumuz “Bilişim Gönüllüleri” projelerimizde de kız çocuklarımızın eğitimini ve günlük ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

Güçlü kadın; ‘’Güçlü Ana, Güçlü Toplum’’ demektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here