Op. Dr. Hakan Yüzer: Göz Çevresi Estetiği ile Yorgun Görünüme Son

0
1319

Biriyle karşılaştığınızda ilk dikkatinizi çeken gözlerdir. Özellikle iş hayatında bir toplantıda ya da bir iş görüşmesinde yüzünüz ne kadar dinç, gözleriniz ne kadar parlak olursa o kadar pozitif enerji yayarsınız. Aşağı düşmüş göz kapakları, yorgun görünüme sahip gözaltı torbaları iş hayatınızı olduğu kadar sosyal hayatınızda da sizi etkiler. Bu tür sorunların çözümü teknolojinin gelişmesiyle daha kolay bir hal aldı. Özel kliniğinde göz etrafı estetiği ameliyatları ve klinik tedaviler üzerine çalışmakta olan Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer, Plexr teknolojisiyle bu tür sorunların kolaylıkla çözülebileceğini söylüyor. Göz etrafı estetiğiyle ilgili Op. Dr. Hakan Yüzer detayları Ankara Life Dergisi’ne anlattı…

Hakan Bey, size gelen hastaların en çok şikayetçi olduğu durum nedir?
Hastalarım daha çok üst göz kapağı üzerinde yorgunluk yapan, dışarıdan yorgun bir ifadenin görülmesine neden olan, görme alanını daraltan et fazlalıkları şikayetiyle gelmektedir. Ayrıca kaş düşüklüğü, her iki göz arasında asimetriler, göz etrafı kaz ayakları dediğimiz kırışıklıklar, alt göz kapağındaki morluklar, torbalanma, çukurlaşma gibi nedenler ile başvurmaktadır.

Göz çevresi estetiği tedavilerini öğrenebilir miyiz?
Göz etrafı estetiği ile ilgili birçok farklı tedavi yöntemleri var. Burada bizim amacımız; alından başlayarak kaşlarımız, göz kapaklarımız ve göz etrafı gençleştirme tedavilerini bir bütün olarak planlayıp yaş ile uyumlu, kişiyi sağlıklı ve iyi bir ifadeye kavuşmasını sağlamaktır. Bunları yaparak ilk bakışta dikkat çeken göz çevresini gençleştirip tüm yüzün daha canlı, pozitif enerjili ve sağlıkla görünmesi esas hedefimizdir. Aslında tedavi seçenekleri çok. Örneğin; üst göz kapağı estetiğinde hem ameliyat hem de ameliyatsız yöntemler kullanabiliyorum. Gözaltı morlukları, torbaları ve kırışıklıklar için lazer, radyo frekans, mezoterapi gibi seçenekler de var.

Göz çevresi estetiğiyle ilgili ne tür uygulamalar var?
Göz etrafı estetiğinde kaş kaldırma için radyo frekans, mezoterapi, botox, kaş asmayı sağlayan organik ipler, dolgu ve plexr ameliyatsız yöntemleri var. Bunların yanında direkt ameliyat olma seçeneği de bulunmaktadır. Alt göz kapağı torbalarında ise yine yağ eritici mezoterapi, radyo frekans teknolojisi ile yağ eritme ya da direkt ameliyat ile yağların repozisyon tedavisi uygulamaktayım.

Göz çevresi estetiğinde Plexr teknolojisinden bahsettiniz. Nedir Plexr, nerelerde kullanılır?
Göz estetiğinde 2016 yılında İngiltere’den ödül almış patentli bir teknoloji olan Plexr tedavi sonuçlarımız, son zamanlarda özellikle ameliyat olmaya soğuk bakan hastalarımız ve danışanlarımız için çok iyi sonuçları olan alternatif bir yöntemdir. Yalnız Plexr adı altında şu an birçok patentsiz uygulamalar görmekteyiz. Plexr, orijinal GMV firmasının cihazı olup, patentlidir ve Plexrcom.tr adlı firmanın sitesinde, kullanıcı doktor arkadaşlarımın listesi vardır. Bu teknoloji doğru teknik uygun vakaya yapıldığında, aynı ameliyattakine benzer kalıcı sonuçlar vardır. Herhangi bir ameliyatta oluşabilecek potansiyel riskler burada görülmemekte ve çok başarılı, kalıcı sonuçlar almaktayım. Üst kapak, alt kapak, kaz ayakları, et benleri gibi durumlarda çok başarılı bir teknolojidir.

Plexr teknolojisinin avantajları neler?
Plexr teknolojisi ile hasta ameliyat stresi yaşamamaktadır. Ofis ortamında yapılabilmekte ve hasta aynı gün araba bile kullanabilmektedir. İşlem sonrası 3-4 gün göz etrafı şişer fakat bu şişlikler 3-4 gün sonunda inmektedir. Kalıcı tedavilerde ikinci bir seans gerekmektedir.

Kimlere göz çevresi estetiği yapılabilir, kimlere yapılamaz?
18 yaşından sonra tüm estetik ya da estetik olmayan göz etrafı tedavileri yapmaktayız. Benim 18 yaşından 80 yaşına kadar kadın, erkek birçok hastam olduğu için bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Bunun harici ileri derecede genel vücut sağlığı problemi olan hastalarımızda bu işlemleri yapmıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here