Mutluluğunuzu Organize Edin; Sevkan Aydın Organizasyon

0
547

Mutlu olduğumuz bir olayı ya da haberi kutlamak istiyoruz her zaman. Kalabalık bir davetle, sevdiklerimizle bir arada, müziğiyle, ikramlarıyla, dansıyla ve eğlencesiyle dört dörtlük bir kutlama yatıyor gönüllerde o günü en güzel haliyle hatırlayabilmek için. Sevkan Aydın Organizasyon, birbirinden yaratıcı ve enerjik ekibiyle bu kusursuzluğu yakalamak isteyenlerin imdadına yetişiyor. “Yetişiyor” derken, sahiden yetişiyor. Sevkan Aydın Organizasyon kurucusu Sevkan Aydın, bu sözlere sebep olan ilginç hikâyeyi ve organizasyon hakkında çok daha fazlasını gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbette anlattı…

Sevkan Hanım, bu sektöre nasıl girdiniz, nereden çıktı organizasyon işine girmek?
Aslında bu işi profesyonel olarak yapmadan önce genellikle derleyip toparlama, bir araya getirme, oluşturma süreçlerini bizzat yaşadığım bir meslek hayatım vardı. Uzun yıllar halen kopamadığım sahne ve yaratıcı drama ile ilgili eğitimci kimliğim biraz bu işe yansıdı da diyebiliriz. Tıpkı organizasyonlarda olduğu gibi sahnenin de tüm bileşenlerini kendi içinde bir uyumla seyircinize aktarmalısınız. Burada bu birikimimi aslında yeni alanıma aktardım. Gelin ve damat gecemizin oyuncuları, misafirlerimiz seyircilerimiz ve gece içindeki tüm alan dekorları ve aksesuarlarımız da hikayemizi doğru anlatmanın araçları oldu. Bir vesile ile ve tamamen gönüllülük esasına dayalı bir organizasyonda bu işten keyif aldığımı fark edip ardından gelen profesyonel teklifi hiç düşünmeden kabul ettim. İlk başarı ve hazdan sonra kopamadım artık.

Organizasyon olarak ne tür hizmetleriniz var?
Sektörde yerimizi aldığımız ilk süreçte tüm özel gün organizasyonlarını yapacak enerji ve cesaretimiz vardı. Ancak zamanla bir alanda ve en keyif aldığımız alanda uzmanlaşma kararı aldık. Kına geceleri bizim için vazgeçilmez oldu. Daha sonrasında planlama ve yönetimde uzman ekip liderlerimizin eşliğinde nişan, düğün, bekarlığa veda ve özel toplantılarda show ekibimiz ile birlikte gecelere renk katmaya başladık. Her sezon bizim için bir sonraki yılın provası oldu. 2019 yılı için çiftlerimize çok özel bir konsept tasarladık. Hazırlık aşamasının her anında büyük bir heyecan duyduğumuz yeni showumuzu 2019 çiftlerimize sunmaya hazırız. Tabi bu süreçte bütün ekibimiz ve sanat yönetmenimiz Ceyda Hacısüleymanoğlu Özyüksel ile birlikte çok sıkı çalıştık. Ama ektiğimiz tohumlar meyve vermeye başladı artık. Kostüm, müzik ve dans koreografilerinde yeniliklerimiz şimdiden çiftlerimiz tarafından beğenilmekte. Tabi ki amacımız bütün zevklere hitap edebilmek, herkesin kalbine dokunabilmek, gecelerini hem çiftlerimiz hem de misafirlerimiz için unutulmaz bir hale getirmek.

İnsanların en özel günleri size emanet. Özel günlerinin mükemmel olması için insanlarda bir gerginlik oluyor. Bu süreci nasıl yürütüyorsunuz?
Elbette herkes için çok önem taşıyan günlere imza atıyoruz. Burada en önemli başlığımız “GÜVEN.” Çiftlerimizi öncelikle çok iyi dinliyor ve tüm hayallerini öğreniyoruz. Sonrasında geriye kalan o hayalleri birleştirmek ve bunu en şık hale getirebilmek. Eğer çiftiniz size güveniyorsa bu kaygı ya yok oluyor ya da minimum seviyeye düşüyor. Zaten size güvenen çiftinizi hayal kırıklığına uğratmamak en büyük hedefiniz oluyor.

Olabilecek aksiliklere karşı ne gibi önlemler alıyorsunuz?
Öncelikli olarak tüm görüşmelerimizi mutlaka notlarımızla çalışıyoruz. Gecenin genel hatları belirlendikten sonra gecenin yönetimini yapacak ekip lideri ve sanat yönetmenimiz ile değerlendirmelerini birlikte yapıyor ve olası krizlerin çözümlerini üretiyoruz. Hazırlık aşamasında kontrollerimiz ofisten başlıyor ve organizasyon alanında tekrar ediliyor. Tüm ekip gece ile ilgili en ince ayrıntıya kadar bilgilendiriliyor. Sonrası dikkat ve titizlikle çözülüyor. Başarılı bir gecenin bir sürü kahramanı vardır aslında. Bizim en büyük şansımız Halkla İlişkiler’de Seren İşçi, Sanat Yönetimi’nde Ceyda Hacısüleymanoğlu Özyüksel, Ekip Yönetimi’nde Ezgi Özlem Erdem ve aksesuar tasarımlarımızı gerçekleştiren Altın Topuk ile çalışıyor olmamız.

Sizi tercih edecek olanlar düğün tarihinden ne kadar zaman önce size başvurmalılar?
Aslında bu, gece içinde hazırlanacak seremonilerle ilgili bir takvim. Ama iyi bir gece hazırlığı için organizasyon mekanını belirledikten hemen sonra çiftlerimizi bekliyoruz. Tam aksine çok kısa sürelerde de hazırladığımız gecelerimiz oldu tabi ki.

Yaşadığınız trajikomik bir hikaye oldu mu?
Evet, kesinlikle oldu. Bir öğleden sonra saat 16 civarında bir telefon aldım. Mutsuz bir gelin adayı 3 saat sonra otelimizde kına gecemiz var gelir misiniz dedi. Sadece 5 saniye düşündüm ve “Geliyoruz!” dedim. Gittik ve muhteşem bir gece ile ayrıldık oradan. Daha sonra düşündükçe şaşkınlıkla hatırladığım güzel anım da böyle. Sanırım gelinimiz o gün çok şanslıydı. Biz de müsait…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here