Murat Dinç: Hasta Bakımı Artık Hastanelerle Sınırlı Değil

0
931

Sağlık; en değerli hazinedir. Onu korumak her zaman önceliğimiz olsa da bazı durumlarda gerek bizim elimizde olan gerekse kontrolümüz dışındaki sebeplerden zarar görmesi ya da kaybolması gibi durumlar yaşayabiliriz. Bu gibi durumlarda ilk durağımız hastaneler olmalıdır. Hastanede yapılan kontroller veya uygulanan tedaviler sonrasında evde bakım da en az hastanede uygulanan tedaviler kadar önemlidir. Rahatsızlığın ne olduğuna bağlı olarak uzmanlar tarafından planlanan ve profesyonel ekip tarafından uygulanan evde bakım hizmetleri sayesinde hastalık sonrasında da evinizde tedavinin devamını doğru bir şekilde sağlamak mümkün.

Evde Bakım Hizmeti, hekimlerin önerileri doğrultusunda hasta kişilere aileleri ile yaşadıkları ortamda sağlık ekibi tarafından rehabilitasyon, fizyoterapi, psikolojik tedavi de dahil tıbbi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sağlık ve bakım ile takip hizmetlerinin sunulmasıdır. Sağlık ekibimizle ani gelişen sağlık problemleri, kronik hastalıkların takip ve tedavisi, hastane sonrası bakım gibi farklı sorunlar için çözüm sunulmaktadır. Hastanın muayenesi; muayene sonrası laboratuvar tetkikleri, direkt grafi, EKG, EKO gibi tanıya yönelik işlemler ve karar verilen tedavileri uygulayabilecek ekip ile bütüncül uygulama sağlamaktadır.

Evde bakım hekimi hastanın muayenesini ve kontrollerini evlerinde yapar, gerekli tetkikleri isteyerek tedavilerini planlar ve yürütür. Gereken durumlarda uzman hekimlerin evde konsültasyonlarını ve tedavilerinin gerçekleştirilmesini sağlar. Hastayı tanıyan, sağlık sorunlarına branş olarak değil bütün olarak gören evde bakım doktor ekibimiz ile takip ve tedavi uygulamaları gerçekleştirilir. Hastanın ihtiyacı doğrultusunda tüm branşlarda uzman doktorlar ile evde muayene, tetkik ve tedavi olanağı sunulmaktadır. Evde bakım doktorları ile işbirliği içindeki bu değerlendirmeler sonucunda uzun dönem hasta takipleri sağlanır.

Hastaların hekimlerce uygun görülen tedavi ve bakımları genç, dinamik, uzman hemşireler tarafından evde uygulanır. Enjeksiyon, damar içi tedaviler, nazogastrik veya PEG’den beslenme, mesaneye sonda uygulanması, kolostomi-ileostomi-jejenostomi-ürostomi bakımları, katater bakımları, hasta banyosu, yatak içi vücut temizliği, perine bakımı gibi genel hemşirelik hizmetleri evde sağlanır. Hastanın ihtiyacı doğrultusunda kurulan sistemde 12 saatlik nöbetler halinde 7/24 hemşire refakati hizmetine ulaşmanız mümkün. Haftada bir gün düzenli doktor gözetiminde verilen bu hizmette evde hastane konforu sağlanır.
Evde bakım ve yoğun bakım deneyimli hemşireler ile yürütülen hemşirelik hizmetleri hekim muayenesi sonucu gerekli görülen tedavilerin uygulanmasını sağlamakla birlikte kronik rahatsızlığı olan uzun süreli hemşirelik hizmetlerine ihtiyaç duyulan durumlarda 24 saat hemşirelik hizmetleri de verilebilmektedir. Uzun dönemli hemşirelik hizmetlerinin yürütülmesi sırasında hastanın düzenli periyotlarla hekim tarafından kontrolü sağlanmakta, düzenlenen orderları hemşireler tarafından uygulanmaktadır.

Evde bakım doktorunun veya hastanın kendi doktorunun belirlediği ilkelere göre beslenme programı ve rejim listesi düzenlenir. Rejim listesinin gerçekleştirilebilir olması için gerekli eğitim hasta yakınlarına verilir. Planlanan aralıklarla hasta, evinde ziyaret edilerek beslenmenin yeterli ve düzenli oluşu kontrol altında tutulur. Hasta, ailesi ya da bakımını üstlenenlerin bu süreci daha kolay ve doğru yönetmesi için gereken destek sağlanır. Hastanın tüm sağlık ihtiyacı gereksinimine göre düzenlenir. Size sunduğumuz hizmet ile sağlık kontrollerinizi evinizden ayrılmadan yaptırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here