Hukuk Yolunuz “AYDIN” Olsun

0
422

Hukuki işlemlerde doğru yolu izlemek, istenilen sonucu elde etmede son derece önemli bir ölçüt. Bunun sağlanması için uzman kadrosuyla Aydın Çözüm Danışmanlık Hizmetleri; ceza hukuku, ticari davalar ve icra takipleri konularında 30 yıldır danışmanlık hizmeti veriyor. Aydın Çözüm Danışmanlık Hizmetleri sahibi Aydın Çam, hukuki işlem süreçlerine dair merak edilenleri açıkladı.

Yaralanma veya ölümle sonuçlanan kazalarda vatandaş, işçi, işveren haklarının korunması konularında bir hizmetiniz var mıdır?
Son 10-15 yıl içerisinde sizler veya yakınlarınız kaza sonucu zarar görmüş iseniz maddi ve manevi tazminat, vefat ve sürekli sakatlık tazminatı, tedavi ve bakım giderleri konularında özel destek ve danışmanlık hizmetlerimiz mevcut. Bu hizmetimiz kapsamında tüm hukuki süreçleri takip ederek hakkınızı arıyoruz ve ilgili mercilerden gerekli tazminatları talep ve tazmin ediyoruz.

Araç değer kaybı nedir bize açıklayabilir misiniz?
Araç kaza geçirdiğinde, ikinci el satış bedeli düşmekte ve daha ucuza satılmaktadır. Kaza öncesindeki araç değer bedeli ile kaza sonrası araç değer bedeli arasındaki fark aracın değer kaybı tutarıdır. Kanunen kusursuz taraf, kusurlu taraftan bu tutarı tazmin hakkına sahiptir. Biz, Aydın Çözüm Danışmanlık Hizmetleri olarak, kazaya uğrayan araçların geriye doğru 2 yıllık değer kayıpları ile bundan sonra oluşacak kazalardan husule gelecek değer kayıplarının takip ve tahsilini gerçekleştiriyoruz.

Araç değer kaybı tahsili için bizler vatandaş olarak nasıl bir işlem yapabiliyoruz? Hangi koşullarda değer kaybı alabiliyoruz?
Değer kaybı iadesini alabilmenin; kazada %100 kusurlu ve alkollü olmamak, aracın yaşının 10 yaşından küçük olması, aracın kaza tarihinden itibaren 2 yıl geçmemiş olması, aracın aynı yerinden daha önce hasar görmemiş olması ve aracın 150bin km’nin altında olması gibi kanunen belirlenmiş koşulları vardır.

Değer kaybı tahsili için ihtiyacımız olan belgeler; avukatımıza verilecek sınırlı yetkili avukat vekaletnamesi, trafik kaza tutanağı, araç tamiri servis raporu ve faturası, kaza/hasar fotoğrafları ve araç ruhsat fotokopisidir.

Peki, bu işlem için vatandaş olarak sizden bu hizmeti alabilmemiz için size ne kadar ödeme yapmamız gerekiyor?
Biz Aydın Çözüm Danışmanlık Hizmetleri olarak, çıkan değer kaybı gelirinin %20’sini müşteriden tahsil ediyoruz. Bunun dışında herhangi bir masraf, kesinti vb. talebinde bulunmuyoruz.

Değer kaybı konusunda piyasada işin ehli olmayan kişiler tarafından mağdur edilen kişi veya kurumları da duyuyoruz. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?
Bu konuda şeffaflık ve doğru bilgilendirme çok önemlidir. Biz tamamen şeffaf bir kurumsal iletişim süreci ile tarafımızdan geliştirilen online izleme ve takip sistemi üzerinden, vekalet gönderilen her aracın durumunun müşterilerin online ve eşzamanlı olarak takip edilebilmesini sağlıyoruz.

Bize müşteri memnuniyeti odaklı ve kurumsal hizmetleriniz konusunda biraz bilgi verir misiniz?
Çalıştığımız kurumlarda hizmet süresince müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak amacıyla yetkili bir personelimizi müşteri değer kayıpları temsilcisi olarak sürekli veya haftada bir görevlendiriyoruz. Sonuç olarak hem müşteriler hukuki hakları konusunda bilgilendirilip bu haklarını tazmin etmeleri sağlanarak azami derecede memnun ediliyor hem de bu memnuniyeti sağlamamıza vesile olan çalıştığımız kurum bu durumdan ticari bir kazanç elde ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here