Geçmiş ve Gelecek Bir Arada: ANKARA KONAĞI

0
664

Oldukça köklü bir tarihe sahip olan, Ankara kültürünü modern mimari ile harmanlamasıyla eşsiz bir yer olan Ankara Konağı’nı, bu eşsizliğini yine dünya üzerinde sadece Ankara Gölbaşı’nda yetişen “sevgi çiçeği” sembolize ediyor. Yerelliği ve Ankara kültürünü çekirdeğinde barındıran Ankara Konağı; modern yorumlamaları ile herkese hitap ediyor.

Merkezi bir konuma sahip olması, rahat bir ulaşım imkanı sağlıyor. Ayrıca barındırdığı geniş otopark imkanı da kalabalık davetlerin rahatça gerçekleştirilebilmesini sağlıyor.
Dillere destan bir davet için her imkanı sunan Ankara Konağı’nın en gözde kısımlarından bir tanesi “Antik Kır Bahçesi.” Göz kamaştıran dekorasyonu ve büyüleyici atmosferiyle Antik Kır Bahçesi 1000 m2 genişliğinde yüz ölçümüne sahip. 1800 kişilik kokteyl, 1500 kişilik tiyatro ve 550 kişilik sınıfa yetecek alana ve imkanlara sahip olan bahçede uzun yıllar akıllardan çıkmayacak, benzersiz davetlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Açık hava seçeneğinin yanı sıra kültürümüzün en önemli parçalarından olan kına geceleri için de sultanlara yaraşır bir “Kına Konağı” davetlileri bekliyor. Dekorasyonda kullanılan renklerle ve aksesuar seçimleriyle kına gecesi ruhunu tek başına yaşatan bu konak; 210 m2 yüzölçümüne sahip. 300 kişilik davetli listenizi rahatlıkla ağırlayabileceğiniz Kına Konağı; geleneğin modernize edilişinin kusursuz bir örneği.

Modern, otantik, lüks veya antik her tarzda organizasyona ev sahipliği yapmak için özel olarak tasarlanan Ankara Konağı’nın parlayan yıldızı ise “Altın Salon.” Altın renginin ihtişamından ilham alınarak dizayn edilen, işlemeleri ile kültürel çizgileri taşırken kullanılan aksesuarlar ile moren bir dokunuş yapılan Altın Salon, en az gelin ve damat kadar gösterişli. 390 m2 yüzölçümüne sahip olan salonda 330 adet oturma alanı mevcut. 650 davetliden oluşan kokteyllerinizi rahatlıkla organize edebileceğiniz salonda her misafiriniz kendisini özel hissedecek.

Daha sade bir tasarımı tercih eden ev sahipleri için ise Ankara Konağı zarafet dolu bir salon sunuyor; “Gümüş Salon.” Gümüş ve beyaz renklerinin hakim olduğu salonun ışıltısı adeta göz kamaştırıyor. Davetlilerinizi gönül rahatlığıyla ağırlayabileceğiniz salonun genişliği 804 m2 ve 700 kişilik oturma alanına sahip. Masaların tasarımları noktasında ise misafirlerin hem rahatlığı hem de özel hissetmeleri göz önünde bulunduruluyor. 1200 kişilik kokteyl için de yeterli imkanlara sahip olan salonda gerçekleştirdiğiniz davetin parıltısı yıllar boyu sönmeyecek.

Muhteşem bir Ankara manzarasına sahip olan Ankara Konağı; bu eşsiz manzaranın tadını çıkarmak isterseniz “Teras Ankara” tüm şıklığı ile sizleri bekliyor. Şehrin ışıkları ve izleyenleri büyüleyen manzarasına eşlik eden ışıl ışıl tasarımı ile Teras Ankara, 368 m2 genişliğinde ferah ve şık bir dekorasyona sahip. 330 kişilik oturma alanının yanı sıra 650 kişilik kapasitesi olan terasın en can alıcı yönü ise dekorasyonda tercih edilen renklerin ve aksesuarların modern dokunuşlarla otantik çizgileri bir araya getirerek muhteşem uyumu yakalaması.

Tüm bu karakteristik salonlarının yanı sıra Ankara Konağı’nda “Restaurant & Cafe” bölümü de mevcut. Türk mutfağının eşsiz lezzetleri başta olmak üzere geniş bir menüye sahip olan Konak Restaurant, 400 kişilik kapasitesinin yanı sıra iki adet VIP salona sahip. Zengin yemek menüsünün yanı sıra kahvaltı ve brunch seçenekleri de bulunan Konak Restaurant’ta tadacağınız lezzetler demek çatlatıyor.

Beş yıldız kalitesinde hizmet veren Ankara Konağı’nda ayrıca seminerler, sempozyum ve kongreler, lansman toplantıları veya bayi toplantıları için kullanılabilecek toplantı salonları da bulunmakta. 390 m2 alana sahip nikah salonu da bulunan bu konak ile hayallerinizdeki düğünü gerçekleştirmek imkansız değil. Tüm bu organizasyonlar için sağladığı olanakların yanı sıra Ankara kültürünü korumayı ve yaygınlaştırmayı hedefleyen Ankara Konağı; aynı zamanda bir şehir müzesi işlevi de görüyor. Adım adım Ankara tarihinin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here