8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Özel Yoğun Tempoya Mola Ver, Kendine Zaman Ayır!

0
411

Koşuşturmacaya biraz ara vermeye ne dersin? Ofiste, evde koşturmaktan çok yoruldun. Yoğun tempodan kendine bile zaman ayıramadın. Biliyoruz, günümüz şartlarında kadın olmak zor. Ancak bu tempoya ara vermek, birazcık da olsa dinlenmek, kendine vakit ayırmak için bizce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ideal bir zaman! Eğer imkânın varsa bu özel günde işi gücü bir kenara bırak ve kendine izin ver! Kış aylarını geride bırakmaya başladığımız bu günlerde işe profesyonel cilt bakımı ile başlayabilirsiniz. Nasıl bir cilt bakımı yaptıracağınız konusunda size birkaç önerimiz olacak. Size özel hazırladığımız listeye bir göz atın.

İlkbaharda Cilt Bakımı Önemli! Yaz Gelmeden Cildimizi Yaza Hazırlayalım.
Soğuk havanın cildimiz üzerindeki etkileri saymakla bitmez. Kuruluk, sivilce, siyah nokta, kızarıklık… Bu pürüzlerden kurtulmak için yaz gelmeden cildimizi iyi bir bakıma almalıyız. Cilt bakım uygulamasının temeli, cildi derinlemesine temizlemektir. Siyah noktalar ve yağ bezlerinin temizliği yapılarak cilt tipine ve problemine göre seçilen özel maske, serum ve benzeri ürünlerle bakım tamamlanır. Cilt bakımı 1.5 saat süren ve ayda 1 yapılması gereken bakımlardan bir tanesidir.

Enerji Bakımı
Her cilt tipine uygun olan bu bakım özellikle iş hayatı stresinin ve sigaranın cildimize verdiği mat ve yorgun görünümü azaltmak içindir. Cildin biraz daha canlı ve parlak hale gelmesini sağlayan bir bakımdır. Cilde parlak, sağlıklı ve güzel bir görünüm verir.
Enerji bakımı; cilde canlılık ve parlaklık verir, yorgun ciltleri yumuşatır ve rahatlatır, yorgunluktan meydana gelmiş kırışıklıkları azaltır, hücreleri oksidasyona karşı korur.

Oksijen Terapi (Oksijen Bakımı)
Bu bakımlarda kullanılan özel kozmetik ürünün içerisinde A, C, E vitaminleri, aleo vera bitki özü ve oksijen aktivitörlü sıvı bulunur. Oksijen terapi uygulanmaya başlandığı ilk andan itibaren oksijen aktivitörlü ürün ve oksijen cildin alt katmanlarına kadar ulaşarak kan dolaşımını hızlandırır, toksinlerin atılmasını sağlar. Cildin hücre metabolizmasını çalıştırarak hücre yaşlanmasını geciktirir.

Yaş ilerledikçe hatalı beslenme, yanlış kullanılan kozmetikler, sigara ve güneşin zararlı etkileri cilt hücrelerimize zarar verir. Böylece ciltte yıpranma, lekelenme, kırışıklık ve sarkmalar başlar. Oksijen olmazsa hayat olmaz, metabolizma çalışmaz, cilt ve vücut hücrelerine enerji gitmez, hücreler yenilenmez ve böylece yaşlanma süreci başlamış olur.
Oksijen terapisi; dokuların canlanmasına yardımcı olur, cildin nem ihtiyacını sağlar, gözaltı torbalarının giderilmesini sağlar, güneş ve sivilce lekelerinin açılmasını sağlar, cildin canlı, berrak ve pürüzsüz bir görünüm almasına yardımcı olur, ciltte sarkmayı azaltarak gergin bir görünüm verir, kırışıklarda gözle görülür bir azalma sağlar.

Face Lifting
Cildimiz kendisini yenilemezse parlaklığını ve canlılığını kaybeder. Yüz çizgileri derinleşir, cildimiz yorgun ve donuk bir hal alır.

Lifting bakımında amaç; hücre yenilenmesini teşvik etmek, cildin yaşlılık nedenlerine karşı korumak, hücre savunmasını, cildin kolajen yapısını ve elastikiyetini koruyarak ve canlandırarak daha dolgun ve sıkı bir cilt sağlamaktır.
8 Mart Dünya Kadınlar Gününde canın ne istiyorsa onu yap ama en önemlisi gülümse! Mutlu olmayı en çok sen hak ediyorsun. 🙂
Athena Güzellik Salonu Dünya Kadınlar Gününüzü kutlar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here