Taner Akçakanat: GEÇMİŞİNİZ GELECEĞİNİZİ AYDINLATSIN!

0
714

Güçlü bir gelecek kurmak herkesin hayali. Fakat geçmiş travmalardan, iş hayatından ya da ikili ilişkilerden kaynaklanan negatif duygular bu yolu olduğundan daha zor bir hale getirebiliyor. Öz farkındalığımızı arttıran “Geçmiş Yaşam Çalışması” ya da kendine özgü bir yöntemle ‘Anda Olma Çalışması’ olarak, Taner Akçakanat koçluğunda bizi bu kargaşanın içinden çekip alıyor. Danışanları ile iletişim halinde kalmak için bütün olanakları kullanan Akçakanat ile çalışmaları üzerine siz okurlarımız için keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Taner Akçakanat’ın kariyer öyküsü nedir?
Eğitimime ODTÜ’de başladım ve Amerika’nın Florida eyaletinde devam ettim. Bilgisayar ve İşletme üzerine iki bölümü Amerika’dan aldığım bursla okudum ve onur derecesi ile mezun oldum. Şu anda da Klinik Psikoloji üzerine yüksek lisans yapıyorum. Farklı iş kollarında çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndüm. Firmalara verdiğim eğitimlerden edindiğim deneyimlere, farklı enerji ve koçluk eğitimleri ile aldığım bilgileri ekleyerek spiritüel yaşam koçu olarak çalışmalar yapmaya başladım.

Spiritüel yaşam koçluğuna kimlerin, neden ihtiyacı var?
Yaşam koçluğu, danışanlarımın çözmekte zorlandıkları duygusal travmaların tekrar etme nedenlerini anlamak ve çözmek amacı ile yapılıyor. Kişiler aynı olumsuzlukları yaşayarak kendilerini sıkışmış, daralmış hissedebiliyorlar. Özellikle negatif duygular enerji alanında ağırlık oluşturabiliyor.

İlişki konusunda şu üç sorudan birisine ‘hayır’ cevabını veren bir kişinin bu seanslara ihtiyacı olabilir. “İlişkilerinizde aşırı verici misiniz?”, “Gerektiğinde kolaylıkla ‘hayır’ deyip sınırlarınızı koyabiliyor musunuz?”, “ Duygularınızı rahat ifade edebiliyor musunuz?” Bu sorulara ‘hayır’ demenize özgüven eksikliği, değersizlik, kaygı, endişe, mutsuzluk gibi enerji dengesizlikleri sebep oluyor.

Bu duygular dengelenmedikçe kişiler ilişkilerinde, iş hayatlarında aynı sorunları yaşamaya devam ediyorlar. İşte yaptığım çalışmalar bu noktada devreye giriyor. Bu çalışmalarla danışanlarımın farkındalıkları arttığı için döngüler çözülmeye, birikmiş duyguların izleri düzelmeye başlıyor.

Çalışmalarınızı nasıl gerçekleştiriyorsunuz?
Çalışmaları ofisten yapabildiğim gibi telefon ve Skype kullanmadan kişilerin enerji alanına odaklanarak uzaktan da yapabiliyorum. O yüzden Ankara dışındaki şehirlerden ve birçok ülkeden de danışanlarım oluyor. Çalışma esnasında kişilerin ata enerjilerinde, DNA kayıtlarında, bilinçaltı ve akaşa kayıtlarında çalışarak enerji dengelemelerini yapıp sorunlara ulaşarak ağırlık yapan enerjileri çözüyorum. Çoğunlukla travmalar akaşik kayıtlardan seans esnasında çözülüyor. Bu çok şaşırtıcı ve etkileyici sonuçlar yaratıyor.

Danışanlar, çalışma esnasında renkler veya görüntüler görebiliyorlar. Enerji akışını ve tıkanıklıklarını vücutlarının belli bölgelerinde karıncalanma, uyuşmalar hissederek veya görüntüler görerek hissedebiliyorlar. Bazıları hiçbir şey hissetmeden uykuya dalabiliyor. Çalışma, danışanların ne kadar hissettiğine bağlı kalmaksızın aynı sonuçları veriyor. Ben de bazı bilgilere, görüntülere ulaşıp bu enerjileri algılıyorum. Çalışma sonrası bu bilgileri iki farklı yolla sunuyorum. Birincisi ‘’Birebir koçluk yöntemi.’’ Çalışma ofiste yapıldı ise ofiste çalışma sonrası, uzaktan yapıldı ise telefon veya WhatsApp üzerinden görüşüyorum.

Elde edilen bilgilerin üzerinde detaylı spiritüel koçluk seansı yapıyor, farkındalık yaratmak için de küçük ödevler veriyorum. İkincisi ise ‘’Genel blokaj çalışması.’’ Bu yöntem sadece uzaktan ve haftanın belirli bir gün ve saatinde yapılıyor. Seans sonrası detaylı senaryo incelemesi yapmadan WhatsApp’tan bilgi paylaşarak danışanlarımın sorularını cevaplıyorum. Koçlukla yapılan çalışma daha detaylı bilgilere ulaşılarak yapılıyor.

En çok hangi konularla ilgili çalışıyorsunuz?
Danışanlarım çoğunlukla ilişki problemleri, bolluk bereket, özgüven eksikliği, sınav korkusu, hayattan zevk alamama gibi konularla geliyor. Ortalama 7 seansın sonunda kişiler belli farkındalığa ulaşıyor, tekrarlar duruyor ve danışanlar ilişkilerinin daha iyi olduğunu, bolluk ve bereketlerinin açıldığını, hafiflediklerini dile getiriyorlar. Böyle durumlar da tabii ki çok mutlu ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here