Sports International’da 2018 Tenis Ödülleri Sahiplerini Buldu

0
312

Topspin Tenis Akademisi tarafından Sports International Bilkent Kulübü’nde düzenlenen 2018 Tenis Turnuvaları ve Tenis Ligi’nde dereceye giren sporculara ödülleri gerçekleştirilen törenle verildi.

Topspin Tenis Akademisi, Sports International’ın katkılarıyla düzenlediği yıl boyunca süren tenis turnuvaları ve tenis ligi final müsabakaları sona erdi. Yetişkinlerde tek erkekler, tek kadınlar, karışık çiftler, çift erkekler, çift kadınlar, özel format erkekler, özel format kadınlar kategorilerinde mücadele eden sporculardan başarıya ulaşanlara Bilkent Salus Restaurant’ta düzenlenen tören ile kupa, madalya ve ödülleri verildi. Törene, Sports International Pazarlama Yöneticisi Gözde Sargın, Sports International Tesis Müdürü Özgür Moral, Topspin Tenis Akademisi Yöneticileri Cengiz Özkan ve İsmail Geliç, sporcular, aileleri ve çok sayıda tenis sever katıldı.

‘’Onlarla işbirliği yapmaktan çok mutluyuz’’
Sports International Pazarlama Yöneticisi Gözde Sargın, Sports Internatıonal’ın kuruluşundan bu yana her yıl geleneksel tenis turnuvası düzenlendiğini söyledi. Turnuvalara 600’ün üzerinde üyenin katıldığını belirten Sargın, şunları söyledi: “Sports Internatıonal 7’den 70’e düzenli egzersiz alışkanlığı kazandıran bir kulüptür.

Üyelerimiz çoğu ailelerden oluşuyor. Çocukları ile birlikte gelip tesislerimizde egzersiz alışkanlığı kazanıyorlar.Tenis, Sports Internatıonal’da en önemli spor dallarından biridir. Dolayısıyla birçok tenis seven sporculara ev sahipliği yapıyoruz. Türkiye’nin en büyük ve en fazla kort alanlarına sahibiz. 21 tane kort alanımızla hizmet veriyoruz.

Burada tenis seven sporcular hem bir arada kaynaşıyorlar hem de güzel vakit geçiriyorlar. Spor branşının gerekliliği olan rekabet ve çekişmeli o heyecanı yaşıyorlar. Tenis bizim önem verdiğimiz bir spor branşıdır. Biz Sports Internatıonal ve Topspin Tenis Akademisi olarak bu turnuvayı düzenliyoruz. Sadece üyelerimize açık olan turnuvadır. Topspin Tenis Akademisi’nin uzman kadrosu ve yıllarca bizimle yaptığı işbirliği sayesinde çok profesyonelce yönetilen bir turnuvadır. Dolayısıyla onlarla işbirliği yapmaktan çok mutluyuz.”

Turnuvaların 1994 yılında başladığını ifade eden Topspin Tenis Akademisi İşletmecisi Cengiz Özkan ise şöyle konuştu: “Lig içerisinde takımlar oluyor. 1. Lig’de erkekler takımında bu sene 12 takım oynadı. Her takımda yaklaşık 20 kişi var. Kadın takımlarında da aynı durum geçerli. Ligde her karşılaşma 6 maç üzerinde yapılıyor.

Dört single turnuvası maçları ve iki tane de double maçları şeklinde yapılıyor. Gün sonunda 6 maçın çoğunu kazanan en fazla puanı alıyor. Bu puanlar toplanıyor, sezon sonunda da en çok puanı toplayan takım şampiyon oluyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here