SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN DETOKS

0
316
Birçok insanda olduğu gibi yanlış beslenme, kullanılan kimyasal ürünler, uyku düzensizliği, hava kirliliği, alkol, sigara ve de hızlı şehir yaşamı vücuda atabileceğinden çok daha fazla toksin girişine neden oluyor ve bir kısmı vücutta birikiyor. Bu biriken toksinlerle, hastalanma sıklığı artıyor, baş ağrıları, kilo alma, sindirim sistemi bozuklukları, hormonal dengesizlikler, yorgunluk, düşünsel ve duyusal toksinler de ortaya çıkmaya başlıyor. Ruhsal ve bedensel toksinlerden arınmak için de yapılacaklardan biri bir detoks programı uygulamasıdır. Detoks, diyetle birlikte fiziksel ve ruhsal olarak stresin azaltılması amaçlı rahatlama tekniklerinin kullanımını içerir.
DETOKS DİYETLERDE PRENSİP 
Vücudun doğal detoks mekanizmalarını çalıştırmak için doğru gıdaların yenmesi (karaciğer, akciğer, bağırsak, deri lenfatik sistem),
Toksik ajanların bırakılması (nikotin, alkol, kafein, vb.)
Organik gıda tüketilmesi,
Şeker, yağ, tuz ve tatlandırıcı ilavelerin kesilmesi,
Gıdaların doğal hallerine yakın tüketilmesidir.
Detoks diyetlerde ana hedef toksinlerden arınmak olsa da kilo kaybı da sağlanmaktadır.
DETOKS PROGRAMLARI NE ZAMAN UYGULANIR?
Detoks programları genelde yılda iki kez birer hafta, kış ve yaz sonu şeklinde uygulanır. Beden zihin ve ruh bir bütün olduğuna göre diyetle birlikte bu dönemde lenf drenaj, crio kabin(dondurma kabini), tuz odası, ozon tedavisi, kolonhidroterapi(bağırsak temizliği), cilt temizliği, manyetoterapi tekniklerinin kullanımını içeren programlar uygulanır. Diyetle birlikte vitamin, mineraller, ayurvedik bitkiler, homeopatikler ve antioksidanların hekim tavsiyesi ile kullanımı önerilir.
NELERE DİKKAT EDİLİR?
Deterjan yerine doğal temizlik ürünlerine yönelmeli,
Saç boyası kullanılmamalı,
Sentetik ürün kullanımından kaçınmalı,
Yemek pişirme kapları porselen yada cam olmalı,
Yaşam alanlarımızı sıkça havalandırmalı,
Elektronik alet kullanmamalı,
Aromaterapi kullanımı önerilir.
Size özel (butik), önerilen tüm yöntemleri içeren detoks programları 5 gün sürmektedir. Sosyal yaşamınız devam ederken beş gün, günde sadece iki saat ayırarak güçlü bir bağışıklık sistemine kavuşup sağlıklı yaşama merhaba diyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here