Emlak Sektörünün Konuşulan İsmi PASSİONİS

0
938

2016 yılında kurulduktan sonra bünyesinde emlak, yap-sat, otomotiv ve sigorta acentesini barındırarak başarısını katlayarak artıran Passionis, sahibi Celal Canberk Bolat’ın deneyimiyle başkentin konuşulan ismi olmaya devam ediyor. Emlak sektörünün Türkiye için güvenli bir sığınak olduğunu dile getiren başarılı iş adamı Celal Canberk Bolat ile firması Passionis ve sektör hakkında konuştuk…

Celal Bey, öncelikle Passionis’i tanıyabilir miyiz?
Passionis, 2016 yılında kurulmuş bir grup şirketidir. Passionis grup şirketinin içinde emlak, yap-sat, otomotiv ve sigorta acentesi bulunmaktadır. Ankara menşeili bir kuruluma sahip bir şirkettir. Uzun yıllar yöneticilik pozisyonunda yer aldıktan sonra kendi şirketimi kurmaya karar verdim. Bu adımı atarken de deneyim kazandığım iş kollarını şirketimin bünyesine katmaya özen gösterdim. Bu nedenle Passionis, hem deneyimli bir yol izlemek adına doymuş hem de gün geçtikçe bünyesine yeni deneyim ve tecrübeleri almayı isteyen, büyük özveri ve yoğun çalışmalar sonucu ortaya çıkmış bir grup şirketidir.

Emlak sektörünün ülkemizdeki yeri sizce nedir?
Emlak sektörü Türkiye için güvenli bir sığınak niteliğindedir. Avrupa, Ortadoğu ve Orta Asya’nın kesişim noktasındaki stratejik konumu ve nüfusuyla Türkiye, inşaat sektörüyle gittikçe büyüyerek yatırımcı ve girişimcilere uygun fırsatlar sunmaktadır.

İnşaat işleri dışında otomotiv sektörünün de içindesiniz. Bundan da bahseder misiniz?
Otomotiv sektöründe uzun yıllar çalışma fırsatım oldu. Yöneticilik pozisyonunda keyifle çalıştığım bir sektördür. Şu an büyük şirketlere araç filosu açısından destek veriyorum. Edinmiş olduğum deneyimler kendi şirket bünyemizde de hayli yardımcı oldu. İhtiyaca hızlı ve doğru bir şekilde cevap veriyor olmak bize büyüme sağladı. Burada da emlak sektöründeki gibi amacımız; vermiş olduğumuz hizmet materyallerinin en uygun şekilde kullanılmasını sağlamaktır.

Son olarak, bulunduğunuz sektörlerde ticaret yapan başarılı bir iş adamı olarak Türkiye’de yapılan ticaret sektörünü nasıl yorumlarsınız?

İnsanların çeşitli ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkmış ve genel anlamda kazanç elde etmek için yapılan her türlü mal ve hizmetin alınıp satılması faaliyetlerine ‘ticaret’ deniyor. Şimdi buradan baktığımızda işin içerisine kazancın dahil olduğu, çıkara dayalı her sistemde olduğu gibi ticaret sistemi içinde de agresif bir süreç sergilenmektedir.

Türkiye ticaret bakımından hayli zor bir ülkedir. Mikro anlamda bakıldığında iş disiplini ve dürüstlüğü karşılığında alıyor olduklarınız beni hayli şaşırtmakta. Makro anlamda birçok atılım ve yenilik getiriliyor olsa dahi sistemin oturup öngörüldüğü şekilde işliyor olması için epey zaman var gibi görünüyor. Durum içerisinde yaşanan agresif sürecin radikal iyileştirme yönünde olmasını temenni ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here