Türkiye’yi O Aydınlatıyor: NAYA GRUP AYDINLATMA

0
738

Seçkin müşterilerine LED aydınlatma çözümleri sunarak uygulama ve projelendirme konularında uzmanlaşmış bir firma olan Naya Grup Aydınlatma, yurdun dört bir yanında kule, rezidans hastane ve konut aydınlatma projelerini üstlenerek ismini en üst sıralara yazdırmış başarılı bir firma. Ağırlıklı olarak Kayseri, Ankara, Adana ve İstanbul’da faaliyet gösteren Naya Grup Aydınlatma, 12 kişilik montaj ekibi ile de büyük projelere imza atıyor.

Aydınlatma konusunda oldukça iddialı olan Naya Grup Aydınlatma sahibi Alper Yasin Altınel, kendileriyle ilgili; ‘’firma olarak mümkün olduğunca müşteri seçerek ticari faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Kaliteli müşteriler ile nadide projelere imza atmaya çalışıyoruz. Köroğlu İnşaat, Yıldırım Grup, Fertaş İnşaat, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başyazıcı Grup, İvme Elektromekanik, Hasmer/Officium, Liva Pastacılık, İstanbul-Maya gibi seçkin oluşumların büyük projelerini üstleniyoruz’’ diyor.

Yapacakları işi kendilerinin seçtiğini özellikle belirten Altınel, bu sayede hem kaliteli işlere imza attıklarını hem de bu sayede başarılarını daha fazla katladıklarını belirtiyor. En gözde projelerinden birinin Yıldırım Kule olduğunu da ifade eden başarılı iş adamı Alper Yasin Altınel, yaptığımız röportajda Yıldırım Kule ile ilgili şunları söylüyor; ‘’işverenin titiz tutumu ve ekibimizin fedakar çalışmaları neticesinde kısa sürede büyük işler başardık.

Projenin mimarisini ilk gördüğümde ‘bu projeyi biz aydınlatmalıyız’ dedim. Konum itibariyle de Ankara’nın birçok noktasından görülen bir projeydi. İşi alma sürecimiz de kolay olmadı. Hazırladığımız sunumları beğendirmek için epey çaba sarf ettik. Aylarca numune uygulamaları yapıp bozduk. Değdi mi diye sorarsanız, fazlasıyla değdi.

Yıldırım Kule’nin patronu Zafer Bey ile de elektriğimizin tutması neticesinde iş bize verildi. Ürünleri defalarca söküp taktık. Cephe firması ile epey gerildik. En nihayetinde mükemmel diyebileceğimiz bir iş çıktı ortaya. Herkes sonuçta ziyadesiyle memnun oldu.’’

Yıldırım Kule gibi büyük bir işten alınlarının akıyla çıkan Naya Grup Aydınlatma, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Şu anda yine büyük projeler üzerinde çalışmaya başlayan Naya Grup Aydınlatma, anlaşılan o ki adından ve başarılarından uzun süre söz ettirecek.

Ayrıca başarılarıyla ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdiğimiz Alper Yasin Altınel, kendisiyle ilgili şunları dile getirdi; ‘’ ’ilk ticari girişimim, bir aralar oldukça moda olan bardak mısırların ithalatı oldu. Ardından Öğrenci Konseyi Başkanlığı görevini yürüttüğüm Bilkent Üniversitesi’ne bir kafeterya açtım. Sonrasında kuzenlerimle birlikte halen devam ettirmekte olduğum LED aydınlatma sektörüne giriş yaptım.

Devlet desteklerinden de yararlanarak küçük çapta başladığımız işimizi büyüttük ve an itibari ile ülkemizin lider firmaları arasında yerimizi aldık. Bir yandan da kamu ağırlıklı çalıştığım tadilat-restorasyon işleri yapan bir inşaat firmam var. 2013 yılında girdiğim mermer sektörüne ise an itibari ile mermer mobilya imalatı yaparak devam ediyorum. 1 ay önce de tekrar hizmet sektörüne dönüş yaparak Bilkent 3’te TUQA Lounge isimli mekanı başkentimize kazandırdım.’’

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here