Gayrimenkul Sektörünün Yönünü Değiştiren DR. ALP GAYRİMENKUL

0
696

Gayrimenkul sektörüne yeni bir anlayış getirerek 2015 yılında Dr.Alp Gayrimenkul’ü kuran Alper Yalçın, yaptığı gayrimenkul çalışmalarının yanında internet sitesi sayesinde de Türkiye’ye yatırım yapmayı düşünen yatırımcıları da ülkeye çekerek büyük bir başarıya imza atıyor. Dr. Alp Konutları ve Dr. Alp Yaşam Bahçeleri ile de bir gayrimenkul firması olarak bir ilke imza atan Dr. Alp Gayrimenkul, sektörde yani bir çağ açmış durumda. Alper Yalçın ile firması, gayrimenkul sektörü ve yatırımlar hakkında konuştuk.

Alper Bey, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
Dr.Alp Gayrimenkul kurucusu ve yöneticisiyim. Aslında Fizyoterapistim, Dr.Alp ismi de buradan gelmektedir. Uzun yıllar yatırımcı olarak devam ettirdiğim gayrimenkul sektöründeki çalışmalarımı 2015 yılında Dr.Alp Gayrimenkul markasını oluşturarak resmî olarak da sektörün içine giriş yaptım. Kısa bir süre içerisinde Dr.Alp’i internet üzerinden birçok insanla buluşturarak sektörde bu alandaki büyük bir açığı kapattığımızı düşünüyorum

10 yılı aşkın olan gayrimenkul sektörü deneyimimizi internet sitemiz üzerinden tüm dünyada Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen gayrimenkul yatırımcısı ile buluşturduk. Sitemizdeki blog yazılarımızla gayrimenkul yatırımcısına yatırım hakkında bilgi paylaşımında bulunuyor, aynı zamanda da doğru gayrimenkul yatırımı hakkında yatırımcıların sorularına birebir cevaplar vererek yatırımcıların kötü niyetli kişilere para kaptırmasını önleyerek arsa yatırımı konusunda yönlendirmeler yapıyoruz.

Dr.Alp Gayrimenkul neler yapıyor?
Dr.Alp Gayrimenkul olarak toplumda en alt seviyelerde olan emlakçılık imajını gerçekten yukarıya kaldırdığımızı düşünüyorum. Birçok insanın; işi gücü olmayan, bir iş üzerinde başarı sağlayamayan insanların mesleği olarak gördükleri emlakçılık algısını yükselterek, yabancı gayrimenkul firmalarında rastlanan kurumsallığı insanımızla buluşturduk, amatör ruhla profesyonel hizmet veriyoruz, insanımız da bizdeki samimiyeti ve işimize olan aşkımızı gözlemleyerek, dünyanın dört bir yanından tarafımıza ulaşmakta ve profesyonel yatırım danışmanlığı hizmeti almaktadır.

Bahsettiğim gibi internet üzerinden dünyanın dört bir yanından binlerce takipçi sayısına ulaştığımızı ve internet arama motorunda arsa yatırımı ile ilgili yapılan aramalarda çoğu zaman birinci sırada bizi bulduğu, sitemizi yakından takip ettiği ve binlerce kilometre uzaktan tarafımızı ziyarete geldiği birçok defa deneyimlenmiş, çok kısa sürede büyük bir başarıyı yakalamışızdır. Bunun da altında çoğu zaman günde on altı saat çalışma yatmaktadır.

Dr.Alp Konutları ve Dr. Alp Organik Yaşam Bahçeleri’nden de bahseder misiniz?
Son dönemde konut projelerine imza atarak Dr.Alp Konutları üzerinde çalışmalar yapmakta, büyük grupları bir araya getirerek yatırımcılarımızı arsa fiyatına daire sahibi yapmaktayız. Son olarak Yenimahalle Çakırlar bölgesinde yine bir grubumuza kişi başı 220 bin tl ödeyerek imarlı arsamızı alarak kat karşılığı sistemle müteahhit firmaya vermiş, üç yıl içerisinde 700-800 bin tl bandında satılan dairelerimizi teslim alacağız. Avantajlı konut projelerimize devam ederek, kısa süre içerisinde bu alanda da ismimizi duyurmaya kararlıyız.

Yine şehir insanının ihtiyaçları doğrultusunda, şehrin hengâmesinden uzaklaşma ve toprakla haşır neşir olma ihtiyacına yönelik, doğal ürünlerini de yetiştirebileceği ve bahçe keyfini süreceği Dr.Alp Organik Yaşam Bahçeleri projemizi hayata geçirmiş bulunuyoruz. Çok uygun rakamlarla 500 m²bahçe ve içerisinde ahşap, şirin bir eviyle hem güzel bir yatırım hem de bahçe keyfi sunmaktayız. Ankara’nın en hızlı gelişim aksı olan Eskişehir Yolu üzerinde şehre on beş-yirmi dakika mesafede Organik Yaşam Bahçeleri serimize de devam edeceğiz.

Gayrimenkul üzerine tüm çalışmaları yapıyor, arsa, konut, ticari gayrimenkul üzerine çalışan Ankara’da iki ofis ve 20’ye yakın gayrimenkul danışmanı ile tüm gayrimenkul ihtiyaçlarına yönelik profesyonel çözümler sunuyoruz. Gayrimenkul danışmanlarımızın sürekli hizmet içi eğitimlerle gelişimlerini sürdürmelerini sağlıyoruz.

Konut kredileri faiz oranlarının son dönemde yükselmesini gayrimenkul sektöründe yorumlayacak olursanız neler söyleyebilirsiniz?
Ülkemizde son dönemde yaşanan ekonomik krize bağlı olarak dövizdeki hızlı yükseliş ve buna bağlı olarak da faizlerdeki yükselme, gayrimenkul sektörü için ciddi bir durgunluğa yol açmış, faiz oranlarındaki yükselişe bağlı olarak da gayrimenkul satışlarının büyük çoğunluğu kredi ile olması nedeniyle gayrimenkul satışları belirgin bir şekilde düşüş yaşamıştır. Yatırımcılar paralarını daha çok finansal piyasalarda değerlendirmeye başlamışsa da dövizdeki yükseliş ve gayrimenkul rakamlarındaki gevşeme sonucu ciddi bir kazanç ortaya çıkmış, dövizin yükselmesi ile birlikte birkaç ay öncesine göre alacağı gayrimenkulü yarı fiyatına alma durumuna yol açmıştır.

Özellikle yurt dışı yatırımcı aynı gayrimenkule döviz üzerinden yarı fiyatını ödeyerek sahip olma şansı yakalamıştır, ayrıca dövizdeki yükselme inşaat maliyetlerini artırmış, bir dönem sonra gayrimenkul rakamlarına da bu farkın yukarı yönde yansıyacağını bizlere düşündürmektedir. Ancak belli bir dönem piyasada stokların erimesi sonrasında bu durumun ortaya çıkacağını düşünüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here