Camın Hayat Bulduğu Yer CAM ART STUDIO

0
468

Sanat, o kadar uçsuz bucaksız o kadar sonsuz bir alan ki sanatçı elini attığı her şeyi bir sanat eserine dönüştürebiliyor. Bu ister bir boya olsun ister bir mutfak eşyası, karşınıza muhteşem bir eser çıkıyor. Bu eserlerden biri de Cam Art Studio’da hayat buluyor. Hande Şenokur da cama cabn veren sanatçılardan biri. Cam ile üniveriste yıllarında tanışan Şenokur, camın hem sert hem de kırılgan yapısının bir sanat esirine dönüşmesini etkileyici bulduğu için bu işi yapmaya başlamış. Mozaik ve vitray ile muhteşem bir görsel şölen çıkaran Hande Şenokur ile cam sanatı ve Cam Art Studio hakkında konuştuk…

Hande Hanım öncelikle Cam Art Studio’dan bahseder misiniz?
Atölyemiz vitray ve mozaik sanatı üzerine hizmet vermektedir. Açılalı dört yıl oldu. Vitray ve mozaik sanatı antik çağlara kadar uzanan çok eski bir el sanatıdır. Atölyemizde kişiye özel tasarımlar ve farklı süs objeleri hazırlıyoruz. Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemlidir, işimizi titiz ve özenli yapıyoruz. Ayrıca atölyemizde vitray ve mozaik üzerine de ders veriyoruz.

Kurslarınızı kimler daha çok tercih ediyor?
Emekliler ve kendine hobi edinmek isteyenler daha çok tercih ediyor. Bunun yanı sıra gençlerden de çok talep görüyoruz. Sabır ve el emeği gerektiren bir iş olmasına rağmen gençlerin bu şekilde ilgi göstermesi beni çok memnun ediyor. Kurslarımızda yapılan eserler sabır ve el emeği aslında.

Cam sanatına ilginiz nasıl başladı?
Cam ile üniversite yıllarında tanıştım ve çok sevdim. Sert, aynı zamanda kırılgan yapısı nedeniyle çalışması zor olan bir materyal. Bu materyali bir sanat eserine dönüştürmek bana çok etkileyici geliyor. Cam ile çalışırken sürprizlere açık olmanız gerekiyor. Cam ile uğraşma insana sabır katıyor.

Yapmayı en çok sevdiğiniz vitray mı yoksa mozaik mi?
Hiçbirini diğerinden üstün tutamıyorum. İkisi de çok farklı teknikler. Vitray, bir Puzzle’ ın parçalarını birleştirmek gibi hata kabul etmez, kurallara uyarak gitmeniz gerekir. Kendi içinde onun da zevkli tarafları var. Mozaik daha esnektir. Malzeme sınırlaması gerekmez. Taş, cam, fayans aklınıza ne gelirse mozaiğe uygulayabilirsiniz. İkisi de bence çok güzel, ayrım yapamıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here