Başkentin Gözde Moda Evi: ZEYNEP ŞAHİN STYLING&FASHION HOUSE

0
529

Zeynep Şahin Styling&Fashion House, yeni açılmasına rağmen tasarımları ve ürünleriyle kısa zamanda başkentli moda takipçilerinin gözdesi oldu. Tasarımlarını ruh haline göre ortaya çıkardığını söyleyen moda evinin sahibi Zeynep Şahin, renkleri ise kendi hikayelerinden yola çıkarak seçiyor. Gelinlik, abiye, kaftan hatta anne-kız takımlarına kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunduran Zeynep Şahin Styling&Fashion House sahibi Zeynep Hanım ile moda evi ve planları hakkında konuştuk…

üç yıl boyunca dikiş, stilistlik ve modelistlik eğitimleri alıp, hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok seminerlere ve defilelere katılarak kendimi moda konusunda geliştirdim ve geliştirmeye de devam ediyorum.

Zeynep Hanım, modaya olan ilginiz nasıl başladı?
Her kadının modaya az ya da çok bir ilgisi vardır. Ben bu ilgiyi çok yoğun yaşayan ve yeri geldiğinde kumaşların arasında kendini kaybedebilen bir yapıya sahibim. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamlamama rağmen modaya olan tutkum, renklere ve çizgilere olan hayranlığımın da vermiş olduğu heyecanla hayallerimin peşinden gitmeye karar verdim.

Zeynep Şahin Styling&Fashion House olarak ne tür tasarımlar üzerine çalışıyorsunuz?
Haute Couture dediğimiz kişiye özel gelinlik, abiye, kaftan ve anne – çocuk takımları tasarlamaktayız. Zeynep Şahin ’18 kreasyonumuzda da birçok model tasarlayarak müşterilerimizin beğenisine sunduk. Çok güzel geri dönüşler ve yorumlar aldık. Kendi hayal gücümü yansıtarak ortaya çıkardığım ürünlerin beğenilmesi, bizim için inanılmaz bir mutluluk kaynağı.

Tasarımlarınızın ilham kaynağı neler oluyor?
Tasarımlarımın ilham kaynağı tamamen ruh halimden kaynaklanıyor. Bazen yağmurlu bir havada içtiğim kahvem bazen yoğun bir şekilde hissettiğim enerjim bazen de güneşli bir havanın verdiği mutluluk ve neşe tasarımlarımın ilham kaynağı oluyor. Örneğin; kendimi mutlu ve neşeli hissettiğimde daha canlı renkler ve ışıltılarla dolu bir elbise tasarlarken, duygusal hissettiğimde daha sade ve asil, güçlü hissettiğimde de daha cesur tasarımlar ortaya çıkarmaktayım.

Koleksiyonlarınızı hazırlarken hikayeleri nasıl, nelerden yola çıkarak oluşturuyorsunuz?
Aslında her rengin zaten kendi içinde bir hikayesi vardır. Siyah renk asaleti temsil ederken kırmızı aşkı, beyaz ise saflığı, temizliği ve berraklığı temsil eder. Tasarımlarımda kullanacağım kumaşın rengi benim için bu nedenle çok önemlidir. Tarzıma, kullandığım rengin hikayesine bağlı kalarak ve aksesuarlarını da bu doğrultuda belirleyerek sıra dışı modeller çıkarmaya gayret gösteririm. Ayrıca; müşterilerimizin büyük bir kısmı gelin adaylarından oluştuğu için empati kurarak, “onların hayallerini süsleyen tasarımlar nelerdir?” gibi soruları kendime sorarak tasarımlarıma yön vermekteyim.

Moda evinizdeki tüm ürünlerin tasarımını siz mi yapıyorsunuz?
Gelinlik, abiye, kaftan ve anne-kız takımları üzerine çalışmaktayız ve moda evimizdeki tüm ürünlerimiz kendi tasarımlarımız. İnsanlarda Zeynep Şahin Styling&Fashion House denilince özgün modellerin bulunduğu bir moda evi algısı yaratmayı hedeflemekteyiz ve bu nedenle tamamen farklı modeller üzerine çalışmaya özen gösteriyoruz.

Tarzınızı nasıl tanımlıyorsunuz?
Tarzı anlatmak aslında çok zor. Özetleyecek olursak yaratıcılık ve cesaret diyebilirim. Bu sadece giyim kuşam ile ilgili değil. Hayatımın her alanında bu iki sıfatla kendimi bağdaştırmak hoşuma gidiyor. Ama tarzın yanında sahicilik de önemli. Bu kavram modanın çok tersi gibi görünse de kişinin önce kendini tanıması, daha sonrasında bedenine uygun bir seçim yolculuğuna girmesi o kişinin şık olması için en önemli etkenlerden biridir.

Ufukta yeni projeleriniz var mı?
Yeni bir projeden ziyade Zeynep Şahin Styling&Fashion House markası için kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerim var. Kısa vadede marka değerimi yükselterek Ankara’da herkes tarafından bilinen ve markamı tüm insanlarda “kalite” algısı oluşturan bir marka haline getirmeyi hedefliyorum. Orta vadede daha büyük bir showroom ve atölye hazırlayarak kapasitemi büyütmek, uzun vadede ise İstanbul ve İzmir’in gözde semtlerinde şubeler açarak bilinçli bir şekilde büyümeyi hedeflemekteyim. Tüm çalışmalarımı da bu doğrultuda yoğun ve büyük bir özenle, titizlikle gerçekleştiriyorum.

Koleksiyonunuzda bu yaza damgasını vuracak renkler ve parçalar neler olacak?
Koleksiyonumuzda en çok ilgi gören modellerimizden biri anne ve kızlarının takım olarak giyebileceği abiyelerimiz. Her şeyin küçüğünün güzel olduğuna inanan biri olarak annelere hazırlanan abiyelerin birebirini küçük kızlarına göre de hazırlamak hem anneleri hem kızlarını hem de bizi çok mutlu ediyor. İlgi gören parçalarımızdan bir diğeri de farklı tarz ve kumaşlarıyla dikkat çeken gelinliklerimiz. Ayrıca her biri büyük bir el emeği ile hazırlanan kaftanlarımız da ilgi gören parçalarımız arasında. Kaftanlar için kiralama seçeneğimizin de mevcut olması gelinlerimiz için Zeynep Şahin kaftanlarını daha da cazip hale getiriyor.

Peki, bir gününüz nasıl geçiyor, zamanınızı nasıl yönetiyorsunuz?
Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte tempomuz daha da arttı. Bir yandan müşterilerimizin siparişlerini hazırlarken bir yandan da showroomumuz için farklı tasarımlar hazırlamaya gayret ediyoruz. Şu anda hem evlilik hazırlığı yapan gelinlerimizin hem de çeşitli davetlere katılacak olan müşterilerimizin siparişlerini hazırlamak için yoğun bir şekilde çalışmaktayız. Bu nedenle müşterilerimize geç kalmamaları ve siparişlerini zamanında teslim alabilmeleri için en az 3 hafta önceden randevu almalarını tavsiye ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here