Başkente Yeni Bir Soluk: TUQA LOUNGE

0
603

TUQA Lounge, hem hizmeti hem de sunduğu lezzetlerle başkente yeni bir soluk getirdi. Açıldığı günden bu yana gelenlerin yer bulamadığı TUQA Lounge’ta zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz. ‘’Çoğu müşterimiz halihazırda zaten evlerinden çok burada zaman geçiriyor’’ diyen TUQA Lounge sahibi Alper Yasin Altınel, hizmetleri konusunda da epey iddialı. TUQA Lounge yanında NAYA Grup Aydınlatma’nın da sahibi olan Alper Yasin Altınel ile iddialı mekanı hakkında konuştuk…

Alper Bey, TUQA Lounge ismi Ankara’da kısa süre içinde oldukça fazla duyuldu. Öncelikle ‘’TUQA’’ ismi nereden çıktı?
İlk isim çalışmalarına başladığımızda reklamcımıza ismin içinde “Q” harfinin de bulunmasını rica ettik. 50 isimlik bir liste hazırlandı. Hepsi titizlikle kontrol edildi. TUQA isminin patent yahut marka başvurusu olmadığı için TUQA’yı tercih ettik. Aynı zamanda TUQA, sözlü kullanımlarda argo tabirde iyi insanlarla iyi mekanlara takılan mutlu kişilere verilen bir isim. Hiç zaman kaybetmeden gerekli resmi başvuruları tamamlayıp markamızı kurduk.

TUQA Lounge’a gelenler neler bulacak?
TUQA Lounge’a gelenler öncelikle muhteşem bir şehir manzarasının yanı sıra bol yeşili ve maviyi barındıran bahçemizde güzel vakit geçirecekler. Mutfağımıza da oldukça fazla önem gösteriyoruz. Belki sıradan ve çok kullanılan bir tabir olacak ama evimizde kullanmadığımız hiçbir ürünü müşterimize sunmuyoruz. Bunların yanında güler yüzlü personelimiz tarafından karşılanacaklar, kendilerini evlerinde hissedecekler.

Zaten halihazırda çoğu müşterimiz evinden daha çok TUQA’da vakit geçiriyor. Yemek yiyor, canı sıkılırsa yukarı çıkıyor Play Station oynuyor, saatlerce okey, tavla, Tabu, Monopoly vb. oyunları oynuyor, kalabalıktan bunalırsa bahçeye çıkıyor, şelalemizin karşısında ayaklarını uzatıp kahvesini yudumluyor, iş görüşmesi yahut özel misafirleri varsa VIP odamızı tercih ediyor. Sözün özü aradığı her şeyi TUQA müşteriye sunuyor.

VIP odalarınızda ve salonlarınızda organizasyonlar yapıyor musunuz?
Özel organizasyonlarda ve özellikle maçlarda üst katımızı ve VIP odamızı müşterilerimiz için kapatabiliyoruz. Özellikle Bilkent Üniversitesi’nin öğrenci kulüpleri ile sürekli dirsek teması içerisindeyiz.

Kulüp yemek ve organizasyonları için üst kattaki salonumuzu tercih ediyorlar. VIP odamızda da iş görüşmesi olan, kalabalıktan sıyrılmak isteyen müşterilerimiz isterlerse yemeklerini yiyor, görüşmelerini yapıyorlar. İsterlerse yukarıda saydığım oyunları oynuyorlar. Onlar istemedikçe personel tarafından rahatsız edilmiyorlar.

‘’Günün Seçimleri’’ olarak bir konseptiniz var. Bundan da bahseder misiniz?
Konum itibari ile Bilkent Üniversitesi’ne yakın olduğumuz için öğrenci kardeşlerimizin bütçesini düşünerek böyle bir konsept tasarladık. Uygun fiyata öğle yemeği fırsatından yararlanıyorlar. Saatlerce oturup sınavlarına çalışıyorlar, stres atıyorlar. Bu da bizi memnun ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here