ATHENA GÜZELLİK ile Gelin Makyajı

0
474

En güzel gününüze hazır mısınız? Düğüne çok az kaldı, her şey tamam. Peki, ya gelin makyajınız? Düğün mekanıza, gelinliğinize, saç modelinize daha da önemlisi ruh halinize göre yapacağınız makyaja karar verdiniz mi?

Her kadının hayali elbette gelinlik giymektir. Hayatının en önemli günü muhakkak evlendiği gün olmaktadır. Tabi ki düğünde güzel görünmek sadece şık, kaliteli bir gelinlikle bitmiyor. Düğün telaşı ve koşuşturmacası esnasında akılda ise hep aynı dert olur; ‘’düğünün en güzel kadını kesinlikle ben olmalıyım.’’ Mükemmel görünmek için ihtiyaç duyduğumuz noktalardan birisi de saç ve makyajdır. Ama bunu başarmak, yani kendi düğünümüzde, günün en güzel kızı olma tahtını kimseye bırakmamak için makyajı abartmaya, boyaya girip çıkmaya gerek yok. Doğru ve profesyonel bir gelin makyajı ile o özel gün geldiğinde göz kamaştırıcı bir gelin olacağınızdan şüpheniz olmasın.

Muhteşem bir gelin olmak için muhteşem görünmeniz gerekli. Muhteşem görünmenin yolu da makyajdan geçiyor. Peki, bunun için neye ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz?
Elbette, yüzünüze doğru makyaj stilinin uygulanmasına ihtiyacınız var. Gelinliğinizin modeli, yüz tipiniz, düğün yapacağınız mevsim, her şey gelin makyajının nasıl olması gerektiğini etkileyecektir.

Sımsıkı bir topuz düğün boyunca nasıl rahatsızlık verecekse, yoğun bir makyaj da gün boyu akarak huzurunuzu kaçıracaktır. Her zaman dikkat edilmesi gereken doğallık da düğünde es geçilmemeli; gelin makyajı doğallıktan taviz vermeden yapılmalıdır.

Gelin, nişan makyajı asla hata kabul etmez; çünkü o günü kalıcı kılan fotoğraflar, hayatımızın sonuna kadar sakladığımız anılarımızı oluşturur. Bu nedenle yapılacak makyajın kalitesi ve sonucu çok önemli bir unsurdur.

Hayatınızdaki en özel anlardan bir tanesine hazırlanırken ihtiyaç duyabileceğiniz gelin makyajı, bir düğünün vazgeçilmezi olmaya devam ederken, daha sonra düğün resimlerine bakarken, kuğu gibi bir görünüme sahip olduğunun söylenmesinden her gelin hoşlanır. Gecenin tüm heyecanına rağmen güzelliğinizden taviz vermeden, gecenin en mutlu ve en parıltılı kadını olmak için gülümseyen gelinlerden olun.

Peki, gelin makyajı nasıl olmalıdır?
Her insana yakışacak makyaj farklıdır. Mesela esmer tenli bir insan için koyu renk ruj her zaman tercih edilmelidir dense de, sırf bu öneri yüzünden bazı esmer insanlar kendilerine çok yakışacak açık pembe bir ruj tercihinden kaçınmaktadır. Kendi karakterinize uygun makyaj için profesyonel birinden yardım almanız düğün gecesinin en güzel kadını olmanız için size yardımcı olacaktır.

Gelin makyajı konusunda pek çok yerde öneriler bulunsa da bunların tümünü ciddiye almak da mantıklı gözükmüyor. Zira hayatımızın bu en özel gecesinde yapacağımız makyaj, tamamen size özel, kendi güzelliğimizi ön plana çıkaracak şekilde olmalı. Bunu sağlamak da tabi ki uzman bir makyözün elindedir.

Eğer bir kış gelini olacaksanız ve şık bir düğün organize edildiyse elbette makyajınız vurgulu, koyu tonlarda ve çarpıcı olmalı! Sonbahara ve kışa yakıştırdığım renkler arasında koyu mavi, mor, kahve tonları ve soft pembe yer alıyor. Gözleriniz ve dudaklarınızı belirginleştirerek mükemmel görünebilirsiniz. Tabii makyajınızın ne kadar koyu ve ne kadar dikkat çekici olacağına siz karar vereceksiniz. Gelinliğinizin tarzına ve evlendiğiniz mevsime göre makyaj yaptırmak eminim sizi muhteşem gösterecektir.

Yaz gelini olacaksanız size tavsiyem; abartıya kaçmayan bir makyaj yaptırmak. Çok sıcak bir yaz günü yüzünüzde aşırı bir makyajla koşturmak mükemmeliyetinize gölge düşürecektir. Elbette makyajınız yine vurgulu olsun ama bunun dozunu iyi ayarlamalısınız.

Ayrıca makyajınızın akmaması için tutuculuğu yüksek kozmetik ürünler kullanmanızda fayda var. Bu nedenle profesyonel makyaj sanatçısı ile çalışmanız gerçekten önemli. Gelinlik modelini vintage tarzda seçecekseniz makyajınız da gelinliğiniz gibi biraz eski dönemleri anımsatması sizce de hoş olmaz mı?
Gösterişli bir gelinlik tercih ettiyseniz de soft bir makyaj ile görünümünüzü dengeleyebilirsiniz.

Profesyonel Düğün Makyajı Nasıl Yapılır?
Kusursuz bir makyaj uygulaması için profesyonel bir makyaj tekniği gerekir. Makyajın nerede ve ne zaman kullanılacağı da doğru makyaj tekniği kadar önemlidir. Örneğin, gece makyajını gündüz yapmak ya da uygun olmayan bir yerde abartılı makyaj kullanmak hoş bir etki bırakmayacaktır.

Düğün makyajını diğer makyajlardan ayıran en temel özellik de burada ortaya çıkıyor. Gelin makyajı gece ve gündüz olarak ayrılmaz. Sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar kusursuz görünmeniz gereklidir. Bu nedenle makyajının softluğu ya da abartısı değil sizin kendinizi nasıl görmek istediğin önemlidir.

Göz makyajında da, mor halkalarınız varsa önce bunların kapatılması ve ondan sonra göz makyajının yapılması gerekir. Büyük ve kemerli bir burnunuz varsa kenarlarına koyu renkte bir kapatıcı sürmeniz gerekir, bu kapatıcı ile burnunuzu küçük gösterebilirsiniz.
Cilt tonunuza göre bir allık sürmeniz de makyajınızı tamamlayacaktır. Eğer makyajınızda gözlerinizi belli ediyorsanız dudaklarınız soft olmalıdır. Her iki ana bölge dikkat çekici olmamalıdır.

Göz makyajını göz rengine göre yaptırmak önemli. Eğer gözleriniz renkli ise kesinlikle göz rengiyle birebir aynı tonda bir makyaj yaptırmanızı tavsiye etmiyorum. Mavi göz için altın tonları, yeşil göz için mor ve kahve tonları, kahverengi göz içinse her renk tonunu ama özellikle mor, yeşil ve açık kahve tonlarını kullanabilirsiniz

Gözlerinizin yapısına göre uygulanacak bir makyaj tekniğiyle hayal ettiğiniz gözlere kavuşabilirsiniz. Örneğin, küçük gözlerinizi büyük gösterecek bir göz makyajı istiyorsanız, göz kapaklarına açık tonlarda far uygulamalısınız.

Gözlerinizin iç köşelerine yani göz pınarlarının olduğu bölgeye ışıltılı far ile dokunarak bu etkiyi güçlendirebilirsiniz. Maskarayı da asla yalnızca üst kirpiklere uygulamamalı! Alt kirpiklere de sürdüğünüzde gözlerinizin daha iri göründüğünü hemen fark edeceksiniz.

Gelin makyajında her zaman gözlerinizin ön planda olmasından yana olduğum için size en çok dumanlı göz makyajını önerebilirim. Dumanlı göz makyajının püf noktası ise göz renginiz! Size en çok yakışacak tonları kullandığınızda çok hoş bir görünüm kazanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Her şeye rağmen ‘sonuçta bir kez evleniyorum’ deyip ‘oldukça çarpıcı görüneceğime eminim’ diyorsanız göz alıcı, şık ve biraz da abartılı olmak isteyen gelin adaylarından biri iseniz tavsiyem; yoğun makyaj uygulaması, profesyonel bir makyaj sanatçısı tarafından yapılmadıkça ya da makyaj tekniklerini iyi bilmediğiniz sürece oldukça riskli olabilir.

Bu arada gelin adaylarına çok önemli bir de not: gelin makyajınızı yaptırmadan 1 hafta önce makyözünüzden prova günü almanızda fayda var. Böylece makyajda beğenmediğiniz noktalara müdahale ederek düğün gününde kusursuz olmayı garantileyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here