Ankara Tatlıya Doydu!

0
364

“En Tatlı Buluşma” sloganıyla yola çıkan Ankara Dondurma ve Tatlı Festivali, 29 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Festivale Ankaralıların ilgisi yoğun oldu.

Birbirinden farklı tatlıları ve dondurma çeşitlerini bir araya getiren Ankara Dondurma ve Tatlı Festivali, 29 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında düzenlendi. “En Tatlı Buluşma” sloganıyla yola çıkan festivalde katılımcılar tatlıya doyarken, renkli görüntüler festival alanındaydı.

Ankara’da fuar ve festival denince akla gelen ilk tarihi merkez olan Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde düzenlenen Ankara Dondurma ve Tatlı Festivali’nin açılışı, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer gerçekleştirdi. Özer bütün stantları tek tek gezdi, tatlıları ve dondurmaları tattı.

Tatlı ve dondurma dışında birbirinden eğlenceli aktiviteleri de içinde barındıran Ankara Dondurma ve Tatlı Festivali’nde atölye çalışmaları, dans gösterileri, ikramlar, yarışmalar ve daha birçok etkinlik bir aradaydı. Festival kapsamında düzenlenen konserlerde ise, Ankaralı sanatçılar sahne aldı. İlk gün Asena Bilge Atalay, ikinci gün İbocan ve üçüncü gün ise Cüneyt Özgür sahnedeydi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Disiplin Kurulu Başkanı Kılıçarslan Karapıçak, Ankara Dondurma ve Tatlı Festivali’nin bir öncü olduğunu ve daha önce gerçekleşmemiş fuarlar düzenlemek için çalıştıklarını belirtti. Başkentten yola çıktıklarını belirten Karapıçak, “Türkiye genelinden yaklaşık 50 firma var. Ülkemizin ve şehrimizin tanıtımını düşünerek festivale Ankara’dan başladık ama hedefimiz İstanbul, İzmir ve Antalya’ya yaymak. İlerleyen zamanlarda başka ülkelerde de yapmayı düşünüyoruz.” dedi.

Ankara Dondurma ve Tatlı Festivali ile, tatlıya doyan minikler, gençler ve büyükler unutulmaz vakitler geçirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here