Makyajda 20 Yıllık Tecrübesiyle BETÜL KOÇER

0
640

Makyaj biz kadınların vazgeçilmezi. Özel bir yere ya da işe gitmeyecek olsak bile en azından gözümüze bir kalem çekmeden dışarı çıkmıyoruz. İşe giderken yaptığımız makyaj da zor gelmeye başlayınca kalıcı makyaj uygulamaları imdadımıza yetişti. Ama kalıcı makyaj uygulamaları da elbette emin ellerde yapılması gerekiyor. Böyle düşündüğümüzde de aklımıza 20 yıllık tecrübesiyle Betül Koçer geliyor. Makyaj konusunda yakından tanınan Betül Koçer, saç ve makyajın bir bütün olması gerektiğini düşündüğü için Bianco Kuaför’ü kurmuş. Mütevazılığı ve sempatikliğiyle bizi kendine hayran bırakan Betül Koçer ile makyaj konusunda keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Betül Koçer kimdir, bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
Hayalleri ve hedefleri olan idealist bir kadınım. Makyaja olan ilgim çok küçük yaşlarda başladı ve bugüne kadar geldi. Bir dönem profesyonel, şimdi ise amatör olarak kick boks sporu ile uğraşıyorum, fotoğrafçılık da keyif aldığım ve okulunu okuduğum bir diğer hobim diyebilirim. Ailem ve çocuklarım ise vazgeçilmezimdir.

Profesyonel ve kalıcı makyaj alanında yaptığınız uygulamalarla adınızı sık sık duyuyoruz. Bianco’yu kurarak daha geniş bir yelpazede hizmet vermeye başladınız bunun sebebi neydi?
Benim asıl işim makyaj ama hem gelinler hem de organizasyonlar için sadece makyaj yeterli olmuyordu. Saç ve makyaj bir bütündür ve bunun yanında nail art, ipek kirpik, cilt bakımı, manikür ve pedikür tamamlayıcı unsurlardır. Müşterilerim tüm bu ihtiyaçlarını tek bir salonda görebilirsin istedim. Ayrıca erkeklerin de kadınlar kadar bakımlı olmaları gerektiğini düşündüğüm için de tüm bu hizmetlere onları da dahil ettim, böylece Bianco markası ortaya çıktı.

Çok fazla reklam yapmamanıza rağmen dilden dile yayılmış bir şöhretiniz var. 20 yıllık meslek hayatınızda sizi bu noktaya getiren etkenler nelerdir?
Öncelikle işime olan saygım ve hep daha iyisini yapabilmek adına verdiğim çaba ile mesleğimde buralara kadar geldim, tabii bu yoğunluk içinde reklam ve tanıtım için zaman ayıramadım ama yine de icra ettiğim sanata kıymet veren nitelikli bir kitleye sahip olduğum için mutluyum.

Makyaj son zamanların popüler mesleklerinden biri, sizce bu konuda yapılan yanlışlar neler ve size göre doğru makyaj nasıl olmalı?
Evet, son dönemde ticari amaçlı verilen kurslarda çok fazla tecrübesiz makyöz sektöre katıldı. Yaptıkları en büyük hata ise makyajın dikkat çekici olması gerektiğini düşünmeleri ve yoğun bir kapatma ve renklendirme yapmalarıdır. Oysaki doğru makyaj güzel olanı ortaya çıkarmak, göze hoş gelmeyeni gizlemek üzerine olmalıdır, bunu yaparken de makyajı en az ve doğallığı bozmadan yapmak gerekir.

2018 gelinlerine makyaj önerileriniz nelerdir?
Öncelikle gelinlerimize önerim, fotoğraflardan beğendikleri makyajı değil kendilerine yakışacak makyajı tercih etmeleridir. Ben her zaman doğallıktan ve sadelikten yana olduğum için aydınlık soft ve daha naturel makyajları tercih ediyorum. Tane tane takılmış kirpikler, hatta vazgeçilmezimiz olan eyelinerı bile zaman zaman kullanmayabiliyorum.

Kalıcı makyaj yapmaya nasıl ve ne zaman karar verdiniz?
2008 yılında yurt dışında aldığım eğitim sonrasında Türkiye’de uygulama yapmaya başladım. O dönemlerde insanları buna ikna etmek, zararsız olduğunu anlatmak biraz zor oldu ama sonunda başardım.

Kalıcı makyajda öncelikleriniz nelerdir?
Önceliğim her zaman doğallık olmuştur. Attığım her bir çizgi kaşın doğasına ve kişiye özel olmalıdır. Her işleme başlarken ‘’bir öncekinden daha doğal olmalı’’ diyorum.

Son olarak vitamin uygulamanız hakkında da biraz bilgi verebilir misiniz?
Vitamin uygulamasında yanlış alımlar ve hamilelik gibi hormonal değişiklikler ile küsmüş olan kaşların tekrardan çıkmasını sağlıyoruz. Minimum 3 seans olacak şekilde, öncelikle ustura ile kaş alımı yapıyoruz sonra da kendi formülümüz olan vitamini aşılıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here