JEWEL’e Görkemli Açılış; GİSELLE TAVİLSON Ankara’yı Büyüledi

0
200

Uzun yıllardır restoran işletmeciliği yapan Nurettin Sözen, Jewel adını verdiği yeni mekanını Maidan İş ve Yaşam Merkezi’nde hizmete açtı. Bitter Events organizasyonunda gerçekleşen açılış davetine iş ve cemiyet hayatının yer aldığı pek çok seçkin isim katıldı.

Geceye özel sahne alan ünlü keman sanatçısı Giselle Tavilson, açılışa katılan davetlileri adeta büyüledi. Geleneksel lezzetleri kendi yorumlarıyla Ankaralılara sunmayı amaçlayan Jewel, benzersiz menüsü ve eşsiz atmosferiyle konuklardan tam not aldı. Mekanın sahibi ve işletmeci Nurettin Sözen ise davetlilerle tek tek ilgilenerek örnek bir ev sahipliği yaptı.

Elektro keman show sanatçısı ve keman virtüözü Giselle Tavilson’ın sahne aldığı muhteşem geceye iş ve cemiyet hayatının tanınmış isimleri büyük ilgi gösterdi. Seyahat etmek ve lezzetli yemekler tatmanın kendisi için bir tutku olduğunu söyleyen Jewel’in sahibi Nurettin Sözen, “Ziyaret ettiğim ülkelerde yöresel lezzetleri denedim. Bu zevk beni pratiğe dökme fikrine itti.

Neden geleneksel mutfağımız dışında bir dünya mutfağımız olmasın ki diye düşündüm. Gittiğim ülkelerde bu sefer açık mutfakları gezdim, yapım aşamalarını sordum, not aldım ve çeşitli kaynaklar araştırdım. Bunu ekibimle de paylaştım. Hepimiz bu işe çok heyecanlandık. Ve bu şekilde Jewel ortaya çıktı. Jewel’da ılık Akdeniz rüzgarlarını da hissedebilir, Meksika sıcağıyla kavrulabilir ya da Uzakdoğu’nun şaşırtan lezzetlerini bulabilirsiniz” dedi.

Jewel’in İş Ortağı Serhat Karakurt ise mekan tasarımızı ve dekorasyonu ile göz dolduran Jewel için yarattıkları zengin menüyü şöyle özetledi; “Bugüne kadar dünya mutfağına önyargılı yaklaşan ya da geleneksel tatların dışına çıkmamış misafirlerimizi Jewel’ın mutfağı çok şaşırtacak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here