Hizmetiyle Fark Yaratan KOZA SUITE HOTEL

0
666

Gaziosmanpaşa, Koza Sokak’ta butik bir otel olarak misafirlerini ağırlayan Koza Suıte Hotel, hem konumu hem de hizmetiyle Ankara dışından gelen misafirlerinin ilk tercihi oluyor. Uzun sürecek iş ziyaretleri ya da başka nedenlerden dolayı ev kirası vermek istemeyenlere de farklı alternatifler sunan Koza Suıte Hotel, misafirlerinin konforu için avantajlar da sunuyor. Misafirlerinin rahatı için her şeyi düşünen butik otel, aynı zamanda minik dostlarıyla gelen kişilere de istekleri doğrultusunda kedi ve köpek yatakları da verebiliyor. Her açıdan rahat edebileceğiniz Koza Suıte Hotel sahibi Tolga Akdoğan’a merak edilenleri sorduk, o cevap verdi…

Tolga Bey, öncelikle Koza Suıte Hotel’den bahseder misiniz?
Koza Suıte Hotel, misafir memnuniyeti en fazla olan oteldir. Ankara Gaziosmanpaşa Koza Sokak’ta yer alan otelimizde 37 odamız, 100 kişilik de bir salonumuz bulunmaktadır. Düğün, nişan, kına ve şirket toplantılarının gerçekleştiği otelimizde, misafirlerimiz butik hizmet anlayışıyla birebir hizmet alıyor. Oda doluluğumuzun yüksek olmasından dolayı, misafirlerimizin tek şikayeti otelimizde her daim yer bulamamaları oluyor.

Otelimizde hem personel hem de misafirlerimizle bir aile gibiyizdir, yer olmadığını duyduklarında ‘’lobide yatarım da başka otele gitmem’’ diyen birçok misafirimiz var. Bunu sağlamamızdaki en önemli etkenin de; personelimizin iş yerimizde çalışmaktan duyduğu mutluluk olduğunu düşünüyorum.

Otelin konumundan dolayı Ankara’ya gelen misafirlerimiz, ulaşım sağlayacakları her yere rahatlıkla gidebilirken aynı zamanda sessiz sakin bir şekilde huzur içinde konaklamalarını gerçekleştiriyorlar. Gün içinde yaşadıkları iş yorgunluğunu otelin bahçesinde yemek yerken veya bir kahve içerken atabilirler.

Misafirleriniz için herhangi bir acil durumda özel hastanelerle de bir anlaşmanız var mı? Engelli ve yaşlı misafirlerinize uygun oda tiplerine sahip misiniz? Bununla ilgili bilgi alabilir miyiz?
Misafirlerimiz için bir tane giriş katında handikap odamız mevcuttur. Bu oda özel dizayn edilmiştir; yataktan banyo ve tuvalete kadar her alanda düz bir zemin olmasından dolayı tekerlekli sandalye kullanan misafirlerimiz otele girdikleri andan itibaren hiçbir sorun yaşamamaktadır. Bunun yanı sıra özel bir hastaneyle anlaşmamız mevcut. Acil durumlarda ambulans ve doktor desteği sağlamaktadırlar. Aile gibi olduğumuz misafirlerimizin acil durumlarında bir personelimiz de kendilerine eşlik etmektedir.

Otelinize evcil hayvan kabul ediyor musunuz?
Ankara’ya evcil hayvanlarıyla gelen misafirlerimizin ilk tercihiyiz. Misafirlerimizin evcil hayvanları için isteğe bağlı olarak kedi, köpek yatağı bile vermekteyiz. Evcil hayvanlarının tedavi süreçleri için Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirlerimizin 5-6 ay otelimizde konakladıkları oluyor. Burada misafirlerimiz kadar evcil hayvanları da memnun kalıyor.

Ayrıca sokak hayvanları için de artık yemeklerimizi ayırıp buzdolabında biriktiriyoruz. Bunları Çankaya Belediyesi ve özel hayvan barınaklarına teslim ediyoruz.

Bir ay ya da daha fazla konaklamak isteyen misafirleriniz için kampanyalarınız da mevcut. Nedir bu kampanyalar?
Ankara’da uzun süre iş dolayısıyla veya başka nedenlerden dolayı kalmaya gelenler oluyor, bu kişiler ev tutmak yerine her sabah kahvaltısının hazır olduğu, odasının her istediğinde temizlendiği, ücretsiz internetinin, spor salonun olduğu yerde konaklamayı tercih ediyorlar.

Biz de otel olarak bu kişilere 1 aylık ödemelerini peşin yapmaları halinde büyük avantajlar sunuyoruz. Özellikle Ankara’ya gelen büyükelçilerimiz ilk 6 aylarında ev tutmak yerine otelimizde konaklamayı tercih ediyorlar. Uzun konaklama yapmayı düşünen misafirlerimizin satış departmanımızla iletişime geçmelerini rica ediyoruz.

Sizin Ankara’daki diğer otellerden farkınız nedir?
Tüm şehir otellerinin klasikleşmiş olan bir söylemi vardır : ‘’Eviniz gibi, evinizin konforu, Ankara’daki eviniz vs.’’ gibi. Fakat biz yukarıda anlattığım gibi bunu gerçekleştirmiş bir oteliz. Yoksa yer bulamadığında bir misafir ‘’ben lobide koltukta yatarım’’ der mi?

Ayrıca Koza Suıte Hotel, kahvaltıda ve A la Carte menüsünde verdiği yemeklerde her şeyi günlük olarak alır. Sebze ve meyve bize günlük olarak çok yakınımızdaki bir manavdan geliyor. Aynı şekilde kasap ve şarküteri alışverişlerimiz de taze olarak gelmektedir. Dondurulmuş eti misafirlerimize sunmuyoruz. Bu sebeple yemeklerimizi de misafirlerimiz çok beğenirler.

Son olarak Koza Suıte’de ‘’titizlik hastalığım var’’ diyen misafirimiz bile oda temizliğimizden son derece memnun kalırlar. Temizlik konusunda bir oda içinde personelimin harcadığı süre diğer otellere göre daha fazladır çünkü her defasında detaylı temizlik yapıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here