Güzellik ‘’MUCİZE KALEM’’ ile Leyla Tatar’ın Elinden Çıkıyor

0
674

Güzellik ve estetik uygulamaları son yıllarda hem kadınlar hem de erkekler tarafından oldukça ilgi görüyor. Her sene yeni bir teknolojiyle ortaya çıkan uygulamalara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Şimdilerde oldukça revaçta olan uygulamaların başında gelenlerden birisi de ‘’DERMAPEN.’’ Bu uygulama için ‘’mucize kalem’’ diyen Leyla Tatar Beauty Club sahibesi Leyla Tatar, uygulamalarını ilk başta kendi deniyor, sonrasında danışanlarının hizmetine sunuyor. 17 yıl işletmecilik hayatının yanında aynı zamanda uzman estetisyen olan Tatar, kadınlar için bir şeyler yapmak istediği için güzellik merkezini açtığını söylüyor. Güzelliği ve tüm samimiyetiyle kendine hayran bırakan Leyla Tatar ile yaptığı uygulamalar ve dermapen ile ilgili keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Leyla Tatar Beauty Club’ta ne tür uygulamalar yapıyorsunuz?
Cilt bakımı uygulamalarımız, selülit tedavileri, sıkılaşma, incelme, iğneli ve lazer olmak üzere epilasyon türlerimiz, kirpik lifting, ipek kirpik, kalıcı makyaj uygulamalarımız var. Kısacası güzellik adına ne varsa birçoğunu burada yapıyoruz.

Bunun yanında öncelikli hekim uygulamalarımız var. Biz çözüm ortağı uzman hekimlerimizle danışanlarımızı bir araya getirerek botox, dolgu, endopeel, ameliyatsız yüz germe, saç ekimi gibi danışanlarımızın bizim yaptığımız uygulamaların dışında olan diğer ihtiyaçlarına da yardımcı oluyoruz.

Şu anda revaçta olan Dermapen de işlemleriniz arasında. Nedir Dermapen?
Ona aslında ‘’mucize kalem’’ diyorlar. Ucunda minik minik iğneleri olan, titreşimle çalışan, kalem şeklinde bir cihaz. Biz, ‘’ışıklı dermapen’’ denilen, her cilt problemine göre kendi ışığı olan bir cihaz kullanıyoruz. Uygulamayı mezoterapi ile destekleyerek yapıyoruz.

Danışanımızın daha rahat etmesi için öncelikle cildi anestezik bir kremle uyuşturuyoruz. Uyuşturduktan sonra temizliyoruz, temizledikten sonra da mezoterapi ile beraber çalışıyoruz. Cilt kusuru neyse ona yönelik mezoterapi gruplarıyla çalışıyoruz. Örneğin; lekesi olan bir kişiye lekeye yönelik bir mezoterapi uyguluyoruz. Akne skarları varsa ona yönelik mezoterapik serumlar kullanıyoruz. Tabi bir de sonuçları çok güzel. Ben kendimde de denediğim, sonuçlarına inanamadığım, gerçekten çok güzel sonuçlar veren bir uygulama.

Uygulama esnasında bir acı hissediliyor mu?
Uygulama esnasında çok büyük, dayanılamayacak kadar bir acı olmuyor. Ancak yaptığımız gün sosyal hayata devam etmek biraz sıkıntı olabiliyor. Çünkü ciltte kızarıklıklar oluyor. Çok minik, mikro düzeyde kanamalar olabiliyor. Bunun için ben genelde dermapen uygulamalarını sosyal yaşamla çok ilişkimizin olmayacağı günlerde yaptırmayı tercih ediyorum. Akşam saatleri tercih edilebilir. Çünkü sonrasında makyaj yapılmasını ve cildin kapatılmasını da uygun görmüyorum. Biz zaten gerekli bakım ve uygulamaları yapıyoruz. Danışanımızı hazır ve temiz bir ciltle evine gönderiyoruz.

Sonrasında kişinin bir bakım yapması gerekiyor mu?
Tabi, sonrasında cildin yapısına göre ciltteki kızarıklık birkaç gün devam edebiliyor. Bizim çalıştığımız yoğunluk ve derinliğe göre de değişiklik gösterebiliyor. Sonrasında bol nemlendirmek gerek çünkü minik minik kabuklanmalar, dökülmeler olabilir. Biz, çok ciddi, çok ağır, bir anda cilde yüklenip de çok büyük kabuklanmalar ya da skarlar yaratacak şekilde çalışmıyoruz. Daha temkinli, daha yavaş yavaş ilerliyoruz.

Özellikle ilk uygulamalarda cildi güçlendirici çalışmalar yapıp sonrasında daha yoğun çalışabiliyoruz.Uygulamadan çıkan kişi akşamında nemlendirme yapabilir. O gün akşam hiçbir şey yapmasına gerek yok bence, o akşamı atlatabilir. Yalnız o gün su değmemesini ben rica ediyorum. Çünkü sonuçta ciltte minik de olsa hasarlar açıyoruz, enfeksiyon kapma riskinin azaltılması gerek. Cilt altına serumlar veriyoruz, onların cildin altında kalması doku iyileşmesi açısından bizim için çok önemli.

Ertesi gün normal nemlendiricisini sürüp, makyajını yapıp sosyal hayata devam edilebiliniyor. 1-2 gün boyunca minik kızarıklıklar olabilir. Bu durumda da bol nemlendirici kullanılmasını rica ediyorum.

Peki, dermapen uygulaması kimlere yapılabilir, kimlere yapılamaz?
Şeker hastalarına, hamilelere, 18 yaş altına yapmayı uygun görmüyoruz. Onun dışında diğer tüm yaş gruplarına, erkeklere de yapılabilir. İnce çizgileri, kırışıklıkları, akne skarları, leke problemleri, gözenek açıklığı olan ya da lifting açısından daha gergin bir cilt isteyen herkese yapılabilen bir uygulama.

Peki, evde cilt bakımı yapmak isteyenler için ne önerirsiniz?
Biz cilt bakım ürünlerinin kabin boylarını burada kullanıyoruz ama normal boyları da evde kullanılabilir. Benim en başta ilk önerdiğim temizleme ve nemlendirme. Doğru bir temizlik, özellikle biz kadınlarda akşam makyaj kalıntılarının doğru bir şekilde temizlenmesi ve cildin nemlendirilmesi öncelikle yapılması gerekenlerden. Onun dışında evde de kullanılabilen maskeler var.

Temiz cilde doğru uygulandığı zaman doğru sonuçlar verebilir.
Cilt bakımı önemli ama korumak daha da önemli. Her zaman mutlaka koruma faktörü içeren ürünlerin kullanılması gerekiyor. Dermapenden sonra da biz bunu öneriyoruz aslında. Koruma faktörü içeren ürünlerin günlük hayatımızda aslında artık düzenli olarak kullanılması gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here