GÜVEN SAĞLIK GRUBU 45. Yılını ve Tıp Bayramını Bir Arada Kutladı

0
659

Sağlık sektörünün önde gelen kuruluşlarından Güven Sağlık Grubu, 45. yılını ve 14 Mart Tıp Bayramı’nı dünyaca ünlü tenor Murat Karahan’ın sanat yönetmeliğindeki Limak Filarmoni Orkestrası konseriyle kutladı. Aralarında doktorların, sağlık çalışanlarının, siyaset, sanat, iş ve basın dünyasından ünlü isimlerin bulunduğu binlerce davetli, unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşadı. Ankara Congresium’da gerçekleşen gecede “10. Dr. Aysun-Ahmet Küçükel Tıp Ödülü” de sahibini buldu.

“Ankara’dan bir Türkiye markası yarattık”
Gecenin açılış konuşmasında 45 yıl önce başlayan “Sağlıkta Güven Yolculuğu”nun bugün daha da emin adımlarla devam ettiğini vurgulayan Güven Çayyolu Sağlıklı Yaşam Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Banu Küçükel; “Ankara’dan bir Türkiye markası yarattık. Bunu kendi imkanlarımız ve emeğimizle yaptık. Sadece Ankara’ya değil, Anadolu’da yüzbinlerce kişiye sevgiyle, bilimle, titizlikle, dikkat ve özenle hizmet ederken, yüzlerce çocuğa da sessiz sedasız derinden ışık olduk, yol olduk” dedi.

“Selam olsun biz kadınlara”
Güven Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Küçükel Ezberci ise, Allah’ın sağlık hizmetini bahşettiği tüm sağlık çalışanlarını ve geceye katılan davetlileri selamlayarak başladığı konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Selam olsun biz kadınlara, Güven ailesinin %60’ını oluşturan tepeden tırnağa Güven Ailesi’nin kadınlarına selam olsun. Tababeti yücelten Türkiye’nin her yerinde hizmet veren kadın hekimlere selam olsun. Ankara’nın yüzünü ağartan markalar yaratan, disiplinleriyle, onurlu duruşlarıyla, aldıklarını veren anlayışlarıyla, Türkiye’nin referans şirketlerini oluşturan başta Ebru Özdemir olmak üzere Ankaralı iş kadınlarımıza selam olsun.”

“10. Dr. Aysun-Ahmet Küçükel Tıp Ödülü” sahibini buldu
Konser öncesinde “10. Dr. Aysun-Ahmet Küçükel Tıp Ödülü”nün bu seneki kazananı da açıklandı. “En İyi Bilimsel Araştırma” dalındaki 15.000 liralık ödülün kazananı; Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’ndan Yrd. Doç. Dr. Kadri Murat Gürses oldu. Gürses yaptığı araştırmada, damar sertliği gelişiminde rol oynayan yeni bir molekülün varlığını kanıtlamıştı. “Dr. Aysun-Ahmet Küçükel Tıp Ödülleri” Türk hekimlerini yüksek nitelikli bilimsel araştırmalara özendirmek ve desteklemek amacıyla 2008 yılından beri tıp alanında genç araştırmacılara veriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here